Anneler normal doum mu? Sezeryan m? Siz nasl dnyaya gelmisiniz?Paylan bakalm!

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve benim_olan tarafından 26 Eylül 2009 başlatılmıştır.

26 Eylül 2009
    Konu Sahibi : benim_olan
  1. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    özellikle son ayına yaklaşmış anneler hep büyüklerimizin doğum hikayeleriyle yada kendi doğdumuz doğum hikayelerimizi iyi yada kötü dinleyerek geçirdik.hiç unutamıyorum 17 yaşlarımdayken bir gün adet sancım tutmuştu ve annem bana daha o ne ki sen birde doğum yaparken göriceksin asıl sancıyı demişti.çünkü annem bende sigortalı bir hastanede doğum yaptığı için çok sancı çekmiş ve ben 4.50 kiloya yakın doğduğum için :eek: annemin hiç unutamadığı o zamanki annelere bebeklerini getiren hemşirelerin bebekleri kilo sırasına göre bebek arabalarına alt alta koymasıymış.benide getirirlerken anneme arabanın en altına koymuşlar.çünkü çok tombişmişim.gerçi büyüdükçe eser kalmamış ama yinede annem hem anlatır şimdi hem güler.ben şimdi o gün bugün normal doğumu gözümde çok büyütür ve karnımın kesilip bebeğin alınması ise daha mantıklı bulur oldum acı hissetmemek adına.sizi en çok hangisi korkutuyor?yada en çok hangisini daha sağlıklı buluyorsunuz?amacım kavga çıkartmaya sebep olmak değil iki türlü doğum olayınıda diğerleri hariç kafamda değerlendirmek .yardımcı olursanız çok sevinirim.ayrıca nasıl dünyaya geldiğinizide annelerinizden duyduğunuz kadarıyla paylaşın bakalım...

2. 26 Eylül 2009
  3. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben 53 cm ve 3.5 kılo dogmusum. normal dogum yapmıs annem. benım annemın dogum hıkayesı kotu bıraz... malum o zamanlar dogumlar cogunlukla devlette oluyormus annemde devlet hastanesınde dogum yapmıs. dogumdan sonra odaya almıslar bı sure kımse gorememıs onu. o sure zarfında kanaması olmus anormal derecede hemde. doktor tekrar amelıyata almak zorunda kalmıs annemı ve yumurtalıkları alınmıs. ılk ve tek cocugum yanı... benden sonra menapoza gırmıs annem bı daha da adet gorememıs daha 25 yasında... benım tercıhımse kesınlıkle normal dogum. tabıkı bebegım hangısıne ızın verıcek onemlı olan o ama ters bı durum olmadıgı surece normalden yanayım. cekıcegım bı kac saatlık sancı,bıcak altına yatıp kesılıp bıcılmekten ve sonrasında bı amelıyatın yasattıgı zorlukları yasamaktan cok daha mantıklı gelıyor bana... hem bebegımın dogdugu anı gormek ıstıyorum onu ılk ben gormek ıstıyorum... tabı bu benım dusuncem herkesın bu konuda fıkrı farklı. Allah hepımıze saglıklı bebısler nasıp etsın...

4. 27 Eylül 2009
  5. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bende kardeşimde normal dogan bir bebeğim annem bende çok tecrubesizmiş 2.750 dogmusum annem korkudan elleyememiş ama kerdeşimde cok rahattım diyor doktora gitmemekte direkmiş dogum sancısı tutunca kıyamam anneannem kızım ölür bebek diyince zorla gitmiş neden ev de kalmak istediğini açıklayamıyor sanırım kokrtum diyor bende normal dogum istiroum inş .bir gun hamiş kalabilirsem sezwryan en son düşündüğüm şey hayırlısı tabii normal dogum gibi si yok arkadaşım normal dogum yaptı akşama nerdeyse misafir ağırlayacaktı zorla yatrıdık epidural oldu konusa konusa dogurdu hemendne toparlandı allah herkese öyle bir dogum nasip etsin

6. 27 Eylül 2009
  7. mhrmh

mhrmh her canlı bir mucizeee Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    annemim benimle ilgili tek hatırladığı,doğum yaparken hemşirelerden biri yanında örgü örüyomuş...yani annemin doğumu çook kolay olmuş...inşllhh ben de ona çekmişimdir:)))

