anneler yardımcı olurmusunuzz...

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve DrGunay tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : DrGunay
  1. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar 23 temmuz doğum yaptım.Bir kız ve bir erkek bebeğimiz dünyaya gözlerini açtı.Sütüm çok geç geldi.1 hafta sonra.Şu an sütüm çok az bir bebeğie bilr yetmiyor.Sütü artırmak için ne yapa bilirim kızlarrrr???

2. 3 Ağustos 2010
  3. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    gözün aydın allah analı babalı büyütsün canım

ben humana ve malt içeceği kullandım......eczanelerde var

4. 3 Ağustos 2010
  5. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    canım gözün aydın...Allah analı babalı büyümeyi nasip etsin. Günaycım bende az çok senin yaşadıklarını yaşadım...başarmak için biraz sabır ve uğraşman lazım.gerçek anlamda sütün gelmesi 10 günü bulabilir...

önclikle asla stress yapma olanda gider. unutma sütü arttıran en önemli uyarı meme başı uyarılması ve sütün memeden çekilmesidir..bebekler küçük olduğu için emme refleksleri zayıf düzelmesi 1 ay sürer. sabırla memede beklet onlar uyudukça yada yoruldukça çenesinin altının hafif uyar emme refleksini uyandırır...ben ilk doğduklarında birini 1 saatte besliyordum.
    göğüs pompası be dönemde çok işe yarıyor bebeğin emmediğini pompayla çek ki yeni süt oluşsun. mutlaka göğsünü boşalt.ben aventin elektirikli pompasını kullandım çok memnun kaldım. inan 1. ayın sonunda o kadar güçleniyor ve emiyorlar ki şaşıracaksın.
    sütün artması için benim en mucizevi ilacım rokaydı...inanılmaz sütü arttırıyor. bunun dışında bol yeşillik ye...birde tahin helvası,sütlü tatlılar sütü çok attırır. bol su iç havalar çık sıcak ve su kaybediyoruz...bide humananın süt arttırıcı çayı ve rezenede sütü çok arttırır. bu arada sana yardım eden birileri olursa çok iyi olur...sağlıkla kalın....

6. 3 Ağustos 2010
  7. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Gözünüz aydın,Allah anneli babalı büyütsün inşallah...bende sütümü arttırmak için humananın süt arttırıcı çayından içtim işe yaramıştı fakat ben maalesef ikisine yettiremedim sütümü ve mama kullanmak zorunda kaldım ve sadece 4,5 ay süt verebildim hiç emmediler küçük doğdukları ve küvözde biberona alıştıkları için....sağıp biberona koyup verdim ben.....

8. 3 Ağustos 2010
  9. burcinn

burcinn Ayşenur ve Çınarın annesi Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    durumum aynı seninki gibiydi ve 10. gün geldi sütüm, azıcıktı üstelik ne denediysem artmadı..bebeklerim tam 3 aylıkken de bitti..hep mama takviyeli gittim ben hatta mama verip süt takviyeli de denebilir :KK43: her öğünde 15 dk emzirip sonra ağlama krizine girdikleri anda mama veriyodum 30 cc, sonra mama 60-90 derken 120 cc ye çıktı ve bu gösterdi ki sütüm azalıyordu..sonra bi rahatsızlık geçirdim ameliyat olmak zorunda kaldım..ilaçlar ameliyat stres vs derken sağdığım süt de azalmaya başladı ve bir sabah hiç çıkmadı süt..3-5 gün daha uğraştım ama yoktu ve bir daha da hiç gelmedi..4. ayda ek gıdaya geçtik biz şimdi de çok az mama genelde kendi hazırladığım gıdaları veriyorum..
    çok uzattım ama demek istediğim nasip, inşallah nasipleri kısmetleri vardır da bolca emerler sütün de arttıkça artar..
    dipnot: ikiz olması yetişmeyeceği anlamına gelmiyor çocuk doktorumuzun üçüzleri olan bir hastası var..anneleri 6 ay üçüne de sadece anne sütü vermiş..sabır azim ve istek..

10. 3 Ağustos 2010
  11. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    masallah canım ya gozun aydın ols.............caylar bende ıse yaramadı malt içeçecegı ıyı dıyolar ve bol su benımde bes ay verebıldım kesılmedı ama almadılar sagmayada vakıt yoktı saglıklı gınler canım

12. 3 Ağustos 2010
  13. tarihci_35

tarihci_35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Allah analı babalı büyütsün canım:Saruboceq:
    canım büyük ihtimalle mamaya başlamak zorunda kalacaksın çünkü doymadıkları zaman hem huzurlu uyuyamıyorlar hem de çok ağlıyorlar tabi doktoruna danışmanda fayda vara.s
    sütü arttırmak için bol bol su için diyolar valla ben de onların yalancısıyım onun dışında tahin helva ve sütün de arttırdığını sölemişlerdi,süt arttıran bitki çayları da satılıyo onlardan da alabilirsin ama bence en güzeli bebekler istedikçe emzir saate falan bakma çünkü emzirdikçe göğüs süt yapıyo benimkiler maalesef 3 ay emip bıraktılar zaten mama takviyesi de alıyolardı :ecrin_bebek:
    kendine ve bebişlere iyi bak canım:nazar:

14. 5 Ağustos 2010
  15. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkür ederim kızlarr...Mama takviyesi de yapıyoruz artık..Bebişlerim küçük olduğu için emme refleksleri zayıff..Allah her birinizden razı olsun bebişlerimizi korusun kızlarr...