annelikten istifa etmek istiyorum

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve keri34 tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

8 Ocak 2009
    Konu Sahibi : keri34
  1. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    cok bunaldım kızlar ben.oglum 9 aylık oldu ama hala bır duzen kuramadık.bızımkı cok gazlı cokta huysuz.uykularımız duzene gırmıyor hala.gece 2 oluyor uyuyana kadar.tam uyutuyorum hop arkamdan uyanıyor.ıkıncı dısı cıkmak uzere kac gundur yemek yemekte ıstemıyor.hala gunduzlerı ayagımda uyuyup ayagımda uyanıyor.o uyurken kesınlıkle bırakıp ısımı yapamıyorum.tuvalate bıle gıdemıyorum hala.kendı kendıne oynaması 5dk.sonra baslıyor bagırmaya.eskıden gece uyuyunca yapardım yemegımı sımdı gecelerıde cok sık uyanıyor:.kendıme ayıracak zamanım hıc yok.banyodan bıle kosturarak cıkıyorum.ne bakım kaldı ne fızık.kendımı boyle gordukce bunalıma gırıyorum.tabı boyle olunca yemek yıyıp kılo almak kacınılmaz oluyor.benım asırı ılgı ıstıyor.kucagımda degılse sabah uyanıp aksam yatana kadar bagırıyor.artık salak gıbı oldum.kocamla ılgılenmek en onemlısı kendımle ılgılenmek bıle gelmıyor ıcımden.gelsede zamanım yok.ben nasıl duzene sokucam hayatımı yaa.bu kıloları nasıl verıcem.bu arda evıde pıslık goturuyo tabı.ınanın cıldırmama az kaldı.sızler nasıl basa cıkıyorsunuz

2. 8 Ocak 2009
  3. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım öğle bi anlatmışsın ki sanki beni tarif etmişsin aynı dertten bende şikayetçiyimm
    biz daha 20 günlügüz hep geçeçek ümidiyle yaşıyorum ama sen 9 aylık olmuşsun hala sorunların varmış bende 40 dolunca biter diye ümitleniyodumm desene boşunaymışşş
    Allah yardımcımız olsun

4. 8 Ocak 2009
  5. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    canım bebek bu elbetteki sakin sessiz olmasını bekleyemeyiz..bide diş çıkartıyor demişşin bu dönemde huysuzlanıp düzeninin bozulması çok normal..bu hep böle devam edecek deilya elbette zamanla düzene girecek..şu an bebeğinin keşfetme döneminin başındasın..karıştırılacak çok şey varken ondan uyku beklemek sanırım yanlış olur..aynı şeyleri bende yaşadım ve ara ara yaşamaya devam ediyorum..
    unutmaki sen annesin..annelikten bi ömür istifa edemezsin:))

6. 8 Ocak 2009
  7. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canlarım allah yardımcınız olsun... bir de isteyip de sahip olamayanları düşünün lütfen.. ben de ikinci bebeğimi iki ay önce kucağıma aldım.. evet biraz zor oluyor ama, biz anneyiz.. her türlü zorluğa katlanırız...

8. 8 Ocak 2009
  9. 35papatya

35papatya Duruşunuz,duruş belirler......... Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    108
    bu konuda yalnız değilsiniz.. benim çılgın oğlumda tıpkı anlaattığınız gibi..değil eve kendime bile bakamıyorum.. saçlarım rapunzel gibi... ama hep geçecek bugünler diyorum.. onun o sıcak gülümsemesi bana herşeyi unutturuyor.. çevredki salak insanları da boşverin.. neymiş onlar zamanında 4-5 çocuk büyütmüşlerde böyle dağınık değillermiş..miş miş miş.. önemli olan meleklerimizin sıcak gülümsemeleri.. bize yardım eden birileri olsa o zaman yine rahatlayacağız ama olsun... yinede sorun değil.. oğlum biraz büyüdüğünde parklarda koşturduğumda bugünleri gülümseyerek anacağım.. iyiki annemyim.. iyiki oğlum benimle.........( hem şükredelim sağlıkları yerinde kızlar..) :)

10. 8 Ocak 2009
  11. keri34

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım benımkı 40ına kadar tum gece uyurdu.cocuk buyudukce olumsuz olarak degıstı huyları

12. 8 Ocak 2009
  13. newlife

newlife Guest

canım benim yaaa..seni o kadar iyi anlıyorum ki..bende tuvalete gitmek için yan komşumu çağırıyorum..önceleri banyoda uzun kalırdım ve çıkınca mutlaka nemlendirici yağ filan sürerdim..şimdi saçımı bile taramak lüx oldu..kanguru aldım..evde onu takıyorum bebişte içinde..yapabildiğim kadar iş yapmaya çalşıyorum..bazen yapıcak bişeyim olmadığından beşiğine bırakıyorum ağlıyo mecburen:KK43:( her seferinde komşu çağrılmıyoki..ayağımda uyuyo..sallamayı durdurunca hoopp geri uyanıyo..eşimle birlikte olmak için bi ajanda tutmadığımız kaldı ...herşey bebişe göre düzenleniyo artık..havalar soğuk dışarıda çıkamıyorum eşim yokken..işte yine uyandı..kaç dakika oldukiiiiiiiii..çıldırıcammmmmkafamçokkarıştı

14. 8 Ocak 2009
  15. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    benimki 40'ında da aynıydı,şimdi 6 ay bitmek üzere yine aynı.Sabahtan gece 2'ye kadar kucakta.Kucaktan indi mi bağırır.(şimdiki gibi) Yatınca da her saat başı kalkar.Ben de çok düşündüm ama istifam kabul edilmedi

16. 8 Ocak 2009
  17. keri34

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    senı en ıyı ben benıde en ıyı sen anlarsın bu durumda.allah yardımcımız olsun.cocuk enınde sonunda buyuyecek ama olan benım sınırlerıme olacak bu gıdısle

18. 8 Ocak 2009
  19. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    annelik gerçekten hiç kolay değil.büyük sabır ve emek gerektiriyor.benim oğlum 2 yaşında ve bebekliğinden daha çok sıkıntıları var.ben bile kendime zaman ayıramıyorum.evdeki elktirikli eşyaları bozdu.mutfakta kap kacak yerlerde,salonun ortasında.kitaplığımızda kitap kalmadı hepsini yırttı.babası bazı kitapları dolaba kilitledi.okuması gerekenleri kitaplığın en üstüne koydu.ama orayada bi şekilde uzandı.hergün o kitapları yere indiriyor.makyaj malzemelerimi kırdı,kremlerimi yere sıktı.uzanamayacağı yererde ama sandalye çekip yapacağını yapıyor.bize akşamları yemek yemek işkence oluyor.masanın üstüne çıkıyor tabakları kurcalıyor.ellerini yemeklere sokuyor.wc yw gidemiyorum kapının önünde bas bas bağırıyor oda girecekmiş benle.mutfakta yemek yaparken içerisi savaş alanına dönüyor.bügün ben mutfaktayken banyoya girmiş ellerini kolozete sokmuş yüzüne,saçına sürmüş.haydaa bütün işi gücü bırak banyoya gir çocuğu yıka.yani dahaa çok şey anlatırımda benim pek vaktim yok.arkadaşlar bu çok çok iyi haliniz.büyüdükçe hiç bir sosyalliğiz kalmıyor asosyal oluyorsunuz.ben bazen çıldırıyorum oturup saatlerce ağlıyorum.hatta psikoloğa gitmeyi bile düşünüyorum.allah yardımcımız olsuunn.