Annem benim... Canım annem

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve yexsxxsxim tarafından 1 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Aralık 2008
    Konu Sahibi : yexsxxsxim
  1. yexsxxsxim

yexsxxsxim *dışı buz içi b@l’ım* Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hastayım...:a015:
    üç gün perişan halde evde yatıyorum. Evim dağınık bir yandan evi toparlamaya bir yandan oğlumla ilgilenmeye çalışıyorum. Bu arada kendime ıhlamur yapıyorum nane limon kaynatıyorum çorba yapıp içiyorum.:nazar:
    Üst katta kayınvalidem. Evime ayak basmıyor ben hasta hasta limon almaya yukarı çıkıyorum. Ağzını açıp bana bir ilaç iç kızım sana bir çorba yapayım falan demiyor. Üstüne üstlük bana sitem yapıyor laf sokuyor. Eltim evi temizlemiş gitmiş bana onu anlatıyor. Her hafta evini temizliyorum her gün yanına çıkıp halini hatırını soruyorum. Misafirleri gelince ilgileniyorum. Hastalanınca bakıyorum. :mymeka:
    Üç gün boyunca ağladım.:a015:
    Ama kendim için değil onun için de değil annem için...:asigim:
    kıymetini bilememişim hiç. Hala da bilmiyorum. Anneme gitsem ben ona hizmet edeceğime o bana ediyor. Hep ağzı dualı kuzum diyor bana. Hasta... yaklaşık bir aydır iş-güç gidemiyorum. Ama kaynanam olmuş olsa uçar giderim. Hemde benden bir çorba bir ilaç esirgeyen kadına her zaman koşarım.Ama anneme koşamıyorum işte.kötükedihüso
    Anladım çoktandır anlamıştım ama bir kez daha gerçekler tokat gibi çarptı yüzüme kimse annemin gösterdiği şevkati ilgiyi ne eşim ne evladım hiç kimse ama hiç kimse gösteremez.yasakkelime
    Eşimin annesinden ufak bir merhamet beklerdim ama yok yok. Hani söz vermişlerdi aileme sizin kızınız bizim kızımız oldu artık. Hastalığında başına kötü bir olay geldiğinde annemlerden önce onlar koşacaktı. Ne oldu ne değişti neden insanlar bu kadar kötü…:çok üzgünüm:
    Ben işte bu tarz insanları tanıdıkça annemi daha çok sevmeye başladım.a.s.
    Allah annemi hiç birimizin annesini başımızdan eksik etmesin inşallah…
    Allah hepimizin annelerine sağlıklı huzurlu uzun bir hayat versin inşallah…:Saruboceq:
    Çünkü yaşımız kaç olursa olsun gerçekten onlara çok ihtiyacımız var…

2. 1 Aralık 2008
  3. EU2

EU2 Guest

ahh canım benimmmm çok büyük geçmiş olsunn bak bende bir konu açtım aynı topicde annemle ilgili zaten üzgündüm bu yazıyı okuyunca dahada beter oldu moralim çok büyük geçmiş olsun canım benim :KK43:

4. 1 Aralık 2008
  5. iyi anne

iyi anne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Canım yeşşimcim...Gözümden yaşlar süzülüyor şimdi.Öncelikle çok geçmiş olsun.Annemden çok uzaklardayım.Ben de hep hasta olunca annemi hatırlar ağlarım.Aman dikkat et artık da bir daha hasta olayım deme.Sağlıklı,güzel günler seninle olsun...

6. 1 Aralık 2008
  7. EU1

EU1 Guest

canım öncelikle geçmiş olsun.
    ama çok hatalı davranıyormuşsun.
    niye annen hasta diye gitmiyorsun da kaynanam hastalansa hemen koşar giderim diyorsun ki? :1shok:
    2side senin annen, ama seni doğurup büyütenin, bu yaşa getirenin sende hakkı çok daha büyük, nolursa olsun insan kendi annesini herşeyden üstün tutmalı. hayatımız boyunca bizi en çok ve en karşılıksız sevcek insanlar annemiz ve babamız. :1closedeyes:
    o kaynanaya da çok yüz veriyorsun sanırım, hasta olunca hiç yanımda olmayan bir insanı bende hiçbir şekilde umursamam, evini falan hele asla temizlemem. başka hizmetçi bulsun kendine. :mymeka:
    ama ben annenin bir aydır hasta olup da iş güç diyip gitmemeni anlayamadım. hele hasta olan kaynananm olsa koşarak giderdim demeni hiççç anlamadım. :kahve:
    tekrar geçmiş olsun... a.s.

8. 1 Aralık 2008
  9. sinem_44

sinem_44 Polyanna Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Çok geçmiş olsun canım umarım en kısa zaman da sağlığına kavuşursun. Anneler her zaman hayatımızın vazgeçilmezleri olmuşlardır.

10. 1 Aralık 2008
  11. nisansu

nisansu Mahkum bir hayat... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım çok geçmiş olsun. İnşallah bir an önce iyileşirsin:Saruboceq:
    Sana sonsuz katılıyorum. Bak şimdi bende ne düşünüyordum. Ailem başka şehirde ama 2.5 saatlik yol ve rahatsız. Bayram temizliğini zor yapar biliyorum. Ama ben gidemiyorum. Daha 5 dk önce bunu düşünüp vefasız ilan etmiştim kendimi. Çünkü bu bayram kurban ilk gün burda olmam lazım ve benimde işlerim var.
    Canım annem ben oraya gidince hep etrafımda döner. Ama ben kayınvalidme gidince ben onların etrafında dönerim iş yaparım. :eek:klava:

Neden biz eşlerimizin ailesine daha hassasız :uhm:
    Bunu merak ediyorum doğrusu....

12. 1 Aralık 2008
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    ne kadar şanslısınız ki anneciğiniz hayatta..:çok üzgünüm:

14. 1 Aralık 2008