Anneler, Neler Hissettiniz, O İlk Günlerde?

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve KolikAnne tarafından 31 Ekim 2010 başlatılmıştır.

31 Ekim 2010
    Konu Sahibi : KolikAnne
  1. KolikAnne

KolikAnne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    61
    Merhabalar. Forumda yeniyim. Daha önce açılan birçok konuyu inceledim. Fakat istediğim cevapları bulamadım. Hamilelik belirtilerini paylaşanları "Herkesin belirtisi farklıdır" diye eleştirmişler. Elbetteki herkesin belirtisi farklıdır. Ancak neden buradayız ki? Hepimizin birer doktoru var. Tıbbi soruları zaten onlara sorup cevap alıyoruz. Ancak burada benim merak ettiğim; bebeğine kavuşan anneler de bizim geçtiğimiz yollardan geçti. "Acaba bu ay hamile miyim?" diye şüpheler yaşıyarak belki de aylarını, yıllarını geçirdi. Okuduğum birçok yazıda anne olanların "O ay hissediyorsun, emin oluyorsun hamile olduğuna, bebek kendisini hissettiriyor." cümlelerine rastladım. Anne olanlar, neler hissettiniz o ilk ay? Kan ya da idrar testi yaptırıp öğrenmeden önce yaşadığınız tecrübeler nelerdi? O ay adet gününüzün geçtiğini öğrenmeden önce 1-2 hafta neler yaşadınız? Neler hissettiniz? Lütfen anne olanlar, bizim gibi bu endişeyi yaşayanlar bizimle tecrübelerinizi paylaşın. Tamam hiçbirimiz doktor değiliz, hiçbirimizin belirtileri birbirine benzemez. Ama duygularımızı, endişelerimizi, düşüncelerimizi, tecrübelerimizi paylaşmak için buradayız. Eşimizi sıkmamak ya da fazla ümitlendirmemek için onunla yeterince konuşamıyoruz, aynı şekilde annemizi, kız kardeşimizi vs. kimseyi kesin sonucu görmeden heyecanlandırmamak için onlarla konuşamıyoruz. Burada paylaşalım madem. Anne olanlar bizle o tecrübelerinizi paylaşın lütfen... a.s.

2. 19 Kasım 2010
  3. esrant

esrant Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Evet bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum..

4. 19 Kasım 2010
  5. ncncn

ncncn uykucu şirin :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben de çok merak ediyorum, başlığı görünce sevinmiştim çok ama kimse bişey yazmamış :KK5:

6. 19 Kasım 2010
  7. melisa87

melisa87 TUTUN ANNEYE MİNİĞİM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    63
    ben yazayım o zaman :)
    henüz yeni bir anne adayıyım henüz 5+2 deyim
    8 aydır bebiş için uğraştık burda çok konu açmıştım
    doktora gitmeler başladı ve 2 ay önce pko olduğumu öğrendim
    çok üzüldüm bebişim olmas diye
    geçen ay doktorum tamamen temizlenmiş dedi
    ilaç vermemişti daha
    ve bu ay 10 kasımda adetimden 3 gün önce idrar testinde hamile oldğumu öğrendim
    yanlış mı acaba diye 3 kere yaptım
    hastanede yaptırdım sonuç aynı hamileydim
    ben öğrenmeden önce
    mide bulantısı yaşadım
    göğüslerim şişti adet olucam sandım sancılar falan aynıydı
    ama öğrendiğim gün yemeğe çıktık ve yoğurt yerken sanki bana muz varmış içinde gibi geldi
    deli gibi sevinmiştik darısı isteyen herkese inşallah allahın izniyle :nazar:

8. 19 Kasım 2010
  9. ncncn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürlerr, Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.
    valla ben hamile olduğmu sanmıyom ama kayınvalidem anneme "yakında torun haberi alıcaz, içime doğuyo.diğer gelinimde de içime doğmuştu." demiş. ben de ööle heveslendim birden. artık belirtileri falan geçtik, altıncı hislere kaldı işimiz :KK53:

10. 19 Kasım 2010
  11. masum_pisi06

masum_pisi06 tutun bana meleğim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    merhaba bende 22. haftamdayım ilk öğrendiğim an geldi gözümün önüne başlığı okurken. 2yıllık ewliyim ve korunmayı bıraktıktan sonra bir kere regl oldum 2. ayımda hamile olduğumu öğrendim ama o bıraktığım ilk ay bile cok zor gecti direk psikoloji etkilenio ve bütün belirtileri yasıyorsunuz hamileliğe dair. ama ikinci ay hersey daha farklıydı rüyalar görmeye basladım cok fazla siskinlik vardı ve bulantım oluyordu ama hamileliğe yormuordum cünkü kocamla sadece 2kere görüşenilmiştik o ay ama oldu melegim geldi bana tutundu adetime 5gun kala öğrendim ve regl olmam gereken gün gecene kadar her sabah test yaptım:KK1:darısı isteyen herkese

12. 19 Kasım 2010
  13. melisa87

melisa87 TUTUN ANNEYE MİNİĞİM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    63
    :KK9: :KK9: :KK9: ayyy çok güldüm
    inşallah kaynananın dediği çıkar inşallah
    sende hamiş olduğunu öğrenirsin :nazar:

Son düzenleme: 19 Kasım 2010
  14. 20 Kasım 2010
  15. ncncn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amiiin, inşallah :nazar:

16. 20 Kasım 2010
  17. ncncn

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    adete 5 gün kala nasıl öğrendin ki, testler için adet gecikmesini beklemek gerekmiyo mu?

18. 21 Kasım 2010
  19. KolikAnne

KolikAnne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    61
    Ben bu başlığı unutmuştum bile. :) Teşekkür ederim cevap yazanlara... Kendimizi o kadar çok kaptırdık ki hamile kalabilmeye... Tek derdimiz belirtiler vs. oldu. :) Allah en hayırlı zamanda bize de bu güzel mutluluğu yaşatsın. Sizlere de sağlıklı bir 9 ay geçirmeyi ve sonrasında sağlıkla bebişinizi kucağınıza almayı nasip etsin. :KK70: