Annem benim herşeyim..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bir_bulut_olsam tarafından 29 Nisan 2009 başlatılmıştır.

29 Nisan 2009
    Konu Sahibi : bir_bulut_olsam
  1. bir_bulut_olsam

bir_bulut_olsam öLüMüNe "ATATÜRKCÜYÜM" Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar içim cok doldu.dertlesmek istiyorum.aslında bugun böyle olmamın sebebi sabah okudugum bi konu yuzunden..eminim hepiniz okumuşsunuzdur bir anne eşinden bosanıyor baska bir adamla birlikte yasıyor ve 14 yasındaki cocuguyla ilgili sorunlar yasıyor,birlikte yasadıgı adam kızı istemiyor falan...ben 10 yasındayken babam vefat etti.annemle ikimiz ufak bi aileyiz..annem o kadar zorluklarla beni büyüttüki hakkını asla ödeyemem.bugun o konuyu okuyunca annemin degerini bin kat kez daha anladım..ac kaldıgımız zamanlar oldu ama annem asla kimseye ezdirmedi beni.üstelik hiç bir akrabımızdanda destek görmedik.sadece annem ve ben...ilkokuldayken arkadaslarım senin annen evlenirse sana üvey baba gelecek yandın hergün döver seni üvey baba demişlerdi.bende aglayarak geldim eve.anneme anlatmıstım.benim babana ne kadar asık oldugumu unuttun mu asla olmayacak öyle bisey demisti.sevincten havalara ucmustum..annemin degerini hep bildim ama simdi dahada iyi anlıyorum..annemden baska hayatımda ikinci degerli biri asla yok olamazda.ona verdigim degeri kimseye veremem..bazen kendimizi o kadar kimsesiz hissediyoruzki,babamın yoklugu içimi acıtıyor..tıpkı bugunku gibi..herseyi annemle ikimiz yapmaya calısıyoruz.evin tadilatini bile..bu yuzden erkek cocugunu gibi buyudum.annem babam olmadıgı için kendimize binlerce kat daha dikkat etmemizi,dedikodu olacagını söyledi hep..bende kendini koruyabilen sert biri olarak büyüdüm..hayatımda annemden baskasına güvenmiyorum..belki yazdıklarım size sacma gelebilir ama ben bu yazımı annemede okutmak istiyorum..özellikle bugun okudugum konunun sahibi yani erkek arkadasıyla birlikte yasayıp 14 yasındaki cocuguna küfür ettiren bayanın özellikle okumasını cok istiyorum.insallah denk gelir okur..annelik nasıl olurmus görsün..

2. 29 Nisan 2009
  3. TheShe

TheShe Guest

Ne kadar şanslısın, annenle birlikte kimseye muhtaç olmadan, yıkılmadan dimdik ayakta durabilmişsiniz. Annen sana sahip çıkmış, sen de hayırlı bir evlat olmuşsun. Helal olsun o anneye, ellerinden öpüyorum.

4. 29 Nisan 2009
  5. EU2

EU2 Guest

alkisalkisalkisalkisalkisalkis:teselli:a.s.

6. 29 Nisan 2009
  7. CASMXIXN

CASMXIXN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Annenle gurur duyman Çok gÜzel bır bulut olsam ÇÜnkÜ ebeveyn olmak her zaman doĞru davranabılecek kıŞıler olmamaız anlamına gelmıyor.maalesef ısteyerk ve severek Çocuk sahıbı olan kadar olmayan kadınlarımızda var ve hayat onları Çocuklarına hak ettıklerı ılgıyı gÖsterememelerıne doĞru yÖnlendırebılıyor.olmasa keŞke ama oluyor ıŞte bunlarda hayatın gerÇeklerı.annenle gurur duyduĞun kadar umarım annede senınle gurur duyuyordur ve bır gÜn gÖzlerın bu dÜnyaya kapanana dek sen annene annende sana layık olmaya devam edersınız=)allahım yavrularımızı bızlere baĞıŞlasın acılarını gÖstermesın.hayatta herŞeyım bırıcık kızım ınŞ..bırgÜn kızımda onun ıÇın neler yaptıĞımı gÖrÜpte benımle gurur duyar=)sevgıyle kal=)

8. 29 Nisan 2009
  9. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    böyle bir annen varken sırtın yere gelmez... helal size kardeşim...

