Annem Çok Dağınık Bir Hatun Oldu Çıktı..:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve PastelBoya tarafından 14 Eylül 2009 başlatılmıştır.

14 Eylül 2009
    Konu Sahibi : PastelBoya
  1. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yazıp yazmamak konusunda çok düşündüm ve artık çaresiz kaldığımdan yazmaya karar verdim :KK43: Abarttığımı düşünmüyorum çünkü teyzemler dahil herkes aynı şeyi düşünüyor annem hakkında bu anlatacağım şeyler uzun zamandır bu şekilde sürüp gidiyor.Biz anneme anlatsakta bir türlü anlamıyor,anlasa bile uygulamıyor.Sağlık problemi yok çok sağlıklı bir insan psikolojik açıdan da herkez gibi sorunlarmız oluyor elbette neyse ben artık konuya geliyorum..

Annem belkide 3-5 yıl olmuştur çok düzensiz bir hatun oldu özellikle mutfak konusunda biraz pasaklı topla demekten bıktıkk biz zaten topluyoruz ama arkasından gene dağıtmış..Pazarımız üst cadde de kurulur ve herşeyden fazla fazla alır annem 2 kilo domates buzdolabında diğer 3 kiloluk ise masanın yanında poşette herşeyden fazla fazla alır ki bizim gelenimiz gidenimiz yoktur..Topu topu 5 kişilik bir aileyiz..

Badana yaptık evde o kadar fazlalık vardı ki işin içinden çıkamadık teyzemler geldi de nerden baksanız 2 hafta sürdü yerleşmemiz bir sürü poşet içinde çoraplar hep yeni alınmış etiketi bile duruyor mesela..

Ya eşarp tülbent millet bir tane alırsa bizimki 3 tane alıyor yani kısacası herşeyin fazlasında gözü var başedemiyoruz artık gardrobun bi bölümü annemin urçlar içindeki eşarpları alma diyoruz ucuz diyor şunu unutmamak lazım birde hiçbirşeyini atmıyor kendileri en önemliside attırmıyor habire alıp depo yapıyor..

Şuan o düzenli mutfaktan eser yokk bir sürü salça yapıyor turşular kuruyor bize göre kursa,etse neyse sanırım 10 seneyi garantiliyor kendisi..Mesela cola alırız şişilerini atmaz neymiş teyzeme vericekmiş eşi süt satıyor teyzemin lazım olurmuş ona geçen gün üşenmeden saydım mutfakta sadece 15 tane 2 ve 2,5 lt cola şişesi var BOŞ..

Mutfağımız zaten küçük bir tarafta normal pazar alışverişi bir yerde turşuluk ve salçalıklar buzdolabına koyamayız çünkü tıka basa dolu yiyemediğimizden herşey çürüyor bazen yemekte 2 çeşit salata oluyor mesela neymiş çürümüş.

Şuan yazdıklarımı annemin arkasından konuşuyormuşum gibi görüyorum:1no2:Ama kötü bir niyetim yokki içinden çıkamıyoruz artık tavsiye istiyorum üzülüyorum onun eskisi gibi titiz olsun istiyoruzmafoldumben
    Bu akşam kayıt yenilemek için kütahya'ya gidicem sabah ufak birşey yüzünden sinirini çıkaran insan gideceği duyunca şaşırdı tabiki sana şunu yaptım bunu yaptım demeye başladı..Neden hep gitmeye yakın kanatsız melek oluyor anlamıyorum..Resmen gidince kızı olduğumu anlıyorummafoldumben

Son düzenleme: 14 Eylül 2009
  2. 14 Eylül 2009
  3. candy43

candy43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim annemde aynısı malesef ben de sürekli uyarmaktan bıktm yaşlı gibi davranıyo ama yaşlı değil bi pazar günleri tatilim var onuda ev işi yaparak geçiriyoru çünkü annem hafta içi hiç bişeye dokunmuyo ya söyleyincede neyi var evin diyo:KK43:(( milletin annesi kızını çekip çevirir bizde tam aksi:KK43:(((

