Anneler bebişlerimizle günlerimiz nasıl geçiyor,burdan paylaşalım..

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve esencen tarafından 21 Şubat 2009 başlatılmıştır.

21 Şubat 2009
    Konu Sahibi : esencen
  1. esencen

esencen Tuğram ömrüm benim (ESEN) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar herkes doğum yaptı,daha doğrusu biz şubat annelerinden ocakta bile doğum yapanlar oldu...ve yapacaklar var :) bebişlerimizle olan günlerimizi burdan paylaşarak birbirimize yardımcı olalım..
    mesela uykusuz gecelerimiz,beslenme ve uyku düzenleri,gaz sancıları,banyoları.....daha neler neler.... paylaşalım kaydirigubbakcemile5 ve kafamızdaki soru işaretlerini dağıtalım :uhm:
    herkese kolay gelsin.....

2. 21 Şubat 2009
  3. esencen

esencen Tuğram ömrüm benim (ESEN) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilk ben yazıyim ....benim oğluş da son bir haftadır gaz sancısı vardı ama Allaha şükür kullandığım damla iyi geldi,ZİNCO diye bir damla...sadece bitki yağları içeriyo ilaç değil yani gıda takviyesi...sorunu olan varsa kullansın iyi gelebilir...ayrıca bende rezene çayı içiyorum günde bir bardak oda iyi geliyo gibi,gerçi yinede az sıkıyo kendini ama napalım uykusuz gecelerimiz bebişlerimize değer.....

4. 21 Şubat 2009
  5. neslim35

neslim35 gül kokulu kızım... Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    canım bizim çok şükür gaz sancımız yok ama uykudan uyandırıp emzirmekte zorluk çekiyorum henüz 6 günlük ondan mı acaba sizlerde böyle sorun yaşadınızmı??? hemşire ayağını gıdıklayın falan diyor ama yok kızım onuda dinlemiyor bana akıl verin tecrübeli anneler :) iki saatte bir emziriyorum bu arada

6. 21 Şubat 2009
  7. selin25

selin25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Valla benim oglusum hastaneden geldigimiz ilk 2 gun boyunca sadece kucagimda emmek istedi ve biz uykusuz kaldik.sonraki gunlerde uykusu tam duzelmis dedik yani gunduzleri 2-3 saat arasi ve geceleride 3-4 saat yatiyodu en azindan dinleniyoduk.Sonra gaz problemi basladi ve buda yaklasik 3 gun surdu simdi (seytanin kulagina kursun) tekrar duzeldi gibi, insallah ta keyfi bozulmaz oglusumun birdaha.bebislerimizin sagligi icin dua ediyorum inaninki, en ufak bir gaz sIKIntisinda bile benim karnima kramplar giriyo valla, allah hepimize yardimci olsun...

8. 21 Şubat 2009
  9. kraker kız

kraker kız Guest

Gaz sancılarımız bir var bir yok çözemedim bende geçen hafta herşey güzeldi 3 gündür sancıdan kıvranıyoruz sab simplex diye bir damla var onu kullanıyoruz şimdilik her gün rezene içiriyorum işe yarıyor sarılık problemimiz allaha şükür geçti tek sorun kaldı memede uyuma isteği saatte bir kalkıp emmek istiyor gece yat kalk hiç bişi anlamıyorum

10. 21 Şubat 2009
  11. PureHate

PureHate Uğur böcüğüm (ÖzLem) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ayy bu gaz sorunu son günlerde benim oğluşumda da var ilk günlerde yavrum zart zart çıkarıyodu herkes ooo boyundan büyük ses çıkarıo dediler dedilerr nazar mı oldu ne ooldu yavrumda sorun oldu zorlanıyo bugün milupanın rezene çayından aldırdım kaşıkla biraz verdim biraz etki etse bari geceleri uykusuz geçiriyoruz gündüz de ben uyuyamıyorum çok zor valla daha 17 günlüğüz 40 ımız çıksa diye bekliyoruz sabırsızlıkla hıı bide araştırırken buldum Buzuki Orhan kolik albümü dinleticem ağlayınca bakalım etkisi olcak mı linki yazım deneyin sizde bakalım değişiklik olcakmı
    Buzuki Orhan Osman - muzik

12. 22 Şubat 2009
  13. EYXSXAN0066

EYXSXAN0066 Oğluşunun Annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar gaz için bir iki şey var ama hiç biri kesin sonuç değil malesef ayaklarını sıcak tutun karnına ve havluya sıcak havlu masaji yapın emdikten sonra yarım saat dik pozisyonda tutun hemen yatırmayın zinko bizde fayda etmedi metsil iyi geliyo daha etkili nurse herves varmış rezene içiyorum kkimyon yiyorum gaz yapacak hiçbişi yemiyorum kendimi sıcak tutuyorum hepsini yaparsam çok rahat ediyoruz

14. 22 Şubat 2009
  15. DilekYazar

DilekYazar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Esencen ilk önce sana teşekkür ederim. Çok güzel oldu bu konu.
    Kızlar aynı problem bizdede var gaz. Ahh ne yapacaz bilmeme birde benim oğlum her bezinde kaka yapıyor sizlerinde mi öyle çok az da olsa bulunuyor. Ben sıcak havluyu karnına koyuyorum. Bence bir deneyin. Ayaklarınada, ayaklı pijamanın içine çorap giydiriyorum.

16. 22 Şubat 2009
  17. bebiscimkayra

bebiscimkayra bende bilmiyorum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumda her bezinş kirletiyor acaba bilgisi olan varmı

18. 23 Şubat 2009
  19. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bnm kızım cok huzursuz 2 gündür gazı mı var neyi var çözemedim.