Anneler, toplum içinde ağlayan çocukla nasıl başedilir?

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve pamukannesi tarafından 9 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

9 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : pamukannesi
  1. pamukannesi

pamukannesi Göründüğün gibi değilsen,hiç görünme daha iyi...' Üye

Beğenildi:
    1.138
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar toplum içinde isteklerini ağlayarak yaptırmaya çalışan çocuğa nasıl davranmalı? aman kimsenin başı ağrımasın yeter ki sussun diyerek istediği yapılmamalı biliyorum ama düşünün herkesin içinde ağlıyo kendini yerlere atıyor.. böyle bi durum da nasıl davranmamız gerekir veya siz nasıl davranıyorsunuz?

2. 9 Mayıs 2010
  3. estel

estel Guest

o anlık bir çözüm önerilemz..
    bu bütün bir eğitim sistemiylr alakalı bişeydir..
    yani o güne kadar bebeğinizle olan iletişiminiz davranış şekliniz ihtiyaçlarını karşılama tarzınız..
    bebeklerimizin nasıl davranacağını çoğunlukla biz belirliyoruz..

4. 9 Mayıs 2010
  5. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı sorun benim kızımdada var..kalabalığı seviyi ama olmadık şeyleri istemeye başıyo..evde sakin olan çocuk toplum içinde dediğini yaptırmak için kendini yerlere atıyo.çaresini bilen varsa banada sölesin..kızım 19 aylık yeni yeni böle olmaya başladı..insanların içine girmeye korkuyom artıkeyvahedigeldismile

6. 3 Temmuz 2010
  7. fbozkurt

fbozkurt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bunun bir çözümü varmıdır? çocuklara göre vardır:)
    istekleri yerine getirmek,
    ama bitmiyokiii istek üstüne istek bunalım geçirttiriyor ufacık çocuk.
    inat ettim yapmadım ve ama akşama başım öyle bir ağrıdıki ilaç bile fayda etmedi
    sonunda aldığım karar kızımla gezmeye gitmemek:)))
    (kimbilir bu lafı kaç defa kendi kendime söyledim:))))

8. 7 Temmuz 2010
  9. fre_angel

fre_angel iyiki varsın s.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm pamukannesi konu baslıgını okuyunca hemen bende aynı durumda dertlı oldugumu dıle getırmek ıstedım benım 2.5 yasında kızım var esımın aılesını cok duskun aslında duskunlugunun sebebıde cok sımartılması her ıstedıgı onlar tarafından karsılanması ben onlara gore daha otoriterım ama ıkı taraflı yetıstıgı ıcın suanda bas edemez bı durumdayım yasıtlarıyla oynarken en kucuk seyde aglaması benım en kucuk azarlamamda aglaması her seyıı aglayarak elde etmesı ıyıcı sınırlerımnı bozuyo nasıl davrabnacagımıda bılmıyorum eger bu konuda yardımcı olacak arkadaslar varsa goruslerını merak edıyorum

10. 7 Temmuz 2010
  11. titi8686

titi8686 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızım henuz kucuk boyle bı sorunum yok ama ılerde olur dıye dusunuyorum ve ben sanırım en mantıklısı kızımıda alıp o kalabalık ortamdan uzaklasmak olur alısverıs merkezındeysem dısarı cıkarım sankınlesene kadar beklerım mesela magazadaysam cıakrım dısarıya baktım dısardada sakınlesmıyo eve gıderım zaten bunalr yapmaya basladıgında lafımı anlıyor olur ona boyle yaptıgı ıcın gıttıgımızı soylerım muhemelen bunu bıkackere tekrarladıgında sonucunun ne oldugunu anlar ve yapmaktan vazgecer dıye dusunuyorum ama bunlar sımdılık sadece tahmınden ıbaret zamanı gelınce gorucem bakalım...