10. 29 Nisan 2009
  11. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    annelik bu demek cocugun icin her fedakarligi yapabilmek yasamindan bile vazgecebilmek demek......................,bende annemi cok severim ona olan sevgim ask gibidir hayatimin anlamidir bir gece ruyamda onun bir araba icinde havasiz kaldigini gormus delirmistim aklimi oynatiyorum sanmistim agzim ucuklar icinde kalmisti ruyaydi belki ama beni kahretmeye yetmisti anneler gercekten kiymetli eli opulesi bir annen varmis bende onun ellerinden operim iletirsinŞeniz ama oda cok senin gibi sevecen sevgi dolu bir kiza sahip oldugu icin sans,li aslinda siz kucuk degil kocaman guzel bir ailesiniz insallah benim kizimda beni senin anneni sevdigin gibi sever sayar

12. 29 Nisan 2009
  13. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    işte annelik....alkışlıyorum....

14. 29 Nisan 2009
  15. THE DREAMER

THE DREAMER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Yasadiklarimiz ne kadar da birbirine benziyor.Bende senin gibi genç yasta babami kaybettim.Ve bizde ayni sekilde hiçbir yakinimizdan yardim gormedik ustelik biz bir degil 8 kardestik.Annem de sasirmisdi babamdan sonra 8 çocuk yetistirmek okutmak kolay seyler degildi.Bizde annemize calisarak destek olduk.Ben hem okula gidiyor hemde çalisiyordum.Daha sonra kardeslerimde ve Yuce Rabbime binlerce sukurler olsun hepimiz biryerlere gelmeyi basardik birbirimize destek olduk birbirimizin elinden tuttuk.Evet annelerimizin Hakki odenmez Birgun peygamber efendimiz (s.a.v) a sormuslar bu dunyada en çok deger vermem gereken kisi kim diye oda anneniz demis ya daha sonra yine anneniz demis ya daha sonra yine anneniz demis daha sonra babaniz demis.
    Ben onceleri bazi konularda ayni fikirde olmazdim annem ile ve onun kalbini kirdigim zamanlarda oldu dort dortluk evlat olamadim ama simdi bende bir anneyim ve anne olmanin ne demek oldugunu daha iyi anliyorum.Canim annem simdi hasta oylesine korkuyorum ki onu kaybetmekten.
    GERCEKTEN BENDE ALKISLIYOR SAYGIYLA OPUYORUM ELLERINDEN ANNENIZIN NE KADAR TANIMIYOR OLSAM BILE;evet anne babalarin kiymetini bimek lazim çunku donusu olmayan yola çiktiklarinda artik geç olmus oluyor.Babalarimizin yattigi yer cennet olsun.alkisalkisalkis

16. 29 Nisan 2009
  17. BasakKadini

BasakKadini Guest

Sabah sabah duygulandirdin beni senağlama

18. 29 Nisan 2009
  19. CADISILA87

CADISILA87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok abi yok ya karşıyım kızı olan kadın evlenmicek madem boşandı balka adamla evlenmicek evlenecekse kızın babası kızı başka adamın yanında yetişmesine müsade etmicek karşıyım ya madem başka adamla evleneceksin kızının babaısnı ne diye boşadın görüyoruz iyisi olmuyor kocanın yenisi oluyor.. helal olsun annenen bende çok isterdimki annem evlensin ben evlenip gidince yanlız kalmasın ama asla diyr öyle birşey yapmam ben büyüdüm artık evlen kur yuvanı diyruma asla düşünmüyor