annelik ve kadın

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve ema1 tarafından 22 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  22 Ekim 2010
  Konu Sahibi : ema1
 1. ema1

  ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

  Katılım:
  10 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  19.452
  Beğenildi:
  7.389
  Ödül Puanları:
  238


  Kalbin yolu güzeldir ama tehlikelidir. Zihnin yolu sıradandır ama güvenlidir. Erkek en güvenli ve en kestirme yaşam tarzını seçmiştir. Kadın duyguların, hislerin, ruh hallerinin en güzel ama en sarp, en tehlikeli yolunu seçmiştir. Ve bugüne kadar dünya erkekler tarafından yönetildiği için kadınlar muazzam şekilde azap ...çekmiştir. O, erkeğin yaratmış olduğu topluma uyamamıştır çünkü toplum mantığa ve nedenlere uygun olarak yaratılmıştır. Kadın kalpten bir dünya ister. Erkek tarafından yaratılan toplumda ise kalbe yer yoktur.
  Ben kadınların gerçekten bir kadın olmasını isterdim çünkü bu büyük oranda kendilerine bağlıdır. Kadın erkekten çok daha önemlidir. Çünkü o rahminde hem erkeği hem kadını taşır. O kıza ve oğlana, her ikisine de annelik eder; her ikisini de besler. Eğer o zehirliyse, o zaman sütü zehirlidir, o zaman çocukları yetiştirme tarzı zehirlidir.
  Erkekle yarışıyorsun ve yarışmana gerek yok; sen zaten üstünsün. Şiir yazmaya gerek yok, şiir sensin. Sevgin senin müziğindir. Sevgilinle birlikte çarpan kalbin senin dansındır!

   
 2. 9 Eylül 2012
  Konu Sahibi : ema1
 3. olympias

  olympias Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Şubat 2010
  Mesajlar:
  649
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  108
  Erkekler diye mi yoksa insanlar mı demek daha doğru bilemiyorum ama... Bazı insanların zihinleri de kalpleri de karşısındakine her ne olursa olsun fayda üzerinden işlem yapıyor. Kadınlar da da var bu "ben mutluyum ya gerisi önemli değil " , erkeklerde de . Bu hırs , bencilliklerini de öyle ustaca mazlum rolüne bürüyorlar