Anneler bana emzirme pozisyonu tavsiye edermisiniz?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve aysun444 tarafından 13 Haziran 2009 başlatılmıştır.

13 Haziran 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar malum tatil geliyor yakında ailelerimizin yanına gideceğiz. arabayla uzun yola çıkacağız ve ben şimdiye kadar(bebeğim1,5 aylık)sadece bir pozisyonda bebeğimi emzirdim. O da şöyle; kanepeye oturuyorum bağdaş kurarak, bacaklarımın üstüne yastık alıyorum, bebeğimi öyle yatırıyorum ve emziriyorum..
    Başka nasıl emzirebilirim gittiğim her yerde bağdaş kurup bacağıma yastıkmı alıcam.
    Misafirlikte, markette, arabada napabilirim acaba. Siz kullandığınız pozisyonları yazın ben bi uygulayarak bakayım...
    Bu arada nedense bebeğim memeyi alınca 2 dk kadar emiyor sonra sinirlenerek bağırarak bıırakıyor sonra tekrar delirmiş gibi memeye saldırıyor ama tekrar bağırarak ve ağlayarak bırakıyor. hemen bacaklarım üzerindeki yastığın tersine diğer memeye veriyorum bebeğimi ondada aynı, 2dk kadar emiyor sonra sinirlenip bırakıyor, tekrar açlıktan ölmüş gibi saldırıyor sonra tekrar kafasını çekip ağlıyor.. anlamadım gitti:1no2:. Var mı neden olabileceğine dair tahmininiz ve çözüm öneriniz.fisfisfis

2. 13 Haziran 2009
  3. _tbc_

_tbc_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kimse cevap yazmamış ben de çok merak ettim emzirme şekillerini. Ben de genelde senin gibi emziriyorum yastıksız kolum çok ağrıyor.Diğer soruna gelince benim bebeğim de son bikaç gündür aynı şekilde davranmaya başladı yani emerken ağlamaya başlıyor emzirmeye çalıştıkça daha da sinirleniyor sonra da susturabilene aşkolsun fisfisfis başta sütün yetmediğini düşünüp baya moralim bozuldu mama vermeyi denedik falan ama sonunda buldum.Uykusu gelip te uyuyamayınca böyle sinir yapıyor bizimki.Artık hiç emzirmek için ısrar etmiyorum önce biraz uyutuyorum sakinleşince zaten yarım saat sonra uyanıp emmek istiyor. sende bi dene istersen.Sinirliyken emmiyorlar daha da sinirlenip çok ağlıyorlar.

4. 13 Haziran 2009
  5. zehra61

zehra61 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    canım gaz sancısı olabilir ben çok çektim o konuda aç gibi emmek istiyor verincede alıp bırakıyor ve de sürekli ağlıyor

6. 13 Haziran 2009
  7. dilekruzgar

dilekruzgar dıgıdıdıgıdı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar
    ben yastık kullanmadım hiç, genelde oturur pozisyonda kolumda emziriyorum, kolumu kıvırıp bebeğin başı dirseğin iç kısmına gelecek şekilde emziriyorum (böyle anlatması da ne zormuş yaa) , özellikle arabada işe yarıyor benimkinin arabada emme gibi bir huyu var da.. bu arada kolun ağrımaması kolunun altına yastık koyabilirsin opuyorumnanaktan

8. 13 Haziran 2009
  9. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    gazdan canım tabiiikiii

10. 13 Haziran 2009
  11. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    canım gazdan olunca anlıyorum ıkınıyor ama anlattığım bu durumda ıkınma yok....

bu arada emzirme şekillerini yazarken bacaklarınız ne durumda oluyor onuda yazarmısınız.

12. 13 Haziran 2009
  13. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ıkınmasa bile gazdandır cunku benım oğlum da aynı seyleri yaşadı. emerken ağlıyodu sonra kendini sıkıp pırt yapıyodu o zaman rahatlıyodu

pozisyona gelince ben en rahat pozisyonun yatarak emzirme olduğunu düşünüyorum ve evdeyken yatarak emziriyorum. gezmedeyken kanepede oturup ayaklarımı sarkıtarak.

14. 14 Haziran 2009
  15. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Canım şu yatarak emzirme nasıl oluyor bana bi anlatın ya, yan mı duruluyor bebeğin altına bişey konuluyormu. Kendi kendime evirip çevirip bişeyler yapmak istemiyorum çünkü bebeğim ağzından memeyi çıkardımı öyle sıkı kapatıyorki bidaha açabilene aşkolsun o yüzden emzirmelerimde öyle rahat rahat pozisyon kendi kendime deneyip bulamıyorum.

Gezmedeyken kanepede oturup ayaklarını sarkıtarak emzirdiğinde bebeği kolunamı yatırıyorsun, kolun yorulmuyor mu öyle. iki elinde dolumu oluyor bu pozisyonda. yani bir elin bebeğin altında diğer elinlede memeyimi tutuyorsun..
    Ayy çok garip oldu, uzun zamandır üye olmasam erkek zannederdiniz beni, bir sürüde lafı işitirdim:roflol:

16. 14 Haziran 2009
  17. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    ya birde çok boğulacak gibi oluyor bebeğim, her emzirmede genzine mi kaçıyor yoksa nefessizmi kalıyor bilemiyorum ama en az iki defa nefes alamıyor hemen dikleştiriyorum, sütümde öyle çok fazla değilki sütten diyeyeim.. Herkesinmi bebeği böyle oluyor acaba, yoksa benimpozisyonumla mı ilgilidir sizce.

18. 14 Haziran 2009
  19. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    aysuncum bende süt biriktiği zaman boğulacak gibi olurdu,başka neden olur bilemiyeceğim,memeni ağlayarak bırakıyorsa gazdır kesin.Ben bacak bacak üstüne atarak emzirdim hep,sanki yatarak emzirmek çok sağlıklı olmazmış gibi geliyor.