Annem&Babam sevgilimi kabul etmiyorlar

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve KeLeBeKetkisi tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

2 Şubat 2010
    Konu Sahibi : KeLeBeKetkisi
  1. KeLeBeKetkisi

KeLeBeKetkisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle herkeze selamlarzemuszemus

Birlikte oldugum insanla 3 senedir bir aradayimdım. Kendisi sünni mehsebine bağlı, ben ise aleviyim. Fakat annemlere bahsi konu açıtığımda bana karşı çıktı. Annemin karşı çıkma sebeplerinde biri ve en önemlisi onun sunni olmasidir, kendisi sunnilere karşı cok hassas ve endişelidir. Sizin görüşlerinizi almamın sebebi ilerde bu meshep farklılıklari annemin endişesi kadar sorunlar çıkarabilirim Lakin onun ailesi benim ailemin alevi oldugunu biliyor. Ve kendileri ile bizzat tanıştım.......

bana cok cana yakin davrandilar bei cok sevdiler..bende onlari...

sizce ne yapmaliyim sonucta bu benim hayatim benim kararim...yanlis anlamayin aylem sünniye karsi felanda degil sadece endiseli....herkez bilio süni alevi meselesini...malesef

aylemide kirmak istemiorum beni bu yasa kadar getirdiler ve kacmak felanda istemiorum onlarin gönül razisilaaa evlenmek yuvami kurmak istiyorum sevdigim insanlamafoldumben

cok mutsuzum cok zor durum aylesine karsi gelmek..off bana lütfen yardimci olun siz nasil yapardiniz? veya böle bi durum yasiyan varmi? neler yaptiniz...fikirlenize cok itiyacim var

simdiden tskler cevaplar icin

2. 2 Şubat 2010
  3. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    neden endiseleniyorlarki alevi-sunni sorunu olmaması gerek bence sacma geliyor bana aynı dine mensup iki taraf..kabul ettirmeye calıs cocukla tanısmalarını sagla eger seviyorsan vazgecme bence

4. 2 Şubat 2010
  5. KeLeBeKetkisi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim icinde cok sacma ama onlarin döneminde aleviler cok yakmislar öldürmüsler kovmuslar köylerinde onlarda halen o etkisinin icindeler malesef.....e yapacagimi sasirdim bir senedir nerdese her hafta annemle konusup tartisma cikio....

6. 2 Şubat 2010
  7. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    tamamda canım herkes aynı degilki bende bu konuda alevilerin haksızlıga ugradıgını dusunuyorum ve bu ayrımada karsıyım..ailene bunu kanıtla vazgecme sevdiginden inat et getir tanıstır belki cok sevicekler onlar suan cok onyargılı ama bu onyargılarını kırmadan dusuncelerinin degismes..ailesinin sana nasıl davrandıgını ayrım yapmadıklarını soyle belki yumusarlar

8. 2 Şubat 2010
  9. KeLeBeKetkisi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nasil kiricam..bi bilsem.....ben istiyorum hersey güzelce olsun....

10. 2 Şubat 2010
  11. Lady_cici

Lady_cici Karmakarışık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim ilk basta kacarak degil de ailenin gönül rizasni alip evlenmek istemenden dolayi seni tebrik ediyorum , ailenin endisesini de anlayabiliyorum , farkli meshepler diye biraz tereddüt etmeleri anormal bisey degil sonucta , bence sen ilk anneni ikna edip erkek arkadasinla tanistir , bakti ki cocuk ii hos biri , sira ailesiyle tanistirmaya gelir böylece annenin de aklinda soru isareti kalmaz

12. 2 Şubat 2010
  13. vegateryan

vegateryan değişsin dünyam Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    :)..cok iyi bilirim bu durumu..benmde 3 senelik ilişkim var ve erkek arkadasım alevi..annem ilk basta tepki gösterdi..acıkcası kulak tıkamaktan baska bi carem yoktu..ve annemle ciddi anlamda konustum..söyle söyledm..''annecim benim iyiliğimi istediğinin farkındayım, benm için endişeleniosun ama karsındaki kişiyi tanımadan yargılıyorsun, karsımızdaki bir insan ve insan düşünen bir varlık, inançta düşünce meselesi,biz bunu görmezden gelirsek onun en doğal hakkını kısıtlamış oluruz, herkes bizim gibi düşünmek zorunda değilki, herkesin inancı kendi içinde''dedm ve bi daha bu konu hakkında konusmıycagımı belirttim..daha sonra annem alevilikle ilgili kitaplar aldı videolar izledi(cok arastırmacıdır canım annem benm)..ve kulak duyma seylerin ne kadar asılsız oldugunu öğrendi..şimdi ise böyle bir sorunumuz yok..umarım sende derdini anlatabilirsin canım

14. 2 Şubat 2010
  15. KeLeBeKetkisi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne güzel vallah bana sormayin kac defa konusmaya calistim kac defaa....ama halen ayni halen ayni....en isi sabirlik ve devam konusmak ne derler sabrin sonu selamettir.....cogu seyde iste insanlar ön yargili oldugu icin ben inaniyorum ki annem sevgilimle cidden tanisa canli canli onu cok sevecegini..cünkü dürüst cana yakin temiz kalpli ve en önemlisi bana deger vermesi ve sevmesi...o benim alevi oldugumu umursamio bende onun sünni oldugunu umursamiorum benim icin önemlisi ii insan olmasi dürüst birisi olmasi...

peki vegatariyan simdi annen baban hicmi karsi degiler?

16. 3 Şubat 2010
  17. KeLeBeKetkisi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne güzel vallah bana sormayin kac defa konusmaya calistim kac defaa....ama halen ayni halen ayni....en isi sabirlik ve devam konusmak ne derler sabrin sonu selamettir.....cogu seyde iste insanlar ön yargili oldugu icin ben inaniyorum ki annem sevgilimle cidden tanisa canli canli onu cok sevecegini..cünkü dürüst cana yakin temiz kalpli ve en önemlisi bana deger vermesi ve sevmesi...o benim alevi oldugumu umursamio bende onun sünni oldugunu umursamiorum benim icin önemlisi ii insan olmasi dürüst birisi olmasi...

peki vegatariyan simdi annen baban hicmi karsi degiler?

18. 3 Şubat 2010
  19. vegateryan

vegateryan değişsin dünyam Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hayır değiller..ya da ben bu konuda sanslıydım bilmiorum..belkide bildikleri bazı seylerin birer sacmalık oldugunu öğrenmeleri onları ikna etmiş olabilir..hala tanısmadılar ama artık ''onlar, biz'' muhabbetlerine girmiyolar..ben şimdi sunni birinide bulsam mutlu olamadıktan ve beni üzdükten sonra bana ne yararı var..ben kimseyi inancı için sevememki..zaten bana cok ters gelen bişeyini görseydim..yada anlaşamayacağımı hissetseydim..bizimkiler demeden bitirirdim bende..bence cnm sende al karsına böyle sakin sakin konus