Anne ve Karde arasnda kalmak =(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Sineks tarafından 3 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Sineks
  1. Sineks

Sineks ölü böcek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bayanlar benim anne ve babam ayrı.. yaklasık 3 senedir kardeşimle(erkek) annem küsler bu boşanma davası yüzünden ve bikac tatsız durumdan dolayı.. annem yurt dısında yasıyor..ve 3 sene boyunca sadece bi kac kez msn de konusmayı kabul etti kardesim ve oda cok resmi olarak.. annem cok üzülüyor ama cokta üstüne gitmiyor dahada kendisinden uzaklasmasın diye...bu yaz sonunda annem kardesimle benim için tatil ayarladı yurt dısında.. kendiside olacak ve annemin eşide olacak.. kardesim kabul etti ama hala konusmuyor annemle. ve annemin eşindende pek haz etmiyor.tanısmıyorlar bile. ama annemle eşinin evi oldugu için orda kalıcaz adam da calısıyo nihayetinde nereye gitsinki??. ve vize pasaport ucak bileti işlemlerini yapıoruz hala konusmuyor.. gidince anneme sarılacagını sanmıyorum cok katı.. bende madem öyle niye geliosun diyemiyorum.. 3 senedir annem onu görmedi ve görmek istiyor.. acaba ordayken araları düelirmi? yada ne yapmalıyım... cok katı bir cocuk kardesim.. varsa vardır yoksa yoktur.. belki annemle yüzleşmek istiyor belki sadece gezmek için gidiyor bilemiyorum.. sorgulayamıyorum.. cunku annemin onu görmesi ihtimali varken bunu baltalıcak bişeyler yapmak istemiyorum.. bu zamana kadar her konuda hep ben aracı oldum ikisi arasında.. oraya gidince cok bocalıcak ikiside.. ve ben yine abla olarak kücük anne ve evlat olarak neler yapabilirim bunları düşünüyorum...

yorum yapmak zorunda degilsiniz ama yazarsanızda cok sevinirim.. cunku bunu anlatmalıydım artık...a.s.

2. 3 Temmuz 2009
  3. Boswer

Boswer Annemi çok özledimm Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Zamana bırakmaktan başka çare gözükmüyor sanki..Kardeşinin üstüne gitme annenin yanına gidince çözülür sorun belki

4. 3 Temmuz 2009
  5. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.667
    Ödül Puanları:
    163
    Muhtemelen kardeşiniz annenize kırgınlığından böyle yapıyor, kendini terkedilmiş hissediyordur. Bence karşılaşınca aradaki buzları eriteceklerine eminim.

6. 3 Temmuz 2009
  7. Elis

Elis Guest

benim cok yakinimda bunun tipatip aynisi oldu,senelerdir kus olan evlat ve baba simdi cancigerler,olan onlari baristirmak icin didinen,kisiye oldu,simdi o kisiye karsi her iki tarafta mesafeliler,iyilik yap denize at,,,,oldu yani

sizdede ayni durum olacak diye demiyorum ama,zamana birak ve kendi kendilerine halletsinler,ikiside olgun insanlar,benim gorusum bu,umarim hersey gonlunce olur tatlimyerimseniben

8. 3 Temmuz 2009
  9. Sineks

Sineks ölü böcek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    solun arkadaslar... annemin göz yaşı dinmiyo habire bana yükleniyo oğlum ne yapıyo niye böyle yapıyo niye böyle oluyor diye... arayı bulmam için farkettirmesede yükleniyor.. kardeşim benim tek annem sensin diyor sana güveniyorum beni yarı yolda bırakma sadece benim yanımda ol diiye omuzlarıma duygusal bir yük bindiriyor... kafam allak bullak oluyor... evet zaman herseyi düzeltir diyorum.. umut ediyorum bekliyorum.. bide havalanında buyuk ihtimal annem cok aglayıp bayılacak kardesime sarılmak isticek orda kardesim geri cekerse kendini bende cok üzülürüm annemde cok üzülür Allah korusun kalp malp bişey olur diye korkuyorum...=(

10. 3 Temmuz 2009
  11. elif_ba

elif_ba kocam &oğlum&kızım=aileyiz Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    canım kardeşiniz dıştan katı olabilir ama bu tatili kabul ettiğine göre bence hiçte katı değil
    hiçbir çocuk istemez anne babasını ayrı
    heleki başkaları ile evlenmesini
    sonuçta anne ya anne
    içinde vardır kardeşinizin kıvılcımlar
    hiç et tırnaktan kopar mı
    anne özlemi bir başkadır
    hiç birşeye benzemez
    bırakın annesine ister sarılsın isterse hesap sorsun
    içini boşaltsın yeter
    bu durumda hem kardeşiniz hem anneniz rahatlayacaktır

12. 4 Temmuz 2009
  13. Sineks

Sineks ölü böcek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah ii olur araları.. bende diyorum et tırnaktan ayrılmaz diye. ama bu 3 sene dile kolay.. gidince cok müdehale etmim bari.. kendileri cözsünler.. :Saruboceq:

14. 4 Temmuz 2009
  15. akidem

akidem KUZEYİM... Pro Üye

Beğenildi:
    2.987
    Ödül Puanları:
    238
    Nazar edicem seni...Ama tespitlerin de çok güzell..

16. 4 Temmuz 2009
  17. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    bana kalirsa lafta oyledr
    yani siz lisede oldugunuza gore o da ergenlik ya da lise doneminde diye tahmin ediyorum
    boyle beylik laflar affetmemler gurur yapmasi felan cok normal
    ama neticede annesi..
    oraya gidince buzlarin eriyecegini dusunuyorum..

18. 4 Temmuz 2009
  19. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Anneyi istememek değil de kırgınlık söz konusu,boşanma-annenin yeni eşi... içinde kabullenemiyor sanıyorum ki böyle soğuk davranıyor.
    Ama gitmek istemese söylerdi,görüşmeyi kabul etmesi iyi bir fırsat,bu ilişkiyi düzeltmek için.
    Kardeşine söyle,ben her zaman senin yanındayım tabiki seni yarı yolda bırakmayacağım ama,o ikimizinde annesi,şartlar bazen insanları seçim yapmaya zorluyor,her ne kadar bizden uzakta olsada hem onun hemde bizim birbirimize ihtiyacımız var de..
    Yani bu şekilde güzel bir dille konuşmayı dene gitmeden önce,onun için de zor bir durum çünkü,ablası olarak senden bazı şeyleri duyması iyi gelecektir onada,sana güveniyor sonuçta söylediklerini kendiside düşünür,tartar kendi içinde..
    Ama annesiyle beraber zaman geçirince,o sıcaklığı,sevgiyi hissedince aradaki buzlar eriyecektir muhakkak,eminim o da çok özlemiştir annesini..
    Umarım herşey yolunda gider,güzel bir tatil olur.