anneler yardim edin bana

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve sukriye tarafından 4 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : sukriye
  1. sukriye

sukriye Guest

genc anneler bana yardim edin lutfen iki yasinda kizim var herseyi biliyo ama tuvalet egitimi veremiyorum anliyo ama yapmak istemiyo zorlamak istemiyorum ama artik sinirleniyorum cunku onunlaa yasit olanlar artik soyluyo ne yapmaliyim bi fikri olan var mi bu arada konuyu yanlis yere actimsa affedin acemiligime verin sevgiler a.s.

2. 4 Ağustos 2007
  3. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Her çocuğun tuvaletini söyleme zamanı farklıdır canım ve ideali 3 yaştır. Bence erken biraz daha bekle. Üzerine gitme ve altına kaçırdığı zaman kesinlikle azarlama. Hele hele hiç utandırma. Başkalarının yanında bahsetme. Ayrıca zorlayarak üzerine gitme. Altı ay sonra tekrar dene bir hafta dene olmadı bırak bir müddet sonra tekrar dene. Ben de kızıma iki yaşında tuvalet eğitimi vermek istedim ama bizim istememizle olmuyor bu iş. Çocuğun da gönüllü olması lazım.

4. 4 Ağustos 2007
  5. okyanus elif

okyanus elif "I am, I can" Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet mihracem katiliyorum, cocuk kendi istemedikce zorla olmuyor ben hic ustune gitmiyorum oglum 2,5 yasinda valla tik yok oda herseyin farkinda fakat istemiyor simdilik. isini bitiriyor sonra kaka cis diyor.
    bundan 6 ay oncesine kadar gayet iyi gidiyordu, oyle ki kendi kaka kabina kendi yapiyordu ama kendiliginden baslamisti birdenbire, cok sasirmistim ve sevinmistim ama 6 ay once ikinci oglum dunyaya geldi, buyuk herseyi sifirladi.ilk baslarda cok kafama takiyordum ama simdi serbest biraktim cunku mihraceninde dedigi gibi cocuk kendi isteyecek cesitli sekillerde ozendirmeye devam ediyorum ama yinede
    ama canim hic uzulme sen elbet soylleyecektir birgun yasitlariyla kiyaslama her cocuk farklidir.
    a.sa.s.

6. 4 Ağustos 2007
  7. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    PHP:
    6 ay once ikinci oglum dunyaya geldibuyuk herseyi sifirladi
    :Roflol::Roflol::Roflol:

Kıskanmıştır kız çocuk naapsın ortakçı geldi.

Bir de altına kaçırınca bir müddet ıslak gezdirin şöyle beş dakika falan. Çok faydası oluyorKötü Kazen:Roflol:

Çevrendeki çocuklarla kıyaslayıp kendi çocuğunu onlara endeksleme. Her çocuk farklıdır. Farklı özelliklere sahiptir.

8. 4 Ağustos 2007
  9. cesm_i ahu

cesm_i ahu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bencede cok üzerine gitmemekte fayda var. Dikkat cekmek için yapıyor olabilir. Benim kızımda gec söyledi. Hele geceler kabus gibiydi.

10. 4 Ağustos 2007
  11. Eda_66

Eda_66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canim benim kizimda 2 yasinda bezden kurtuldu.kardesinin dünyaya gelmesine 2 ay vardi.Iki hafta bile sürmedi.Ama gercekten ideali 3 yas.Ben kardesi dünyaya gelmeden denemek istedim kizimin halinden anlarim istemezsen erteleriz diye düsündüm.Acikcasi hem bebegi hemde kizimi bezlemekten korktum ya iki tane kafamçokkarıştı Allahtan kizim sorun yapmadi hemen alisti.Her cocukta farkli olur demekki seninkinin zamani gelmemis takma kafana biraz ertele... nasil bir yönten uyguladin?

12. 4 Ağustos 2007
  13. Eda_66

Eda_66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ya benim kizimda arada bir altina yapiyor bence kasitli ve kinkancliktan.cünkü sadece bi kac damla birakiyor gerisini wc ye yapiyor.bi kac saat sonra yine aynisi... bazen kafayi siyiracak gibi oluyorum kafamçokkarıştı

14. 4 Ağustos 2007
  15. sukriye

sukriye Guest

canim haklisin ozel bi yontem yapmadim yani bi kac kez birlikte gittik bana aferim annem diyo sanki dalga geciyo yaa hani ben bak yaptim falan diyorum ya beni kutluyo hadi sende yap diyorum oturuyo kalkip bitti diyo yok bise oysaki iste boyle ya benim kaygim neden biliyo musun okula baslayacak bi an once kurtulsun diye yoksa ikinci bebek falan yok bende daha bu arada ilgin icin tesekkurlera.s.

16. 5 Ağustos 2007
  17. gulayy

gulayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda 2 yaşında 2 ay önce bu sorunu çözdük
    önce kızının hazır olduğuna dair işaretler vermesi gerek
    ve başladığında kararlı ve sabırlı olmalısın
    bir başla bir bağla daha geri teper
    sende sinir ve sabır bakımından hazır olmalısın :)
    kızın öğle uykularında falan kuru kalkıyorsa 2-3 saat kadar kuru kalıyorsa yaptıktan sonra söylüyorsa vs. hazır olduğunun işaretleridir
    ama bu demek değilki 3-5 günde öğrensin bu işi tam anlamıyla öğrenmeleri 1 ayı bulabiliyor
    öğrendikten sonra bile ilk 6 ay altına kaçırması normal
    yaptığında yada söylediğinde onu teşvik ve takdir etmeli bu işi oyuna çevirerek öğretmeli ve kazalar olduğunda çok normal davranıp olsun bir dahakini tuvalete yaprsın yada söylrsin deyip üzerinde durmamalı ve kesinlikle sabırlı olup bağrmamalısın
    kolay gelsin arkadaşım yinede acele etme her ikinizde hazır olmalısınız yani :))

18. 5 Ağustos 2007
  19. Eda_66

Eda_66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    rica ederim canim.bence sabirli ol ve devam et.benim kizimda ilk zamanlarda oturup kalkti oturup kalkti derken bir gün baktim yapmis :-) bence devam et okula baslicak diyorsun .ummarim basarirsiniz...