Annem, Babam iftar

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ARKADAXSXXSXXSX tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : ARKADAXSXXSXXSX
  1. ARKADAXSXXSXXSX

ARKADAXSXXSXXSX kocasının bebeği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    annemleri iftara alıcam yarım işten cıkınca beraber gidicez eve bende dedimki anneme akşam ordaydım eşim şirket iftar yemeğinde yarın ne yapayım size köfte istermisiniz babam cok seviyor (ben yeni taşındım kasaplara güvenemiyorum annemlerin ordan alıcam kıymayı) yada dedim ciğer mi alalım babam başladı söylemeye işte bana kıyma alma yarın öbür gün eşim laf edermiş işte annenler geldi kıyma aldın köfte yaptın diye bizim eve hiç kıyma almıyorum sankide ki eşim asla laf etmez geçmişte yaşanan bir olayda yok kendi düşüncesi hepsi annemde onu onaylıyor dedimki kime sorcam ne alıp almıcamı eşim laf etmiyorki nerden cıkardınız şimdide tutturdular balık diye biz alıcaz diye mübarek ramazan kalplerinide kırmak istemiyorum allahım yardım et yarabbim gören derki bu adam yediklerinde içtikleri gözü var da zorla iftara cağırdık zannederler bir iftar için cıkan 1 kilo kıyma için cıkan tantanaya bak ya salaklık bende ne sorarsın ne istersiniz diye alp yap aptalım ben ya nasıl sinirlendim ki anlatamam

2. 28 Ağustos 2009
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.627
    Ödül Puanları:
    363
    Ama arkadaşım..
    Ben hatırlıyorum daha önce de kendi ailenden yana dert yanmıştın..
    O zaman da dedim yine diyorum.
    Kendi ailen de olsa mesafen olacak,her muhabbete girmicen diye..
    Şimdi yapılacak en güzel şey; ailenle konuş "siz bir şey getirmeyin,gerçekten üzülüyorum,ben bildiğim gibi alıcam,pişircem,özeniyorum" demelisin.
    Üzüldüğünü görürlerse belki getirmezler balık ya da başka bişiy..

4. 28 Ağustos 2009
  5. ARKADAXSXXSXXSX

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

6. 28 Ağustos 2009
  7. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    yeni evlisiniz heralde.ne bileyim aileniz yük olmayalım masraf çıkartmayalım diye düşünmüş heralde..olacağından değil ama anne baba işte laf söz gelmesin istemiş..bu arada fena halde el oğlu muamelesi yapmışlar eşinizee kaydirigubbakcemile3 ne düşündülerse artık..anne baba olmadan anlayamayacağımız konulardan biri daha işte...
    şimdilik onların dediklerini yapıp olayı büyütmeyin.birdaha küpe olur zaten kulağınıza sormazsınız onlara...bu arada balık çok susatır yaa ramazanda bi hal çaresine bakın barii afiyet olsun canım

8. 28 Ağustos 2009
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.627
    Ödül Puanları:
    363
    Aslında anlıyorum inan ki ben seni..
    İşte o yüzden çok muhabbete girme diyorum..
    Ailen koruma içgüdüsü ile yanlış hareket ediyor,ama bunu anlamıyorlar..
    İnşallah bir çözüm bulursun canım ya..:teselli:

10. 28 Ağustos 2009
  11. ARKADAXSXXSXXSX

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah inşalah canım

12. 28 Ağustos 2009
  13. ARKADAXSXXSXXSX

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yeni değilim ki düşünsün böyle eşime söylesem vallah sinirlecek adam durduk yere bişey demicem tabi ama şimdilik balığı alan suyunuda yanında getirsin

14. 28 Ağustos 2009
  15. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    aileni çağırmak için neden eşinin olduğu bir akşamı seçmedin.

16. 28 Ağustos 2009
  17. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de bizimkileri iftara çağırırdım, onlar daha ben işten çıkmadan eve gitmiş, yemeği yapmış, sofrayı kurmuş beni bekliyor olurlardı :roflol: boşver be güzelim, sana yük olmamak için biz alalım demişlerdir, kötülüğüne değil, o kadar detaya girme, boğulursun. Allah kabul etsin şimdiden.

18. 28 Ağustos 2009
  19. EU3

EU3 Guest

canım benım annenelre kızma bence onalr duusncesizlık etmemişlerkı iyi niyetelrindne oyle demişler bızımkilerde derler ole seyler ustuste gelmezler emsela aa bbaak bak annesigil hep geliyor derlerse diye ama ben buna kızmamkı senı arada bırakmak istememişleridr sıkma canını bunda bişey yokbee
    babanın dıkkat etmesının sebebı akşam yemekte eşin olmuycak galiba abk ben yokken neler yapmış yedirmiş annesine der diye dusunmuştür kı bu örnekler cevremzde çokk var babanada tecrubesinie olgunluguna dayanarak böle dmeiştir canım sen sıkma kendını guzelguzelhazırla iftarını tadını çıkart buarada yenı mı evliisn canım