Anneannem Dedeme Hep " Nefesim " Derdi

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve **SU** tarafından 14 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : **SU**
  1. **SU**

**SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Anneannem hep böyle derdi dedeme sağken... Onlar hiç utanmazdı öyle uluorta bakışıp gülüşmeye.Hiç çekinmezlerdi yanlarındaki çocukmu büyükmü,anlarmı anlamazmı... Elleri vardı anneannemin benimkilerden küçük.Dedemin o hiç ısınmayan elleri deydiğinde sıcacık kesilirdi anneannemin elleri.Geceyi beklemezlerdi yıldızları seyredip dilek tutmak için.Yada doğum günlerini kutlamazlardı sırf o gün.Yetmiş küsür yaşlarına rağmen hep parlardı gözleri birbirine değince.Ve bir çocuk gibi ağlayıp gücenmeyide bilirlerdi,bir adam gibi kapı çarpıp gitmeyide... Özlemlerinden bağırları yanardı ve olgunluklarıyla yaralarını bantlarlardı.Mutluluklarını hoplaya zıplaya kutlarlardı... Ödü kopardı dedemin anneannem bakkala bile giderken.Kırkbeş yıldır her seferinde "aman hanım dikkat et yolda,dikkat et sana bişey olursa yaşayamam ben" derdi avuçlarından doğarken bir endişe.Ve gökyüzü hep maviydi onlar için.Her işten sonra "Çok şükür" derdiler...Ve her gün bittiğinde birbirlerine dayanıpta devam ederlerdi yollarına.Korkmazlardı onlar bir adım ötelerinde de olsa ölüm.Öylesine hazırlardıki beraber koşmaya bu uğurda.Yalnız ayrılmamalıydı elleri yılların yükü varken sırtlarında... Dezenfekte olmuş kalplerinde her nefeste bir martı uçardı KÜÇÜCÜK SAHİL KÖYÜNDE...Sabah ne kadar dinginse deniz o kadar dingindi kötülük...Uç uca birleştirip günleri yüz hayat çıkarırlardı ceplerinden,içi milyon balon mutluluk.Bizim en korktuğumuz sevgiyi yaşarlardı taa şuralarında.Bizim ölümüne sevgimizde,severlerdi birbirlerini bir bu kadar daha yaşarcasına...Ve becerebilirlerdi bizim beceremediğimiz dostluğu.Hem sevgiliydi onlar,hem dost,hem düşman...Ama kanlı olmadı hiç bir harbleri ve taşları yosun tutmadı.Uzaktılar belki şehirlerine ama beraberken mağra bile yerini aratmadı.Ağladılar bazen seller misali yaşlar her birinin izi kaldı yüzlerinde.Ve güldüler en sahicisiyle.Sevebildiler birbirlerine ve saatlerce sevişmeden çırılçıplak yatabildiler.Kısacası bizde "Allah'ına kadar",onlarda oksijen bulana kadar sürdürdüler... Ben beceremedim en gürültülü müzikte bile sadece sevdiğimin -sevmeyi bile doğru dürüst beceremezken- sesini duymayı,beceremedik ellerini tutunca en derinden nefes almayı...

Desenize;

Becermedik hep beraber anneannem kadar olmayı ?

2. 14 Ağustos 2007
  3. NEFERTARi

NEFERTARi Ne mutlu TÜRKÜM diyene!!! Pro Üye

Beğenildi:
    155
    Ödül Puanları:
    113
    Çok güzeldi canım:1hug: Ellerine sağlık paylaştığın için a.s.a.s.a.s.

4. 14 Ağustos 2007
  5. Eylul-son

Eylul-son Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    kumpircim ben sana ne desemki bilmiyorum.. Ağlattın beni yaa..senağlama var mı günümüzde,kaldımı böylesine sevgi ve saygı dolu sevdalıklar.:asigim:. Buram buram aşk kokan sevgi kokan saygı kokan nezaket kokan yazını bizle paylaştığın için çok sağol..sen çok yaşa emiii... a.s.

6. 14 Ağustos 2007
  7. **SU**

**SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Bu tür aşklar var mı günümüzde ???
    elbet var yeterki görmesini dokunmasını yani dostlar yürekten çıkarsız sevmesini bilelim.Belki ilk başlarda biraz yorabilir karşı taraf bizi
    ama SABIR işte o SABRI gösterebilirsek.Başaralımyacak hiç birşey yok hayatta.
    Yeter ki inanıp koyulalım yola.Hele bir deneyin emin olun inanın
    o yol bizi yarı yolda bırakmaz.
    Sevgiyle;;;

8. 14 Ağustos 2007
  9. AYN

AYN SİDİKLİ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    var tabi ki kuşii
    biz varız:) meleğim ve ben

10. 14 Ağustos 2007
  11. aLLeGRia

aLLeGRia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    çok duygulandım ya gözlerim doldu senağlama

bizim aşkımız da böyle olsun meydan okusun yıllara :asigim:

12. 14 Ağustos 2007
  13. ceku

ceku Yeni açmış bir çiçek Üye

Beğenildi:
    111
    Ödül Puanları:
    163
    tüylerim diken diken oldu yaaa Allah herkese nasip eder inşallah böyle vefalı aşık:asigim:

14. 15 Ağustos 2007
  15. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Kumpirim ne mutlu sana ki böyle insanların torunusun,keşke becerebilsek böyle yaşlanmayı böyle sevgi dolu yol alabilmeyi sahi bu zamanda bu mümkün olabilir mi?Sevgiyi çabuk tüketen birbirinden çabuk sıkılan,bıkan insanlar olurken böylesine bir aşkla sevdiğinle el ele göz göze yaşlanılabilir mi?

16. 15 Ağustos 2007
  17. EU1

EU1 Guest

inş bütün sevgilr bütün hissedilenler bu kadar güzel olur hayatımızda senağlama

18. 15 Ağustos 2007
  19. Kxoxmxuxr Prenses

Kxoxmxuxr Prenses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Çok güzel ya
    Allah bizede nasip etsin böylesini :asigim: