annem benden nefret ediyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sophia92 tarafından 27 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : sophia92
  1. sophia92

sophia92 Martı Aşığı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    şu an o kadar sinirliyim ki ! bir anne evlat ayırımı yapar mı !

artık paylaşmak istiyorum bunu.. bu gün yaşadığımı anlatayım yeter size..

bu sabah ön dişimdeki sızı ile uyandım. dilimle yokladığımda diş etim şişmişti. ablama söyledim önemsemedi geçer dedi. annem öğlen işinden dönünce bana çamaşırları neden asmadğımı sordu peltek konuştum öyle şiş ki hala öyle üst ön dişin arkası fındık kadar şiş.. anne dişim çok ağrıyor dedim... sen zaten neye yararsın dedi bana ! kafamı yastığa gömdüm diş ağrımı geçirmeye çalışıyorum beynime girmiş ağrı dediğine bakın. bu ne ki ? gargaramı sordum ablam buzdolabına koyuyordu bulamadım evde. annem ne dese beğenrsinz ? '' kızım sen malsın şu evdeki sandalyeden farkın yok seni başkalarımı yönlerndirecek sen eşyanı bilmiyor musun ? sen gerçekten malsın '' alt tarafı ilacın yerini sormuştum ! ondan sonra kıyamet koptu ! babamı aradı evi terk ediyorum ben bu kızla uğraşamıyorum hep böyle bu kız evde bi işe yaramıyor.. babam benimle konuştu falan.. o kadar çok ki böyle durumlar bizim evde.. boğazımda kitle vardı tirodit yüzünden annem hala beni sinirlendrrdi bağırınca ağrı girdiğini hiç düşünmezdi..

annem sakinleşti ben ağlıyordum ağrıdan. antibiyotik vermeyi akıl etmişti. bana doktora gidelim dedi. 'bir şey istmiyorum işine git '' dedim oda o zaman ağlamaya hakkın yok sus dedi bana madem doktora gitmiyorsun ağlama dedi kolumu sıkıyordu bunalrı söylerken..

.....

ve kavga ederken sevgilimin manyak olduğunu benimde onun yüzünden manyak olduğumu söyledi.
    üniversite öğrencisi bir sevgilim var. hayalim onun yanına gitmek ama 2 yıllık onun okulu bende istemedim. bu tercihlerde yazağım istemeye istemeye. dersaneye gitsem bu ortamda nasıl ders çalışacağım.. ve inanın kaç gün ablamda üni.ye gidiyor ben gidince bu insanlar emekli maaşı ile ne yapar dedim. vazgeçtim dersaneye giderim dedim. hatta 2 sene sonra ablam dönünce gideyim anne dedim !!! ve annem bana sen evlat mısın der ! yardım edin artık katlanamıyorm :çok üzgünüm:

Son düzenleme: 27 Temmuz 2010
  2. 27 Temmuz 2010
  3. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ben anlamadım pek ya. Sıcaktan herhalde. Şimdi bunlar ne zaman oldu ,yaşın kaç, sınavı kazandın da iki yıllık tuttuğu için mi istemedin? Sonra baban nerde?

4. 27 Temmuz 2010
  5. Esila_

Esila_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Babası değil ablası okulu bitirince gideyim demiş sanırım

6. 27 Temmuz 2010
  7. sophia92

sophia92 Martı Aşığı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bunlar bu sabah oldu. ve sinirle yazdığım için anlamamış olabilrisin :çok üzgünüm: özür dileirm bu yüzden..
    yaşım 18 liseyi bu yıl bitirdim hastalandığım için lys ye giremedim ve ygs ile 2 yıllık tercih edebiliyorum. ancak durmumuz çok da iyi değil. ablamda okuyor... ikimizi okutmak ağır gelecektir.
    babam çalışıyor.. gece geç saat eve geliyor. otelde çalışıyor.

8. 27 Temmuz 2010
  9. sophia92

sophia92 Martı Aşığı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet öyle. çünkü onlara zaten batıyorum. bir de üniversiteye gideceğim zorlanacaklar... babam okumamızı istiyor. o dışardan okumuş... annemde istiyor.. ama işte annem babam benden bıktıklarını söylüyorlar :gitme: ciddiyim diyorlar.. geçen ay babam fena şekilde dövdü beni döverken senden bıktık idyordu. annem bu günde söyledi.. hayatımın içine s...n dedi.. sen evlat değilsin dedi.. sen evlat msın dedi.. bir sürü şey senağlama sevmiyorlar beni pek.. ablam prenses gibi onların gözünde.. :çok üzgünüm: ablam iki kere başım döndü dedi direk hastaneye ben üç gün kıvransam annem bir şey olamz der.. böyleler.. ablam evde iş yapar temizler falan.. melek değildir.. ablam diye koruyacak değilim felaket şekilde üç kağıtçı ve yalan söyler.. annem biliyr ama işte evde işe yarayan iyi evlat bizim evde.. bende bu duruma sinir olduğum için evde bir iş yapmak istemiyorum