8. 27 Eylül 2009
  9. tugcee

tugcee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben 10 hafta 4 günlük hamileyim doğumdan çok korkuyorum nası olcak napcam bilmiyorum dahaa çoooookkk var o günlerin gelmesine ama yinede çok korkuyom:KK43:

10. 27 Eylül 2009
  11. Bige_

Bige_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benı annem normal doğumla dünyaya getirmiş.55 cm mişim 4.5 kg ve odanın en uzun boylu bebeğiymişim:) ınsallah benım bebeğimde benım kadar tombik sağlıklı ve uzun boylu olur tabi snr boyum en fazla 1.73 oldu :)

12. 29 Eylül 2009
  13. hsntn

hsntn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    3 kardeşiz üçümüzde normal doğumla olmuşuz.Kendimde 2 çocuğumu devlet hastanesinde normal doğum yaparak dünyaya getirdim.ilk çoçuğum iri bebekti zor doğdu 2.sinde sezaryan istedim doktorum 3.850 gr doğurmuşsun bunuda doğurursun dedi bende sezaryandan vazgeçmiştim.Ben doğurmaktan korkmuyorum lohusalık dönemi zor altan dikişiniz olunca tuvalet ihtiyacını gidermek ve oturmak zor oluyor.Oturmakta zorluk çekince emzirmekte biraz ızdıraplı ama gözünüz kormasın 1 hafta sürüyor bu olay.3.çocuğum olsa yine normal doğururum çünkü onun duykusu başka bence her kadın normal doğumun heyecanını yaşamalı televizyonda bir doktor çok güzel bir şey demişti biz doğum yaptırmayız anne doğurur biz ona yardım ederiz diye tüm hamilelere kolay doğumlar diliyorum.

14. 29 Eylül 2009
  15. hsntn

hsntn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Ayrıca bir tansiyem var normal doğum yapmak isteyenler 8.ay bittikten sonra her gün hurma yiyiniz doğumu kolaylaştırıyormuş görümcem ebe hemşire o tavsiye etmişti bende 9 ayda yemiştim zaten.

16. 29 Eylül 2009
  17. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    canm beni annem 39 yaşında doğurmuş daha önce uzun bir süre bebeği olmamış sonra bir erkek olmuş ve ölmüş aradan 4 yıl geçmiş ablam, sonra 4 yıl geçmiş bir düşük ve 4 yıl sonra da ben doğmuşum...
    normal doğumla doğurmuş hastanede. biraz sorunluymuş her ay iğne vurularak düşük tehlikesi bertaraf ediliyormuş. babamla kan uyuşmazlıkları varmış fazla ayrıntı hatırlamıyor.
    ben normal doğum istiyorum nasipse, ama bebeğim için ne hayırlıysa o olsun diye de ekliyorum.
    normal doğumun her anını yaşamayı, bebeğimle birlikte ayne anda onun yaşaması ve kollarıma gelmesi için mücadele etmeyi istiyorum
    evet kolay değil en zor kısmı sancılar sıklaştığında dayanmakmış ama arkadaşlarım bana sancılar aralı olduğundan dayanabiliyorsun artık sıklaştığında ve dayanamaz olduğunda da bebek doğuyor zaten kesiği hissetmiyorsun dikişlerin farkına bile varmıyorsun diyorlar
    bence önemli olan sağlıklı doğması, doğumdan korkmuyorum pek çok kişi bu duyguyu yaşadı. doğru nefes aldığım takdirde başaracağıma inanıyorum.
    herkese kolay doğumlar.

18. 29 Eylül 2009
  19. zeh

zeh Aşkımın bahar tomurcuğu.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ben de normal doğumla doğmuşum ve 4.5 kg annem 3 gün evde sancı çekmiş yaşlı bir ebe doğurtmuş eğer hastaneye gitseydim kesin sezeryana alırlardı diyo annem. ama doğurmuş işte hemde annem de kalça çıkıklığı var hemde iki kalçasında allah yardım etmiş 5 doğum yapmış hepsi normal. allahım inş bende normal kolay doğururum...