Anne...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Exorcist tarafından 15 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

15 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Exorcist
  1. Exorcist

Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    286
    Hayatta insanı en iyi anlayabilecek kişi annesidir, en sıkıntılı zamanınızda, en zor anlarınızda, bir derdiniz olduğunda annenize sığınırsınız, sığınırsınız diyorum ama ben bu duyguyu hiç yaşamadım anneye sığınmak nasıl bir şeydir hiç bilmiyorum, annemin omzuna başımı koyup ağlamak, derdimi gerçekten beni seven ve anlayan birine anneme anlatmak nasıl bir duygudur hiç bilmiyorum çünkü hiç yaşatmadı annem bana bu duyguyu
    ona her sığınmaya çalıştığımda onun suçlamalarıyla, azarlamalarıyla, beni ezen tavırlarıyla karşılaştım ben
    şu an 41 yaşındayım 2 senedir oldukça sıkıntılı günler geçiriyorum ama oturup derdimi anlatabileceğim bir annem yok benim, derdimi paylaşan, beni anlamaya çalışan, beni dinleyen bir annem yok malesef, hala ısrarla şansımı deniyorum belki beni dinler, anlamaya çalışır ne de olsa o da benim gibi bir kadın belki bana kucağını açar ama malesef hep aynı suçlayan, bütün hatayı bende bulan, beni sürekli azarlayan ya da zamanım yok çok işim var sonra konuşalım tavırları
    oysa öyle şeyler vardır ki anneden başka kimseyle paylaşılamaz ne bir sevgili, ne bir eş, ne de bir dostunuzla paylaşamayacağınız şeyler vardır ama ben dertlerimi, sıkıntılarımı annemle paylaşmanın hazzını yaşayamadım hiç...
    az önce yine denedim annemi aradım, konuşmak için biraz olsun içimi dökmek için ve yine tavır ve ben bir kere daha lanet ettim kendime inatla anneme tutunma, sığınma isteği duyduğum için oysa ondan maddi hiç bir şey beklemiyorum ben sadece beni dinlesin biraz olsun beni anlasın biraz anne şefkati göstersin yeter ama... ama...

2. 15 Mayıs 2009
  3. Çok ilginç kız evladıyla anne yakın olur aslında neden sizle ilgilenmiyor acaba onu cok kırdıgınız oldu mu amanında?

4. 15 Mayıs 2009
  5. Exorcist

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    286
    hayır, hiç bir zaman yakın olmadık ki onu kırayım, daha doğrusu hiç bir zaman bana yakın olmadı ki...

6. 16 Mayıs 2009
  7. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    senin arzu ettiklerinden ben vazgeçtim kardeşim. annem değişemedi...

8. 16 Mayıs 2009
  9. MLS_

MLS_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bazı annelerin kişiliğinde var yani herkes çocuğunu canı gibi görmüyor bencede buny böyle kabul etmelisiniz annenizde kendince haklı olabilir sonuçta nedense ben hiç anneme ihtiyaç duymadım bu hayatta beni sevsede kollasada ben istemedim sonuçta derdim benimonun değil bence sende biraz asi olursan daha iyi olur hem üzüntün azalır hiç değilse buyönden bak

10. 16 Mayıs 2009
  11. Exorcist

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    286
    evet ben de bu sebepten hep asi biri olarak yaşadım zaten belki de bu yüzden evliliklerim de yürümedi hiç çünkü hep sıkıntılarımı kendi içimde yaşadım bu yüzden de kimseye minnet etmedim kimseye boyun eymedim ama bu bana yalnızlıktan başka da bir şey getirmedi yine de her şeye rağmen insan oturup konuşacak, derdini paylaşacak birini arıyor bazen
    ben kızımda aynı hatayı yapmadım kızım hayatta kendisini en iyi anlayan kişinin ben olduğumu söylüyor hep keşke annem de erkek kardeşime gösterdiği yakınlığın yarısını olsun bana gösterebilseydi

12. 16 Mayıs 2009
  13. MLS_

MLS_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    anlıyorum cnm sende çok haklısın tabi insan ister istemez içini dökmek istiyor ama annen sonuçta gerçekten keşke senin için birşeyler yapabilsem çok içtenlikle söylüyorum annen için yapamayacağım(ız) belli çünkü:a015:

14. 17 Mayıs 2009
  15. kedi dili

kedi dili EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    malesef seni çok iyi anlıyorum,benim annem de böyle,bütün kabahtları bentde bulur,annem desem ne var,yine ne istiyorsun der,ben hayat boyu ondan hiç birşey istemedim,hep çalışıp ona (onun ihtiyaci yok ama iynede para verip beni sevsindiye)yardım ettim,beni babam hep korurdu,annem beni sebebsiz dövse babam ona hakkını bildirirdi,o da bana keşke doğumda geberseydin derdi,hep böyle yaşadım,ama gerçekten tanrı varmış,beni böyle bir kişi ile karşilaştırdıki,benim eşimle,ilk dk dan sen benim karım olacaksın deyip,elerimı tutup hep yanımda,ben hep yanındayım diyor,ben varken bana güven bana birşey olursa(allah korusun)ailem seni korur(benim eltim,kain pederim,kimi saysam bilmiyorum hepsi iyi),ilk çocuğum olduğunda aneme gelibilirmısın sordum,biraz yardıma ihtiyacim var,bana ne bana mı doğurdun cevap aldım,benim eşim ve eltim başimdan ayrılmadılar,sağolsunlar varolsunlar,hep destek aldım,hep ilgi aldım,şimdi ikinci bebeişim var,ve ben en mutlu insanım diyebilirim,iyiki varsın diyorum eşime,ve babama,her insanın mutlaka bir ışık (benim babam başta,şimdi de eşim)olmalı hayatta,eminim senin de var(yada olacak),ümidinı kaybetme:1hug:

16. 17 Mayıs 2009
  17. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    aahh ahh... anne demeyin bana :nazar: atsan atılmaz satsan satılmaz Allah sabır versin....

18. 17 Mayıs 2009
  19. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    bir anne nasıl öyle davranabiliyorki hadi sizin sorunlarınızı sıkıntınızı geçtik anneniz sıkıntısı olunca size anlatmazmı sizinle paylaşmamasıda ilginç.ben annemle konuşurum herşeyi hatta abimin eşi bazen ya ayıp herşey konuşulurmu der:)))bazı annelerin erkek çocuk merakı da kız çocuklarını adam yerine koymamaları da var tabi.allah yardım etsin umarım düzelir..