Anneannemin Sa uzatma forml...

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve catgirl24 tarafından 2 Ocak 2009 başlatılmıştır.

2 Ocak 2009
    Konu Sahibi : catgirl24
  1. catgirl24

catgirl24 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün anneme bu siteden bahsediyordum saç hakkında bilgi alıyorum derken bana anneannemin uyguladığı formülden bahsetti... Küçüklükten beri anneannem annemin saçlarını ayda bir kere bu formülden uygulamış ve annemin saçı öyle sağlıklı ve gürmüşki hızlı hızlıda uzarmış..
    Formül şu:küçük top top hindiztan cevizlerini (kahverengi) toprak tasın içinde zeytinyağı ile iyice sürte sürte eritirmiş üstünede karanfil dövüp eklermiş bende şimdi yarın bu hindistan cevizlerinden aktarlardan bulmaya çalışcam...
    Annemin saçları o kadar güzelki ipek gibiler ışıl ışıl dümdüz ve akıcı iyiki bu konuyu açmışım anneme... :dance:

Aytil bunu beğendi.
  2. 2 Ocak 2009
  3. NiqhtMaReanqeL

NiqhtMaReanqeL Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol tatlım paylaşım için ananelerin bu formulleri çok bunu dneeyende olacaktır iyi sonuç çıkarsa bnde dneerm şmdiden saol ttlm (=

Aytil bunu beğendi.
  4. 2 Ocak 2009
  5. bartuarda

bartuarda Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    o küçük hindistan cevizi dediklerin sanırım muskat oluyor.

6. 2 Ocak 2009
  7. MeDuSa

MeDuSa Guest

ya bende hindistan cevizini anlamadım

8. 3 Ocak 2009
  9. catgirl24

catgirl24 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yarın annemle çıkıp bulucam arkadaşın dediğide olabilir muskat anneme sorayım ben..

10. 3 Ocak 2009
  11. catgirl24

catgirl24 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada ben bu karışımı sadece ayda iki kez yapıcam normalde her hafta 1 kez yağ karışımı uyguluyorum saçımı ve haftanın diğer günleride turplu su yapıyorum saçlarımız hızla uzasın dimi ama.. Bu arada internette araştırdım gerçektende o küçük hindistan cevizlerinin adı muskatmış... Bu karışım evden çıkmadığınız bir gün boyunca 6 yada 7 saat saçınızda duracakmış ve saçınızı açtğınızda mis gibi bir koku ve yumuşacık pırıl pırıl sağlıklı saçlarla karşılaşacakmışız.. Anneannemin saçları çok gürdü anneminde aynı şekilde ve sık sık kuaföre giderlerdi saç kestirmeye inşallah bendede işe yarıyacak....

12. 3 Ocak 2009
  13. yagmur_tanesi

yagmur_tanesi Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    cnm her seyi anladım su sürte sürte eritme meselesini anlamadım bencede güzel kokar hindistan cevizli şampuanlarda hos kokar karanfilde güzel kokar karanfilinde miktarını yazarsan ben cok mutlu olurum

14. 3 Ocak 2009
  15. catgirl24

catgirl24 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım eskiden toprak çanaklar varmış çanağın içine göz kararı mesela 3 tane hindistan cevizini alıp zeytinyağıyla birlikte o toprak çömleğe güzelce sürtülerek eritilir.. Üstüne dövülmüş kuru karanfiller atılır biraz daha zeytinyağı dökülüp iyice karışltırılır sonra bu karışım saç diplerine ve uçlara doğru iyice yedirilir. Saç güzelce sarılıp durabildiğin kadar durabilirsin 6-7 saat a.s.

16. 6 Ocak 2009
  17. catgirl24

catgirl24 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eveeet ben sonunda dün bu maskeyi yaptım size nasıl anlatıcam bilmiyorum o ne koku o ne yumuşaklık anlatılamaz evin içi bile mis gibi koktu saçımdan resmen ayna olur parıl parıl parlıyorrr... Ben bu maskeyi ayda iki kez yapmaya karar verdim..
    Ben hiç bi maskeden bu kadar memnun kalmadım eeee eskilerin varmış bi bildiği uzatma etkisinide yakında görücez inşallah, şimdilik saçlarımdan sağlık fışkırıyor hihoyyyt :teytey:

Ben maskeyi şu şekilde yaptım;
    2 tane muskat(küçük hindiztan cevizi)
    1 tutam kuru karanfil
    Yukarıdakileri geçecek kadar sızma zeytinyağı
    Önce muskatları havanda biraz dövüp parçaladım sonra rondoya alıp içine karanfilleri ve zeytinyağını koyup iyice rondodan geçirdim bu karışımı 3 gün bekletmek gerekiyor cam kavanozda..
    Sonra saç uçlarıma kadar uyguladım, pazar günü evde olduğum için 6 saat beklettim ve gerisi tarif edemeyeceğim kadar süperrr herkeze öneriyorum arkadaşlar..

Son düzenleme: 6 Ocak 2009
  18. 6 Ocak 2009
  19. olu_gelin

olu_gelin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne varsa eskilerde var harbi.. o güzel kokuyu tahmin bile edemiyorum var ya.. bayılırım hindistan cevizine.. keşke bunu yapabilecek kadar zamanım olsaydı..