anneler bakar misiniz bir?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve NaZaR_BoNCuGu tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

25 Haziran 2009
    Konu Sahibi : NaZaR_BoNCuGu
  1. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    selam arkadaslar

ben henuz 2 haftalik anneyim ilk bebegim bilen bilir
    sutum kesiliyo emzirmek istiyorum ama yok yani daha 2 haftalik kizim ya ne yapmam gerekiyo bi yardim edin bilginiz varmi bol bol su iciyorum elma suyu iciyorum ama fos kizim doymuyo galiba emiyo 30 dk 45 dk sonra uyaniyo uyumuyoda mamayada baslamak istemiyorum yardim edin lutfen....

2. 25 Haziran 2009
  3. yasenya_

yasenya_ YD Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Allah bol bol versin inşallah canım dua edelim.humana still tea,1 bardak meyva suyunun içine 1 tatlı kaşığı toz maya karışımı bunları dene.bir de incir bulabilirsen sütün içinde eritip(içini) iç.hergün uygula bunları.zaten sıvı tüketiyormuşsun 2 litrenin altına inmemeye çalış canım.dakikada bir de olsa emzir biraz sık dişini.o emdikçe çoğalacak.inşallah olur.

4. 25 Haziran 2009
  5. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    610
    Ödül Puanları:
    113
    canım, öncelikle bebeğini doktora götür. kilosunu tartsın gerçekten aç olduğu için mi uyanıyo başka bir derdi mi var ögrenirsin. bunun haricinde sütünün artması için;

1-özellikle sezeryan doğum yaptıysan sütün gelmesi 40'ını bulabiliyor. sakın moralini bozma bunun normal olduğunu sütünün geleceğini sakın unutma.
    3- sütünün gelmediği dönemde sakın yavrunu aç bırakma. özellikle ilk 2 hafta içindeki açlık bebeğinin saralığı vucudundan atmamasına sebep olabilir. doktorunla konuşarak mama vermeni önerirse mama vermekten korkma. ancak emzirmeye devam et (göğsünüz boş bile olsa) emmeyi unutmasın bebeğin.mamadan önce bebeğini her bir göğsünü 15 er dk olmak üzere emzir.mamayı sakın biberon ile verme mutlaka kaşıkla ver.
    4-sütünün gelmesi için humana çay, rezene çayı, kaysı kompostosu, her tür az şekerli komposto için.mutlaka 3 litre su iç.yeteri kadar beslen,emziren annelerin günlük almaları gereken kalori miktarından 500 kalori fazla beslenmeleri gerektiğini unutma.
    5- çevrenden yardım almaktan çekinme bebeğine bakmalarına izin ver ve dinlen. mutlaka uykunu al. moralini bozan birileri varsa hemen etraftan uzaklaştırın.
    6-sütünüzün gelmesi için profesyonel bir pompa kiralayarak (kullanan arkadaşlar Ameda pompayı tavsiye ediyor.) bebeğini emzirdikten sonra göğüslerin boş ta olsa 15'er dakika sağ.
    7- herşeyden önce moralini yüksek tutarak sütünün geleceğine inan.
    bebişine uzun bir çmür,sana bol sütlü günler diliyorum.

6. 25 Haziran 2009
  7. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    cok saolun kizlar gercekden elimde siseyle geziyorum evde
    ne yapsam ne etsem diye dusunuyorum normal dogum oldu dogumum ilk basda cokdu sutum goren ilk cocuga ragmen iyi sutumun oldugunu soyluyodu simdi fos resmen insallah kesilmez cok tesekkur ederim bilgiler icin rezene cayini iciyorum hazim icin cok iyiymis ....

8. 26 Haziran 2009
  9. krikitos

krikitos 02.07.10 arda'm yanımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    cnm çocuğun kilosu yerindeyse ve uzun süre emiyorsa problem yok demektir bira fincan suya bol kimyon koy ve iç kesinlikle çok arttırıyor sağmakta arttırıyor ama sonra memenin dolması uzun sürüyor kesinlikle mama verme kilosu yerindeyse bende çok üzüldüm ilk başlarda sonraları tek meme vermeye başladım 2 saatte bir sonra öbür memyi veriyordum okadar çok doluyordu yani 2 saat tok oluyordu yaklaşık ama uyumuyordu uykuyu seven bi çocuk değil oğlum 7 aylık hala 1 saatten fazla uyumaz halbuki ek gıdada almaya başladık yeni tok ama uyumuyor işte :)

10. 26 Haziran 2009
  11. Meltoo

Meltoo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Nazar olmuş nazarrr...emzirmeyin kimsenin yanında bi çok tandğm var aynı senn gbi olan...arkadaşların önerilerini uygula mutlaka bir de ben VıTA MALT diye bir içecek kullanmıştım,bebek ürünleri satan mağazalarda bulunuyor...inşallah yavrucuğun sütü kesilmezzz

12. 26 Haziran 2009
  13. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Endişelenmeyi bırakın ilk kural bu.
    Bol bol uyku (dinlenme) + Moral + Sıvı alımı

Bunları uygulayın. birde ısırgan çayı bolca süt yapar. Bebeğinizin doyup doymadığını anlamanın tek yolu tartı değerleridir.
    Uyanması aç kaldığı anlamına gelmeyebilir. Aksine belki de güzel doyuyor ve gazlanıyordur.

Doktorunuza danışın.

Bol sütlü günler.

14. 27 Haziran 2009
  15. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadasım ankarada yaptırmıs kontrollerini bebeğin ,yeni geldi buraya, 200 gr almış bebeği mama basla dememiş vitamalt önermiş.ve işe yaramış hakkaten.
    sen nazara gelmişsin cnm.inşallah artar sütün.arkadasın biri formul yazmış hakkaten moral ve dinlenme cok önemli

16. 28 Haziran 2009
  17. superselma

superselma Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.475
    Ödül Puanları:
    123
    shrylz ve iremözge arkadaşıma katılıyorum
    benim de hep öyle olurdu
    o doymadığından değil bazen gazından olurdu
    bi de sık emdiği için sana azalıyor görünüyor
    önce iyice emzir gazını çıkar uyut sık sık
    iki üç saat aç kalsın iyi uyusun yani
    bak bakalım sütün varmıymışş
    no panic ok?
    sütün de gelir bebeğine yetiyordur inşallah
    ben de o zamanlar emmiyor dediğim zaman iyi kilo alıyorduu
    aç zannedip mamaya alıştırma 2sene emsin sağlıklı olsun bence

18. 2 Temmuz 2009
  19. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.718
    Ödül Puanları:
    238
    Canım bencde nazar olmuŞsunÖnce oku kendını bence. Sonrada arkadaŞların dedıklerını uyugla.. Bende uyguluyorum.. Bencede kımsenın aynında emzırme. Nazar oluyor memelr ınankı.. Benımde Öyle oldu ÇÜnkı.. Hatta gÖĞsÜmÜn bırı kızarmaya bŞalkdı aĞrı yapıyordu. Anneme okutum hemen geÇtı ŞÜkÜr.. Yksa yanmıŞtım. Bol sÜtlÜ gÜnler canım..