Annelerimiz ve fedakarlklar

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve acemiperi tarafından 9 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

9 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : acemiperi
  1. acemiperi

acemiperi Şükür Rabbime Üye

Beğenildi:
    520
    Ödül Puanları:
    153
    Bütün anneler fedakardır. Her anne çocuğunu kendinden önce tutar, o yesin o giysin diye kendini yorar. Gelin annelerimizin ya da anneysek kendimizin yaptığı fedakarlıkları paylaşalım.

12-13 yıl öncesi. Marmara bölgesinde küçük bir il. Annem ortaokul mezunudur işe girmişti bir gömlek fabrikasında. O dönem maddi olarak zor durumdaydık. Annecim öğle yemeğinde verilen köfteleri yemez bize getirirdi. O zamanlar o kadar iyi idrak edemiyordum yaptığı şeyin inceliğini. Bayramdan bayrama et gören çocuklarının yüzündeki mutluluk için annem aç kalmak, kötü bakışlara belki de acı sözlere maruz kalmak uğruna yemeyip getirirdi öğle yemeklerini....

Üniversiteye başladığım ilk yıl. Tüm aramalarıma rağmen burs bulamamıştım. Harç- kitap vs. parası çok zorlamıştı bizi. Kardeşlerimin masrafları da cabası. Annem o yaşına bakmadan bir pastanede bulaşıkçılık yapmaya başladı. Bana Başbakanlık bursu çıkana kadar sürdü bu durum. Hiç şikayet etmedi gocunmadı.

Ben o bulaşık yıkayan eller sayesinde üniversite okudum yüksek lisansımı tamamladım ve iyi bir iş sahibi oldum. Rabbime çok şükür hem bana burs verenlerin hürmetine çocuk okutuyorum hem de başkalarına yardım edebiliyorum şimdi.

Ben o elleri öpmeme mi hiç kıyar mıyım hiç meleğime

2. 9 Mayıs 2009
  3. Sileli

Sileli Hadi Hayırlısı...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Gecen yıl amelıyat oldugumda ayağa kalamıyordum,annem işe gitmeyıp hep bana baktı,suyumu,yemegımı hep önüme getırdı,ondan su ısterken bıle utandım,emırı bırakın rica bıle edıp bişey ıstemem normalde aıle halkından.

O günlerde anneme, bırak bebeklıgımde bakmanı,şimdiki emeklerını bıle ödeyemem demiştim.Onun bana hızmet etmesı öyle tuhafıma gıtmıstı ki...

Şuandada bacaklarında varis olmasına rağmen hala çeyızımde en ıyısı olsun dıye calışmaya dema edıyo,48 yasında annem.çalışma desemde olmuyo..Babamdan fayda yok cunku...

Dün halsızlıgımden dolayı sende nazar mı var diyip okudu,ben koltuga yarım uzanmışken gel kucagıma yat dedı,onun o kokusu o sıcaklıgı neye değişilir... O an acaba kayınvalıdemınde kucagına yatabılecek mıyım böyle dedım... Annem benım parcam,kım ne derse desın yerını tutmaz kımse

AY düğün günüm yaklaşıkca daha bı hassas oldum annem konusunda :asigim:

4. 9 Mayıs 2009
  5. acemiperi

Beğenildi:
    520
    Ödül Puanları:
    153

anne işte hep çocukları için en iyisini ister :1hug:

6. 9 Mayıs 2009
  7. my_sakura

my_sakura Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok güzel bir konu olmuş canım benim benim annem bazen gece boyu uyumaz bana dua eder bizim için yaptıklarının hakkını ödeyemem

8. 9 Mayıs 2009
  9. pinaripekci

pinaripekci pinaripekci.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    gerçekten çok güzel bir konu.fikrine sağlık cnm..

10. 11 Mayıs 2009
  11. tijeen

tijeen www.tijeence.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    annelerin hakı ödenmez aslaaa
    anacımı çok severdim ama anne oldukdan sonra gözümde bambaşka oldu
    öyle büyüdü ki hakını asla ödeyemem aslaaa
    ona ne yapsam azgeliyor ayaklarının altını bile öpsem hakını ödeyemem canım annem
    (bu arada babacıma da kıyamam onun da hakını ödeyemem )

12. 11 Mayıs 2009
  13. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    annem çok zahemtli bir doğumla dünyaya gelmişim annem çok acılar çekmiş 7 aylık ilkel bir ortamda
    beni dünyaya getirirken çok acılar çekmiş 1 kilo doğurudm seni ama çok acı çektim der hep....
    sürekli hasta geçen bir çocukluk bu durum ergenliğime kadar sürdü ..........

şimdi ben 1 aylık bir anneyim.....annem evlenirken yanımda olamadı içimde hep uhdedir evlenen birinin hazırlığına yardıma gitsem annesi başındaysa ağlayasım gelir...

hamile kaldım çok zorluydu yolum annem çalıştığı halde onda kalıyordum
    sabahları işe gitmeden kahvaltımı hazırlıyordu öğlen içinde dolapta yemek hazırdı bulaşığı bırak diyordu
    aksamda işten gelir gelmez teftiş yapıyordu yenmişmi yemekler diye....
    gebeliğimde yaşadığım tüm sıkıntılarda hep yanıma koştu ve bebeklerimi düşürme tehlikem olduğunda
    kayınvalidemde kalmaya başladım tam bir ay kaldım ama hep ağladım o kadar yanlız hissettimki kendimi hiç kimse annemin boşluğunu dolduramadı anneciğim işten çıkıp oraya gelemiyordu yolu çok uzaktı.....h.sonu oldumu koşuyordu....ama biliyorduki iyi bakılmıyorum zaten sorunlu bir gebeydim
    bigün tv.izlerken şarkı çıktı eller kadir kıymet bilmiyor annem diyordu
    ağladım ağladımmmm ve sonunda annem iştede olsa ben yatakda açda kalsaydım sabhatan aksama kadar anneme gidecem dedim...gittim anneme çok yakın olan halam baktı bana 3 hafta yemek yiyemiyor serumla besleniyordum evde...........
    ve annem benim bu halime dayanamayıp tüm maddi sıkıntılarını birkenara koyup işten ayrıldı
    sonrasında erken doğum sancılarımla birlikte tam 40 gün benle hastanede yattı sadece birgün eve gitti
    ve hastaneden eve geldik tam 33 gündürde yanımda .........şimdi annelik yolumda onunla gidiyorum

annenin hakkı ödenmez bugünleri asla asla aslaa unutamam

14. 21 Mayıs 2009
  15. esra510

esra510 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ilkokul ikiye gidiyordum.öğretmenimiz almamız gereken kitaplar olduğunu söylemişti .babam da şehir dışında çalışıyordu.sınıfta herkes almıştı .bir tek ben alamamıştım ve eve hep ağlayarak geliyordum canım annem parmağındaki yüzüğü satıp bana o dergileri aldı.iki oğlum var ve annemin emeği benden çoktur onlara zaten çocuklarımda ananelerini daha çok severler

16. 22 Mayıs 2009
  17. acemiperi

Beğenildi:
    520
    Ödül Puanları:
    153
    teşekkür ederim

18. 22 Mayıs 2009
  19. acemiperi