Annem günlüğümü okudu, arkadaşımın sırrını öğrendi :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve burcuk85 tarafından 13 Şubat 2009 başlatılmıştır.

13 Şubat 2009
    Konu Sahibi : burcuk85
  1. burcuk85

burcuk85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba, bir haftadan fazladır içim içimi yedi;

Geçen hafta çok kötü bir şey oldu. Annemle tartışırken öyle bir noktaya geldik ki insanmıyorsan al günlüğümü oku deyip verdim kendisine;

O an düşünemedim, ama günlükte yakın bir arkadaşımın erkek arkadaşıyla birlikte oluğunu yazdığım yazıyı annem okumuş ve arkadaşımın annesi, benim annemle yakın arkadaşlar :1shok:

Paranoya yapmaya başladım, annem arkadaşımın sırrını annesine acaba anlattı mı diye :çok üzgünüm:

üstelik şu sitede şöyle bir şey okudum:

Bu arkadaşım değildir diye düşünüyorum, ama ya oysa diye demekten de kendimi alı koyamıyorum.

Hadi diyelim ki o değil, peki ama annem söylemediyse bile söylemeyeceğini nerden bilebilirim. Söylerse arkadaşımın başına çok büyük dertler açılır, daha da kötüsü arkadaşlığımız bozulur; 1 Haftadır görüşmedik de ve ben arayıp sormaya bile çok korkuyorum;

Nasıl çıkıcam ki ben bu işin içinden?

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Şubat 2009
  2. 13 Şubat 2009
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.671
    Ödül Puanları:
    163
    Bende bir anneyim, böyle bir durumla karşılaşsam herhalde yapacağım tek şey konuyu arkadaşımla yani arkadaşınızın annesiyle usulünce konuşmak olurdu. Çünkü (yaşınızı bilmiyorum ama) yazdıklarınızdan yaşınızın küçük olduğunu sanıyorum ve bu yaşlarda yapılan yanlışların ileride hayatınızı karartmaması için ailelerin bu tip durumlardan haberdar olmaları taraftarıyım.

4. 13 Şubat 2009
  5. glsh85

glsh85 Guest

annene madem soylemıssın oku dıye annende bılıyorsa sor annene bence

6. 13 Şubat 2009
  7. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    annenle, yakın arkadaşlarsa söylemiş, olabilir. yada,eninde sonunda, söyleyecektir. umarım arkadaşınıızın annesi kimden duyduğunu söylemez. artık söylerse de, annem, benden gizli günlüğümü okumuş, dersiniz.. kendim al oku dedim, demezsiniz artık...

8. 13 Şubat 2009
  9. nisansu

nisansu Mahkum bir hayat... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Okypete 'e katılıyorum ve ekliyorum....Annenize günlüğünüzü okutmanız çok yanlış...
    Yani arkadaşınız ile ilgili yazdığınız şeyleri okuyacağını baştan biliyordunuz sanırım???
    Keşke daha dikkatli olabilseydin...

10. 13 Şubat 2009
  11. prenses006

prenses006 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.142
    Ödül Puanları:
    188
    kurda kuzu emanet eder gibi bişi bu annenin eline günlük verilirmi a canım arkadaşımm al oku denirmi elinle teslim edilirmiii bide ondamı bıraktın okumaya fırsatı olacak kadar durdumu elinde yoksa senin yanında şöle bi bakıp gerimi verdi ay canımm yaaaa bu yaşlarda bu günlükler bomba etkisi görüyor valla,benimde sorunlarım olmuştu günlükle eskiden..

12. 13 Şubat 2009
  13. solucan

solucan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence arkadasınla aç bi konuş.zaten annen annesine anlattıysa mutlaka söler arkadasın sana konusmanız sırasında..

14. 13 Şubat 2009
  15. chocolatestar

chocolatestar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    221
    Ödül Puanları:
    153
    canim biraz kendin kasinmissin gibi olmus. sonucta oncelikle gunlugune boyle bir seyi yazman hata. gunlukler her zaman anne babalarin ilgisini ceker, kendinle ilgili boyle bir sir olsa yazarken iki kere dusunmez miydin? bu yuzden arkadasininkini yazman yanlis. iki kisinin bildigi sir degildir derler, arkadasin bundan sonra sana guvenmeyecek olsa ona kizamazsin. kaldi ki arkadasliginizin bitmesi bence son derdin olmali, oncelikle gidip annenle usulunce konus, boyle bir seyi anlatmamasini, kimsenin hayatiyla oynamak istemedigini soyle.
    ama nihayetinde annenin eline bileti kendi elinle vermissin. bundan sonra herhangi bir durumda senin gunlugunu okumayi kendine hak gorebilir. gunluk bir ozel hayat ihtiyacindan dolayi tutulur benim bildigim, birseylere delil olsun diye ortaya atilmaz. ama ben en cok arkadasinin sirrini gunlugune yazmani yadirgadim. herhangi birinin de eline gecebilirdi. dedigim gibi annenle konus ve bunun ustunuze vazife olmadigini, gidip bir ailede karisiklik yaratmaya gerek olmadigini soyle.

16. 13 Şubat 2009
  17. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    ben bir anne değilim ama annenizin kızı korumak amaçlı söyleyeceğini düşünüyorum.
    hataya düşmemesi için, annesinin gereken önlemleri alması için söyleyecektir.
    sizin bu saatten sonra yapacağınız tek şey, günlüğü annenizin bulup okuduğunu söylemek olabilir.

18. 14 Şubat 2009
  19. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    her anne bir değildir ama benim annem asla söylemedi.. bir çok arkadasım tanıdığım o durumda idi.. ama söylemedi.. sadece kendisi konuşup bildiğini dikkatli olması gerektiğini ailesi duyunca üzülebiliceğini söyleyebilir.

yani bunu annenizden öğrenmek o arkadasının ne kadar hoşuna gider.. duyduğunda tepkisi ne olabilir. tansiyon kalp şeker gibi bir hastalıkları varsa bir anda başına bişiy gelebilir. o yüzden o yükün altına girmek de zor.