anneler 1.ay aşısı ateş yaparmı,önerilriniz varmı acaba..

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve Ela82 tarafından 11 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Ela82
  1. Ela82

Ela82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    10 gün sonra 1.ay aşımız var.tedirginim ateş falan yaparmı diye.1 aylık bebek ateş düşürücü şurup falan kullanabilirmi.bende yok.ona göre temin etmeliyim.yardımcı olursanız sevinirim.

2. 11 Mayıs 2010
  3. kopuz

kopuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    1.ay aşımız için hastaneye gittiğimizde dr aşıyı yaptıktan sonra ateş düşürücü fitil yazmıştı ateşlenme olabilir yarım fitil atabilirsin demişti,muhtemelen dr sana da yazacaktır fitil...geçmiş olsun şimdiden..

4. 11 Mayıs 2010
  5. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    1.ay da ateş olmuyor canım kullanmanı tavsiye etmem,2.ayda oluyor zaten aşıya gitmeden ateş düşürücü içirmeni söyleyecekler.

6. 11 Mayıs 2010
  7. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ne birinci ne ikinci ay aşıları ateş yapmıyor genelde.boşuna ilaç verme.

8. 18 Mayıs 2010
  9. begonvil07

begonvil07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    oğlum 2. ay 4. ay aşılarında herhangi bir ateş huzursuzluk falan yapmadı
    6. ayda hem ateş hem ağrı hem de huzursuzluk yaptı ağrı kesici ateş düşürücü
    şurup verdim doktorumuzun tavsiyesi üzerine....

10. 21 Mayıs 2010
  11. BELNAY

BELNAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım.. bişi danısmak istioyrum.. 2 aylık kızım var dün aşı yaptırdım 3 ayrı aşı yapıldı biri kolundan diğerleri bacaklarından..ateş yapabilir dediler ve agrıkesici ateş düşürücü verdiler ancak bebeğim çok halsiz kolunu hareket ettirmiyo gülücük atmıyor ve en önemlisi ağlamaktan yavrum hiç bişi yiyemiyor... siz 2. ay aşınızı bu şekildemi yaptırdınız ve bebeğinizde bii değişiklik oldu mu lğütfen bişi yazın çok çaresiz kaldım yavrumun canı coookk acıyo :a015::

12. 21 Mayıs 2010
  13. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    demekki hepsi farklı
    benimkide ilk 2 aşıda iyiydi
    4. ay aşısında ateş yükseldi hep aglıyordu ve bitkindi:1no2:
    ilk 2 aşı pek etlilemiyomuş en zoru 6. aymış galibaboshayallersmile

14. 21 Mayıs 2010
  15. BELNAY

BELNAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    dün akşam artık çok canı acıyor diye agrı kesici ateş düşürücü surup verdim bi çay kaşıgı o iyi geldi ve uyudu bu sabahta gülüücük atarak uyandı hihoyyyt içim rahatladı... prensesimin canı acıyınca benm ondan daha fazla acıyor söz vermek istiyorum bi daha olmayacak diye fakat sağlığı için mecburum.. bu aşılar kaçıncı aya kadar 6. ay son sonrakiler ne zamn acaba. benm ilk bebeğim ve pek bişi bilmiyorum

16. 24 Mayıs 2010
  17. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım seni çok iyi anlıyorum.ben de bebeğimi aşıya götüreceğim zaman içim içimi yiyor hele aşı olurken ağlaması beni mahvediyor ama onların sağlığı için işte.sağlık ocağından aşı takvimi vermediler mi sana?orda hepsi yazıyor canım.veya doktorlarda da oluyor onlardan da isteyebilirsin.senin şuan sırada 4.ay aşısı var o da karma aşı.iki bacaktan oluyor.bu ateş olayı her bebekte olmuyor ben o yüzden boşuna gitmeden ağrı kesici vermiyorum.eve gelince sürekli ateşini takip ediyorum 37.5a ulaşırsa veriyorum yarım ölçek calpol.huzursuzluk oluyor evet biraz.eh kolay değil kaç aşı birden oluyorlar ama geçiyor.

18. 24 Mayıs 2010
  19. sedauygar

sedauygar Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1ateş olmadı bizde. bildiğim kadarıyla da olmuyor. karma aşıda oluyor ateş. ama her ihtimale karşı fitil yazdırın. elinizde bulunsun.