anneler yardım bebeğim kaka yapamıyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve alanya07 tarafından 11 Aralık 2009 başlatılmıştır.

11 Aralık 2009
    Konu Sahibi : alanya07
  1. alanya07

alanya07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm anneler benim bebeğim 51 günlük ve 30 günlükken başladı kaka yapamamaya ve hala kendisi yapamıyo masaj yaptım zeytin yağı içirdim kakasına zeytin yağı sürdüm hiçbir işe yaramadı fitil vermeyiz küçük dediler ve biz poposundan sabun parçası koyarak yaptırıyoruz yavrum anca o zaman rahatlıyo ıkına ıkına saatlerce aglıyo hiç yumuyo ve çok gazlı sürekli aglıyo gaz içinde sap simplex kullanıyorum dr o gaz yapmaz dedi ama bilmiyorum lütfen bilgili hanımlar yardım edin napıcamızı şaşırdık eşimlemafoldumbenmafoldumben

2. 11 Aralık 2009
  3. KBY

KBY Yupukçuk böceğimmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım,benim bebişim de ilk 2 ay boyunca biraz zorlandı kaka yapmakta.gliserin fitil werdiğimiz oldu ama çok az werdik.7 gün boyunca yapmadığı oluyodu.doktor normal diyodu.3 ay sonra kaybolur diyolardı.gerçekten de 3 ay sürdü we şu anda 6,5 aylık we çok rahatız bu konuda çok şükür.hiç panik yapmayın eninde sonunda yapıyo.biz de çok endişelenmiştik.7 gün yapmamak ne demek çünkü?ama herşey normale döndü.ilk bebek olduğu için yeni yeni öğreniyoruz bizde:)ama hiç panik yapmayın bak görüceksin herşey normale dönücek inşaAllah.biz de ilk zeytinyağına batırılmış kulak çubuğuyla uyarıyoduk poposunu doktor öyle demişti ama bi işe yaramadı.3 ay sonra artık bez yetiştiremez olduk:)sağlıcaklaa...

4. 11 Aralık 2009
  5. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hayatım popoya müdaheleler alışkanlık yaparmış. bebeklerin çoğu ilk aylarda kabızlık sorunu yaşar..hareket kabiliyetleri arttıkça normale döner merak etme..

6. 11 Aralık 2009
  7. ltokor

ltokor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım geçeşmiş olsun.Benim oğlumda bi kere 4 gün yapmamıştı.Ama sonra bende zeytinyağı içirdim biraz zorda olsa geçti.Siz daha iyisini bilirsiniz ama çok fitil ve sabun falan ilerde bağsura sebep oluyomuş diye duydum.Ben oğluma hiç yapmadım.
    Sen kendi yediklerine de dikkat ediyosundur diğmi.Çünkü emdiği için yediğin bişey mi dokundu acaba.

8. 11 Aralık 2009
  9. alanya07

alanya07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm inan artık ne yersem düşünüyom acaba kabızlık yaparmı diye kafayı yicem hiçbişey çare olmuyo cnm yapamayınca çok aglıyo sürekli ıkınıyo ozaman mecburen müdahale ediyom inşallah düzelirmafoldumben

10. 11 Aralık 2009
  11. BsRNzM

BsRNzM SuDeNiZiM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım benim kızımda birkere 5 gun yapamadı fitillede yapamadı zeytinyagı içirdim yapamadı
    6. günde bebek kulak pamugunu zeytinyagına batırıp hafifçe poposuna sürdüm
    çok sağlıklı bişey değil farkındayım ama çok paniklemiştim ozaman bana çok uzun gelmşti o süre
    yarım saat sonra yapmıştı ya yapası vardı yada işe yaradı bilemem
    ama gerçeken diger arkdaşlarında dediği gibi zamanla yoluna giriyor
    bir süre sonra günde 3 4 kere yapmaya başlar ozamanda çok fazla gelir derken düzene giricektir
    şuan bizde 7. ayımıza girdik sayılır ve günde bir kere mutlaka yapıyor kızım

12. 11 Aralık 2009
  13. alanya07

alanya07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm cevabın için teşekkürler bebek 3 aylık olana kadarmı devam ediyo yoksa kabızlıkmı 3 ay devam ediyo bu arada rabbim kuzunu size bağışlasın

14. 11 Aralık 2009
  15. alanya07

alanya07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar teşekkürler anlaşılan beklemek ve sabretmekten başka yapacak birşey yok rabbim hepinizin kuzularına sağlık sıhhat versin

16. 11 Aralık 2009
  17. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benim yeğenimde 4 aylık olana kadar kendi yapamıyodu hiçbir şekilde ne doktorlara götürdüler ama çözüm olmadı 4. aydan sonra ek gıdalara başladıkları gün kendi yapmaya başladı armut püresi iyi geldi sanırım sizdede aynı durum var Allah kolaylık versin zor bi durum

18. 11 Aralık 2009
  19. alanya07

alanya07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağl cnm gerçekten çok zor
    mafoldumben