10. 27 Temmuz 2010
  11. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    ailenin sana karşı tutumundan ziyade ben evle ilgili senin tutumunla ilgili bir şeyler söylemek istedim... senin de o evde yaşayan bir birey olarak ev işlerine yardımcı olman gerek... üstelik genç kızsın bunları tam öğrenmen gereken yer ve zamandasın...kendin için yap bence bunu...

ben 29 yaşındayım ve 2sene öncesine kadar tek başıma yaşıyordum... sonra ailem geldi yanıma; abim ve erkek kardeşim de arkadan... başka şehirlerde üniversite okumuştuk çünkü... şu an ben çalışıyorum... ve ev işlerine evde yaşayan herkesin yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum... kardeşim ; abim ve babamı da sık sık bu konuda uyarıyorum... ben kimsenin ardını toplamak zorunda değilim çünkü... ve herkes kendi sorumluluğunu üstlenmeli yaşadığı ortamda...

bence sen de biraz ev işlerinden tutarsan; onlara yardımcı olmaya çalıştığını görürlerse en azından "ne işe yararsın" dediklerinde cevap vermek için fırsatın olur... üstelik inat yapıp yardım etmek istememen de çok olgun bir davranış değil bence...

elbette iş yapmıyor oluşun ; annenin sağlık problemlerine duyarsız kalmasını haklı çıkarmaz ama bence sen de bazı konularda ılımlı olmak yerine karşı çıkmayı tercih ediyorsun... biraz bu konuda düşünmen gerek...

12. 27 Temmuz 2010
  13. melankoli59

melankoli59 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    Ayrım yapıyorlarsa tamam sana katılıyorum :eek:lmaz: ama eğer annenle hep tartışma içindeysen onun sözlerini dinlemiyosan... oda sinirinden o sözleri söylüyor olamazmı kızım?

14. 27 Temmuz 2010
  15. sophia92

sophia92 Martı Aşığı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    geçen akşam sofrası kurdum.. ve annem sofraya binbir türlü kulp buldu.. yok bu neden böyle yok bu neden şöyle.. ablam biel dayanamadı ve anne yeter artık dedi. ben o kurduğum sofrada oturamadım bile! halbuki amacım annemi mutlu etmekti. akşam güzel sofra görecekti. bir kaç eksik var diye aşağılaması gerekmez. kzıım şunu unutmuşsun dese kırmadan ? ben evde her dakika yatıyor değilim elbette yapıyorum iş. ama annem kçük şeylere bu kadar tepki neden veriyor? geçende ağladı babamla tartiştı üzüldüm annecim ağlama dedim. beni kovdu ablam vardı yanında... babamın gelemdiği bir gece yanında uyumak istedeim çık git uyuyacağım dedi. bunlar yapılır mı söyleyin ya.

16. 27 Temmuz 2010
  17. busrae

busrae <3 Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Çok üzüldüm canım yaa, kıymetini elbet bi gün anlarlar canım ama konuşmayı denesen
    bize ne güzel anlatmışsın annenden istedğin tutumu bide ona anlatsan belki farkında değil
    sana haksızlık ettiğinden.

Bu olaylardan ötürü yanlış düşüncelere ve yollara girme sakın, aklı başında bi kız ol.. Hayatını
    kurtarmaya bak derim.. Evlenmek yada evden çekip gitmek çözm olamaz. Önce kendini yetştir
    kendin için yap bunu. Biraz daha büyümen gerekiyo, baktın olmuyo iyi bi işin ve güvencen var
    yolları ayırırsın ailenle, şu kısacık dünyada kahrını çekmek zorunda değilsin ailenin.. Değer verenlerde
    olucaktır sana hayatında. Emin ol budan, ama önce güzel bi gelecek hazırla kendine,kendin için... :KK66:
    olumunekankayizsmile

18. 27 Temmuz 2010
  19. nina

nina Guest

üzüldüm ya niye öyle yapıyor annen:sinifsinif: gerçi hep nedense itiraf edilmesede bir çocuk daha savunulur sevilir benimde kardeşim prensestir evde bende pek umursanmazdım ama azcık cadı:KK1: olduğumdan kimsede ezemedi benikaydirigubbakcemile3 benim sana tavsiyem üzülme yaranmayada çalışma umursama ne bileyim ben hiç umursamazdım annem bir başlarda söylenmeye bende kulağıma kulaklığımı takar müzik dinlerdim senin konunu görünce birden eski hatırlarım canlandı yaşım 29 bu arada :gitme: yinede çok kızıyor ve üzülüyorum ben bu evlat ayırmalara ben abla olduğum için sanırım kardeşim pek bişi diyemezdi bana yani dediğim gibi cadılık yapardım ama hala annemin gözdesi kardeşimdir o benden daha güzel olsun ister annem ama ben daha güzelim bayanssulusmile herkes beni daha beğenir annem başlardı kardeşimi övmeye ben gıcık gıcık gülerdim sadece kendi yaşadıklarımı anlattım sana belki yardımcı olur bir tavsite daha ablanla iyi geçin seni savunsun oda ne yap et oku meslek sahibi ol zaten sonra herkes kendi yoluna gidiyor üzülme tamam mı:teselli:

not.kardeşimi canım kadar severim bu arada asla annem yüzünden ona kızmadım kaydirigubbakcemile5