Anneler ve Anne adayları okumanızı tavsiye ederim

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nursist tarafından 23 Kasım 2008 başlatılmıştır.

23 Kasım 2008
    Konu Sahibi : nursist
  1. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Dünyaya gelme hazırlıklarının tamamlandığını öğrenen bir bebek, Tanrı'ya sormuş: "Tanrım beni yarın dünyaya göndereceğini söylediler, fakat ben o kadar küçük ve güçsüzüm ki, orada nasıl yaşayacağım?" Tanrı, doğmak üzere olan bebeğe gülümsemiş. "Tüm meleklerin arasından bir melek de senin için seçtim" demiş. "O seni dünyada bekliyor olacak ve seni koruyacak.
    Meleğin sana her gün şarkı söyleyecek, gülümseyecek, acıktığında karnını doyuracak, uykun geldiğinde uyutacak. Sen her anında onun sevgisini duyumsayarak büyüyecek ve mutlu olacaksın." Bebek yine sormuş: " Peki insanlar bana birşey söylediklerinde, ben onları nasıl anlayabileceğim" demiş. "Dillerini bilmiyorum ki... Söylediklerini anlayamam ki..." Tanrı, çaresiz bebeği yine cesaretlendirmiş " Tüm varlığınla güvenebilirsin meleğine," demiş. "Anlamadığın herşeyi o sana anlatacaktır. O seni, yaşamı pahasına bile hep koruyacaktır." O sırada bir sessizlik olmuş... Dışardan "Dünyanın sesleri" gelmeye başlamış. Çocuk, dünyaya ayak basmak üzere olduğunu anlamış ve çabucacık bir soru daha sormuş Tanrı'ya: "Tanrım galiba dünyaya ayak basmak üzereyim" demiş. " Sormayı unuttum, meleğimin adını... Lütfen hemen söyler misin adını?" Bebek "yola" çıkmadan Tanrı onu son kez cesaretlendirmiş:

"Meleğinin adının önemi yok yavrum" demiş.

"Sen ona nasıl olsa " anne " diyeceksin.":KK46:

2. 24 Kasım 2008
  3. trapper55

trapper55 Çok Şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    paylaşımın için teşekkürler umarım o annelik duygusunu biz de yaşarız

4. 24 Kasım 2008
  5. Ela-Çxixnar

Ela-Çxixnar Minik kuzum,Yağızım... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok güzel , içim tuhaf oldu biran önce yavrumu kollarıma almak istiyorum.

6. 24 Kasım 2008
  7. oceanqueen

oceanqueen Guru Üye

Beğenildi:
    257
    Ödül Puanları:
    323
    çoook güzel.Teşekkür ederim

8. 24 Kasım 2008
  9. mavi deniz

mavi deniz son 4 gün Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    çok tşk ederim inş birgün bizde hamiş kalırız inş bizde melegimizi kollarımıza alırız..

10. 24 Kasım 2008
  11. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah arkdşlr tanıdık tanımadık herkez adına dua ediyorum inanın.. allahım isteyen hasretini çeken herkeze yaşatsın o duyguyu... bende sahip olacağım o minicik varlığı bi farklı hissettim bu yazıyı okuyunca o yüzden paylaşmak istedim.. herşeyden arındırıyor insanı bu duygu sadece kendinle başbaşa kalıyosun ve sahip olacağın mucizeye inanmaya çalışıyosun..
    allahım isteyen herkeze yaşat bu duyguyuuu

12. 28 Aralık 2008
  13. duygulanmadım desem yalan olur eline emeğine sağlık canım.....