Annem neden böyle?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ARKADAXSXXSXXSX tarafından 13 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Nisan 2009
    Konu Sahibi : ARKADAXSXXSXXSX
  1. ARKADAXSXXSXXSX

ARKADAXSXXSXXSX kocasının bebeği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim annem iyidir hoştur ama cok takıntılı cok kicini cok gaddar nuh der peygamber demez evliliğim ilk yıllarında cok hata yaptım ve anneme yasadığım olumsuzlukları anlattım annem haklı olarak onlara karsı soğudu ama beni hiç düşünmedem artık kötü bir olay yaşam hiç anlatmıyorum ve iyi olayları anlatıyorum ama olmuyor işte istiyorki oraya hiç gitmemeyeyim onlar hiç gelmesin konuşmayım bana diyorki surat yap gittiğinde sana gelmesinler sana gelirlerse de surat yap gelmesinler geçen eltim bizde kaldı 1 günlüğüne şehir dışına gidicekti vay efendim alışır hep kalırsa ne olacakmış bende dedimki ne olacak geleni kovucam gelme bi daha dicem dedim doğru doğru dedi beni bazen sinirden delirtiyor beişey beyenmiyim yaptığı hemen k.validen daha mı güzel yapıyo git onda ye demeleri cok fazla ağırımıa giden geçen gün kavga ettik ama sebepsiz yere yemek yiyorduk yemeğini yiyosun canta topla evine git seninle uğraşamam her sinirlendiğinde kapıyı gösteriyor hep yapıyor bunu dertleşmek için konuşursun buy sefer kendi derdini unutur onu ikna etmeye calışırsın ya ben onunla dertleşemedikten sonra kiminble dertleşicem

ebn troid hastası olduğumu öğrendim geçen hafta haşatimo tiroidi ama anlatamadım anneme sıkıntımı anlatamadım ben derdimi unutup onun bişeyleri ikna etmeye calışıcam bu zaman sinirlerimi hırpalıyor anlatmadım kaldı hiç bir zaman iyi tarafını göstererek akıl vermedi bana hep kötü tarafını göstererek

eşimle ev alınca eşim çok iyi oldu ondan önce bana der diyeceğini damadına asla belli etmez asla benim kocam yalancı iki yüzlü benim gözümü boyuyor yaa bir sürü şeyler eşim bana bişey dese heee gözünü boyuyo senin inanma güvenme asla inanmaz herkes onun gözünde yalancı herkes cok sıkıldım ne kadar kırkın olsamda gidiyorum tel acıyorum canım annem bitanem diyorum ama gönlüm cok kırıldı korkuyorum çünkü dilinin kemiği yok artık kırıılmı bu kızın evinde kocasıyla bozulurmu demeden herşeyi söylüyor k.validemle karşılacaklar diye ödüm kopuyor valla yoruldum yoruldum bunca olayı tek başına yasamak içimde beni üzüyor çokk

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Nisan 2011
  2. 13 Nisan 2009
  3. biricixgxim

biricixgxim tatlı HUZUR almaya geldim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anne işte kimbilir ne düşünerek böyle davranıyo...hem savunma ve koruma hissi onları böyle yapıyo bence...

4. 13 Nisan 2009
  5. ARKADAXSXXSXXSX

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tamam hak veriyorum ama ben çok kırılıyorum niye böylesin gel dr gidilim diyorum rahatlarsın belki dediği şu ben deli değilim sen girt kendini dr göster kafayı yemişin sen diyor

6. 13 Nisan 2009
  7. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    tabiki annen arayıp sorucaksın.....küsmede sakın........
    baştan senin yanlışların olmuş herşeyi annene söyleyerek belki yanlız hissettin belki yardımcı olur sandın ve söyledin...
    sanırım sende farkına vardın hatanın ve artık söylemiyorsun.............
    tabiki her anne çocuklarının üzülmesini istemez mutlu olmalarını ister.......
    oysa anne fazlaca korumacı olup sıkıntı yaratıyor..............böyle yapması hiç dogru degil..........
    annenle konuş eski sıkıntıların gittigini söyle........mutlu oldugunu söyle.....belki rahatlar..........
    nasıl senin bir ailen varsa eşininde ailesi var tabiki gelip gidecekler..........
    aynı şeyleri eşin anneneyapsa mutsuz olmayacakmı...........
    bunları anlat...........
    eltinin kalmasına laf etmesi sürekli evliliginle ilgi akıllar vermeside hoş degil...........
    evet annenin kızı olabilirsin ama başka bir aileninde ir bireyisin....
    bunu anne fark etmeli..........
    anneninde bunları anlaması lazım nasıl kendi evliliginde mutlu yada mutsuz günleri olmuşsa seninde olabilir......herkesinde olabilecegi gibi...........
    bunları annenle açık açık konuş canım..........
    birde evliligine üçüncü kişileri karıştırma...........ailenden biri dahi olsa..........
    mutluluklar.......