4. 14 Eylül 2009
  5. melenela

melenela Leylek Yola Çıktı:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bu durumda sana ne diyebilirim bilmiyorum
    ama bence annenin kesin bi sıkıntısı var
    bu davranışlar normal değil çünkü
    niçin böle davrandığı konusunda eminim konuşuyorsunuzdur
    size ne cevap veriyor
    benim eşimin babanesi böyle eskileri bile o kadar kıymetlidirki
    hiçbir eşyasından vazgeçemez yoğurt kovaları bile düşün yani
    umarım en kısa zamanda eski haline döner

6. 14 Eylül 2009
  7. Azeri kizi

Azeri kizi Türkiye'mmm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Allah'tan sizin gibi akli basinda kizlari var da,kontrolü cok kaybetmiyor.
    Acaba annen icinde birseyleremi kizmis zamaninda.Yasadigi büyük sorunlar oldumu?

8. 14 Eylül 2009
  9. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Eskiyen kıyafetlerini bile veremyor kimseye ne bizim ne kendi eşyalarını
    Artık biz ona göstermeden kendi eşyalarımızı hallediyoruz ama..
    Belki 10 çift ayakkabısı var hiç giyilmemiş poşetinde ayaklarını acıtıyormuş
    O zaman neden alıyorsun anne diyorum bişey demiyor,siz kendi eşyalarınıza bakın diyor..Söylüyorum canım inan o mutfakta bulaşık yıkayasım gelmiyor ve yıkamıyorumda
    Topla diyorum yarın,öbürgün vs..Ben toplayacağım ama o kadar eşyayı koyacak yer yok.Bide gününün yarsını dışada geçiriyor..Kardeşlerine gider bi yere gitse markere dahii saatlerce gelmez çok ağırdır..
    En önemlisi herkesin sorunuyla ilgilenir evini toplamaya fırsat bulamıyor..
    Abla bana yün al tee 15 dk.lık yolu yürür kardeşine yün almak için yanii o derece
    ..
    Cevaba gelince de yapıcam oluyor arkadaşım..Babamda çok şiakeytçi bu durumundan
    Bir zamanlar panik atakmış tedavi görüp iyileşmiş..Hatta şimdi çok gamsız bir insan yanii sorun ne anlayamıyorum..Bu bir hastalıkmıdır onuda bilmiyorum

10. 14 Eylül 2009
  11. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Babaannemler ve halamlarla olmuş zamanında..
    Hatta hala sürüyor babaannem felçli ve halamlar 2 yengem daha olmasına rağmen annem konusunda çokk benciller..Diğerlerini çağırmıyorlar ama annemi gitmeye mecbursun diyorlar..
    Babam zaten sırtına taşıyıp arabaya koyup hastaneye götürüyor..Annemden ne istiyorlar bilmiyorum annemde tel gelin ben değilim bende yaşlandım artık faialn diyor kıyamet kopuyor..Ha birde çok konuşur orda bişey diyemez evde 2 gün susmazkafamçokkarıştı

12. 14 Eylül 2009
  13. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bencede rahatsızlık bu

sizin veya onun tedavi edeceği bişey değil bu..içinden öyle geliyor onu yapıyor

ya bir psikiyatriye gidecek yada durumu artık bi şekilde siz iare edeceksiniz

dağınıklıktan kastın ev işide yapmıyor mu

yada dediğiniz gibi aldıklarınamı bir düzen getirmiyor

14. 14 Eylül 2009
  15. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Artık ev işi yapmıyor yatağını toplar sadece
    Mesela pazara bir gidiyo 2 kardeş akşam 5te geliyor bazen daha da geç..
    Hemen yemeğe koyuluyor..
    Bulaşık bile çoğu zaman kardeşim yıkar..
    Ama aldıklarını da yerleştirmez çoğu zaman ne alırsa alsın yanii..
    Yatak odasına koydu mu o poşeti kalır orda artık 1 sene o derece yanii..mafoldumben

16. 14 Eylül 2009
  17. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    bu 3-5 sene önce annen bir üzüntü travma gecirdimi canim mutlaka psikolojiktir bi düsünCADIARZU

18. 14 Eylül 2009
  19. MutlulukRecetem

MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canim bu bir "hastaliktir"

Sürekli bir sey almak, eskileri, lazim olmayan seyleri atamamak..

Türkcesini bulursam söylerim sana, su an sadece almancasi aklimda..