anneler yardım

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve stars tarafından 16 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : stars
  1. stars

stars Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızım 5 aylık meyve puresi vericem.yiyebilirmi.hangi meyvelerden ve nasıl yapıyım.doktor hicbisey verme dedi ama ben vermeyi dusunuyorum

2. 16 Ağustos 2007
  3. vaveyla

vaveyla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım asitli olmayan meyvelerden yapabilirsin içine hiç bişey katmadan yani şeker filan katmadan verebilirsin bebişine.bizim doktorumuzda altı aydan önce bişey verme demişti ama ben verdim.şeye dikkat etmen gerekiyo ama çok az miktarlarla başlayıp yavaş yavaş artırman gerekiyo sanırım.bana öyle tavsiye etmişlerdi.

4. 16 Ağustos 2007
  5. stars

stars Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sadol canım sen hangi meyveleri verdin

6. 16 Ağustos 2007
  7. vaveyla

vaveyla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızım üzümü karpuzu kavunu çilegi ve kaysısıyı seviyordu.üzüm ve çilek biraz asitli ama seviyo diye azar azar da olsa veriyodum.muz kabızlık yapıyodu benim kızıma onu çok az verdim.bide şeftali veriyodum.direk blendır dan geçirerek veriyodum.biraz daha büyüyünce ezdiğim meyveleri yogurda katarak vermeye başlamıştım

8. 16 Ağustos 2007
  9. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    stars yanlız kızın küçük yeni başlıyacağın için ilk önce vereceğin meyvayı kaynat yoksa karın ağrısı yapar ilk önce elma yada armuttan başla kaynat cam rendeden geçir şeftaliyide kaynatıp verebilirsin ilk zamanlar rondo mutfak robotu gibi aletleri önermıyorlar cam rende en sağlıklısı,muzu sonra ver hazmedemeye bilir,

10. 16 Ağustos 2007
  11. stars

stars Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tesekkurler cok yardımcı oldunuz

12. 17 Ağustos 2007
  13. nimet oral

nimet oral Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimn kızım 7.5 aylık ve beb 40 ı çıktıktan sonra yavaş yavaş vemeye başladım her şeyden.sende verebilirsin ama hiç bi şey vermediysen şimdiye kadar az az ver çünkü rahatsız olur midenin alışması lazım.meyve püresi çorbalar patates ben hepsinden veriyorum.bide milupaya üye ol orda vermen gereken herşey geliyor sana her ay.bana çok yardımcı oldular.özel dr var gerekeni ona yazıp öğrenebilirsin.adresi www.milupa.com.tr.bol şans.öğrenmek istediğin bi şey olursa yazabilirsin.yaedımcı olmaya çalışırım.iyi günler

14. 17 Ağustos 2007
  15. CimcimeCeyda

CimcimeCeyda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Elma püresi. En faydalı ve sindirim sisteminin kolaylıkla alışıp uyum sağladığı meyvedir. Tavsiye ederim aynı zamanda biliyorsundur tabi organik olarakta satılıyor.

16. 17 Ağustos 2007
  17. GUZELIM

GUZELIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cilek ve kiwiyi sakin 1 yasindan once verme alerji yapar ilerde sorun yaratabilir, muzda kabiz eder en iyisi elmayla baslamak olur

18. 17 Ağustos 2007
  19. ekin naz

ekin naz hayat 61 kenara beni Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eğer emziriyorsan 6 .ayından önce bişey vermesende olur canım tabi yine kendin bilirsin doktorlar pek tavsiye etmiyor.