Annelere sesleniyorum lütfen okuyun

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dilara103 tarafından 15 Eylül 2009 başlatılmıştır.

15 Eylül 2009
    Konu Sahibi : dilara103
  1. dilara103

dilara103 Prenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Güzel anneler banada bir akıl verin önceki msj cevap alamadım bebeğim dört buçuk aylık oldu sabah kalkınca bebeğim uykuda emziriyorum 10 dan sonra meyve suyu veriyorum elma suyu yaptıysam içine cici bebe büsküvisi eziyorum sizce doğru bişeymi sonra öğleyin pirinçli kasık mamsı veriyorum öğleden sonra uykusunda emziriyorum aksam 8 gibi gece kaşık mamasından veya pirinç unundan muhallebi yapıyorum gecede emziriyorum sizce böyle gideyimmi iyi besleniyormudur başka ne yapabilirim bilgili annelere sesleniyorum duyun sesimi lütfen uyanıkken beni emmiyor ısırıyor neden.:KK46:

2. 15 Eylül 2009
  3. Nergis26

Nergis26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.271
    Ödül Puanları:
    163
    dilaracım üzgünüm ama bebeğin memeyi yvaş yavaş bırakıyor..ya sütün yetmiyor, ya biberona alıştı bilemem ama benmki de aynen öyleydi 6.ayı doldurduunda tamamen bıraktı yapılcak fazla bişey olmuyo ama mesela ben 4.ay gibi sebze pürelerine başlamıştım 1-2kaşık pütürlü veriodum iikide vermişim hiç sorun yaşamıoruz şimdi alıştı herşeye.içini ferah tut 6 ay emzirmeye çalış zaten sonra herşey veriosun

4. 15 Eylül 2009
  5. dilara103

dilara103 Prenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım çok teşekkür ederim cevapladığın için öncelikle bebeğin çok tatlı allah bağışlasın emerken zorluk çekiyordu boğluyor gibi oluyordu burnu tıkanık diye soğuk buhar verdik düzelmişti bikaç defa böyle oldu şimdi yine emmek istemiyor yine buhar verdik ama bu kez düzelmedi artık almaya korkuyor doktora götürüyorum solunumla ilgili problemi yok diyor bende anlamıyorum memeyi vermek istediğimde bir iştahla alıyor sonra beni itiyor şimdi uykusunda veriyorum yine boğlacakmış gibi yapıyor sütümde var ek gıdalara geçince günde üç defa emzirmem yeterlimi sence canım ilk mjdaki gibi beslemeye devam edimmi sebze çorbasını nasıl vereyim suyunumu bana tarif verirmisin.şimdiden teşekkürler.

6. 16 Eylül 2009
  7. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    sütünü sağıp bineronla vermeyi dnedinmi canım belki alır öyle
    sütünde varken biberonla dene içerse dah sık anne sütü ver
    ek gıdalarda ise iyi besliyorsun canım.

8. 17 Eylül 2009
  9. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben ilk altı ay sadece emzirdim ek gidaya tam anlamda başlamamız yedinci ayı bulmuştu beslenmeye başlamadan önce doktorumuz beslenme proğramı çıkarmıştı biz ilk yoğurttan başlamıştık mesela sonra günde bir kaşık meyve suyu yine bir kaşık sebze çorbasıyla çay kaşığı ucuyla yumurta ama ben bunları yaparken oğlum altıncı ayını doldurmuştu bebeğini bizden iyi doktoru tanır ona bir danış istersen hepimizin bebekleri ve ihtiyaçları bambaşka benimki 18 aylık olacak hala emiyor mesela seninki ise emmeyi sevmiyor gibi.

10. 17 Eylül 2009
  11. 35OZL35

35OZL35 Canım Oğlum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım sebze çorbası ve yoğurda da başlayabilirsin bence ben 4 aylıktan itibaren herşeyi vermeye başlamıştım benımki zaten emmedı fazla

12. 17 Eylül 2009
  13. dilara103

dilara103 Prenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım evet emmeyi sevmiyor galiba kaşık daha kolayına gidiyor keşke benim bebeğimde emseydi terkedilmiş gibi hissediyorum teşekkürler cevap yazdığın için takıntım olunca yine sizlere sorabilirmiyim.

14. 17 Eylül 2009
  15. dilara103

dilara103 Prenses Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım yoğurda başlıcam sebze çorbasınada başlamayı düşünüyorum şuan dört buçuk aylık kahvaltı olarak ne vereyim dün cici bebe büsküvisine sütümü sağıp vermiştim arkadaşlar cicibebe verme diyorlar onu verince zaten öğle öğününü yemek istemiyor galiba çok tok tutuyor ne verebilirim.

16. 18 Eylül 2009
  17. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım sütünü sağ ve öyle ver eğer sütün varsa...

18. 20 Eylül 2009
  19. fikriye_bg

fikriye_bg SaNBeRk 14/08/2008 Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    canim benim ogluma 13 ay sutumu sagip verdim.benim kullandigim pompa ameda elektrikli,onu kiralik da alabilirsin denemk amaciyla.Ama sadece uyukulu iken memeyi aliyorsa oyle ver.denemekten vazgecme,imkanin varsa her emzirmeden sonra sutunu sag bu sekilde sut miktarinda azilama olmaz hatta artirir ve bebegin zamanla tekrar memeye doner.Bizde ayni durumdaydik.Ilk ek gida vermeye basaldigimda bebegim biberonu reddetmeye basladi ve sadece uyukudayken verebilirdim,buda kasikla beslenmeye hosuna gittigi icin ama sonra sikilip biberona dondu.belki senin bebeginde boyle.Moralini bozma canim.her kadinda zaman zaman sutunde azalma oluyor ama sonra tekrar artiyor bu cok normal bir sey.sen emzirmeden vazgecme sekli onemli degil.