8. 13 Nisan 2009
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    canım,aslında en büyük hatayı başta yapmışsınız...
    olumsuz olayları annenize anlatıp,
    en başta tavır almasını, hatta nefret etmesini sağlamışsınız...
    diğer konularda annenizin yaptıkları bana normal gelmedi...
    sanki psikolojik sorunları var gibi geldi..
    gerçekten konuşma şekli,davranış biçimi normal değil...
    ama siz sakin olun lütfen,
    siz inanıyormusunuz,annenizin içtenlikle sizi evden kovmasına...
    ya da tersleyerek konuşmasına...
    bence siz de fazla kafanıza takmayın,bakın siz de rahatsızsınız...
    biraz zaman verin ikinize de,eminim
    herşey düzelecektir...
    sevgiler...

10. 13 Nisan 2009
  11. purplem

purplem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    zamanında aynı hatayı bende yaptım.
    şimdi hiç bir şey anlatmıyorum.
    çünkü annem ısıtıp ısıtıp önüme getirdi eski olanları.
    benim de sinirim bozuluyordu.
    bir gün yine eskilerden eşimle ilgili olumsuz bir şey söyledi
    anne dedim haklı olabilirsin ama eskiden olmuş olumsuz şeylerden bahsetme dedim.
    çünkü benim sinirim bozuluyor.
    çok şaşırdı.
    o günden beri hiç o tür konulardan bahsetmiyor.
    onun dışında aramız iyidir

12. 13 Nisan 2009
  13. ARKADAXSXXSXXSX

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cok saol canım yorumun için anneme herşeyin düzeni girdiğini söylüyorum oysaki hiçbirşey düzene girmedi k.validemle ilgi ben gittiğinde beni çok güzel karşıladığını canım cicim gilim demeden karsıladığını da söylüyorum ama inanma gözünü boyuyor diyor senin dediğin gibi konuşmak cok istiyorum ama anlamaz anlamadığı gibi onları savunuyorum zannedip yine bana sürü sıralayacak cok iyi biliyorum hemen bağırmaya başlıyor

14. 13 Nisan 2009
  15. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bencede evlilikte her olay aileye anlatılmamalı..mesela ben anlatmam çünkü yine ben eşimle o evliliğe devam edeceğim ama ben annemin bi tanesi olduğum için beni üzen bir olay yada kişiye karşı tavır alacaktır.kesin boşanmayı düşünürse bir insan ailesine olan biteni anlatmalı.benim arkadaşımda bir hata yaptı ve ailesine eşiyle yaşadıklarını anlattı ki ailesi onun eşinin sevmiyordu,istemiyordu.eee olumsuzlukları anlatınca da daha da sevmediler,istemediler,tavır aldılar.belki araları düzelecekken düzelmedi.
    takıntı ve kırıcılık olaylarına gelince,mesela bende ilk başlarda olan bir olayı unutmaz ve eşime konu önemli olsada olmasada surat yapardım ama baktım ki sonunda bu bana fayda sağlamıyor aramız daha kötü oluyor,evde boşuna gerginlik oluyor bunu bıraktım çünkü o gergin ortamda bulunmak bana sıkıntı veriyordu..

16. 13 Nisan 2009
  17. ARKADAXSXXSXXSX

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ah songül ablacım inanıyorum beni içinden gelerek kovuyor konuşmazsan konuşma diyor yani ben gitsem bir daha gelmesem aryıp demez ki gel kızım özledim yanlış yaptım inanıyorum ki bir kalamde siler yazdım cok kinci gaddar inan siler ma ben yapamam ama annem o benim o kızım demez biliyorum ablam benim annem kendimi bildim bileli böyle kendimi yalnız hissettim cıkmazda hissettim anlattaım keşke anlatmam ki anlamaz senağlama

18. 13 Nisan 2009
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    ah kıyamam sana,
    bazı anneler neden taş kalpli oluyorlar anlayamıyorum...
    çocuğuna yavrum deyip sarılsa,
    sevdiğini hep söylese,destek olsa,
    sonradan iletişim bozukluğu,kopkluk,
    yabancılaşma yaşanmaz herhalde...
    ne yapmanız gerek,biraz bu sorunlardan uzaklaşın,
    annenize hergün gitmeyin,hergün arayın ama,
    inşallah düzelir canım..
    inanın tüm temennim bu...Şeniz
    sevgiler...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.