Annem ve babam eniştemi sevmiyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve DeNtiN tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

9 Ocak 2010
    Konu Sahibi : DeNtiN
  1. DeNtiN

DeNtiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar bu der tam anlamıyla benim sayılmaz belki ama ben de çok etkileniyorum.

annem ve babam aslına çok çok iyi bir anne baba. ablamla da benimle de konuşan diyalog kuran arkadaş gibi anlayışlı ve sevgi gösteren ama biraz doyumsuzlar. şöyle ki biz her zaman okul birincisi olmalıyız biz her zaman onları gururlandırmalıyız vb. ablama göre bizi eşe dosta hava atmak için kullanıyorlar ben bu kadar katı düşünemiyorum ama bazen katılmıyor değilim. üniversitede bile (diş hekimiyim ben) stajlardan canım çıkıp eve gelip 2 dakika uyumaya kalksam babam hemen "çalış hadi kalk çalışmıyorsun sonra bütünlemeye kaldım diye ağlıyorsun" diye başımın etini yerdi. ablam da doktor. hem de türkiyenin en yüksek puanlı fakültesinden mezun ama dereceyle bitiremediği için mezuniyet töreninde suratlar 5 karıştı vs. ayrıca maddi durumuz da çok iyi bütün öğrencilik hayatlarımız ablamın da benim de tek başımıza kaldığımız öğrenci evi demeye bin şahit isteyen dayalı döşeli fakültenin yan sokağındaki evlerde geçti. hep bol bol paramız oldu. ailem sanırım bu açıdan da hep bizden bir minnet beklentisi içindeydi. elbette ki minnettarız hem de çok ama en ufak bir anlaşmazlıkta veya sorunda sürekli bunu yüzümüze çarptılar "biz size o kadar ev aldık para verdik siz nankörsünüz bize hiç teşekkür etmiyorsunuz" diye

neyse fazla uzattım benim ailemle hiç bir sorunum yok. sorun ablam. aramızda 15 yaş var ve benim küçüklüğüm hep ablamla ailemin kavgaları arasında geçti araları hiç süper olmadı ablam uzakta okuyordu hep eve geldiği 1-2 günde de kavga ederlerdi hep. sonra eniştem girdi hayatımıza kendisi yabancı ve ablamla arasına 10 yaş var ve doktor değil parasal durumu da pek iyi değil bu ailemin onu istememesi için çok geçerli sebeplerdi tabi ki. bir süre bunun kavgaları sürdü gitti ve sonra ablam onunla habersizce evlendi. kıyametler koptu tabi. sonra yine barışıldı vs. ama ailem eniştemi hiç sevmiyor yüzüne gülseler de (nadir olarak yani barışık olunduğu zamanlar) sonra arkasından resmen sövüyorlar. genellikle de ablamlar bize geldiği zaman eniştemle ilgili ablamın nankörlüğü ailemi hiçe sayması doktorla evlenmemesi çulsuzun tekiyle evlenmesi gibi sebeplerle kavga çıkması sonucu apar topar gidiyorlar. sonra barışılıyor ama yine aynı nakarat...

şimdi bir de yeğenim oldu haliyle yine bir araya geldik henüz kavga yok ama yakındır. hala yüzüne gülme ve arkadan konuşma olayları var inanın çok huzursuzum. evde durmak istemiyorum. ben gidince de bu sefer ailem "sen bizden kaçıyorsun sen de nankörsün" diyor. ne yapmalıyım nolur bir akıl verin.:çok üzgünüm:

fazla uzun yazı olduysa affola okuyanlara teşekkür ediyorum.

2. 9 Ocak 2010
  3. ilksen_77

ilksen_77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tamam ama siz evli görünüyorsunuz, aynı zaman da hala ailenizle nasıl yaşıyorsunuz? bilmiyorumkismile

4. 9 Ocak 2010
  5. DeNtiN

DeNtiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    88
    eşim askerde canım ben ailemle kalıyorum bu sırada şimdi yeğenim de geldiği için biraradayız.

6. 9 Ocak 2010
  7. Bammbik

Bammbik SiGaRaYa HaYıR :lepi: Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ailenizin ikili davranması hoş değil, bu sebepten dolayı gittiğinizi anlamıyorlarmı?
    nankörlükle ne ilgisi var :umursamaz:

ayrıca aileniz ablanızın sevgisine de hayatına da hiç saygı duymuyor okuduğum kadarıyla!

bence ailenize bu durumdan rahatsız olduğunuz için gittiğinizi güzel bi dille anlatmalısınız :teselli:

8. 9 Ocak 2010
  9. DeNtiN

DeNtiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    88
    malesef duymuyolar sanırım yani saygı duymama k mı tam bilemiyorum ama benim anladığım kadarıyla "biz sizin hiç bir şeyinizi eksik etmedik siz de bizim istediğimizi yapacaksınız" şekilinde bir düşünce mi artık bilemiyorum. mesela eniştem üni. mezunu değik kendi kendini bilgisayar konusunda geliştirmiş web sitesi falan tasarlıyor. ailem onu eşe dosta hep bilgisayar mühendisi diye tanıtıyor. utanıyorlar ablam doktorken onun lise mezunu olmasından. tamam bunu kavgası 1 kere yapılır 2 kere yapılır ama 6 sene de yapılmaz ki! sürekli aynı muhabbet. ben gidersem ben "sıkıldım artık" dersem bu sefer bana patlıyorlar her zamanki gibi. dedim ya küçüklüğümde de ablam uzakta okuyordu ben yanlarındaydım ablamın yaptığı bir şeye kızarlar o olmadığı için bana patlarlardı. hiç sesimi çıkarmazdım bari ben sorun çıkarmayayaım diye ama artık ciddi sıkıldım bir de yeğenim için üzülüyorum sonuçta onun da babası eniştem. anneannem ne olursa olsun babam hakkında böyle hakaretler etse çok üzülürdüm. yazık yavrum bunlarla karşılaşacak ilerde diye korkuyorum :1no2:

10. 9 Ocak 2010
  11. Bammbik

Bammbik SiGaRaYa HaYıR :lepi: Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    annenizin ve babanızın bence artık egolarının tatmin olmuş olması gerekiyor, iki kızı var biri doktor diğeri diş hekimi bu onlara yetmiyorsa zaten siz ne yaparsanız yapın hiç bişi yetmez :umursamaz:

benim halamda doktor zamanında bir ilkokul mezunu aşçıyı sevmiş, aşçı ileride senin için sorun olur diyerek istememiş, halam kendine güvenen biri olarak hiç bi sorun olmayacak demiş olmasına rağmen olmamış bu iş..
    o aşçıda çok yakınımız halam onu gördüğü yerde halamın gözlerinin içi gülüyor, eşi çok büyük bi hastanenin başhekimi olmasına rağmen aklı hala onda..
    ablanızın da böyle olması; aileniz için sorun olmazdı herhalde onların egoları daha önemli!!
    kusura bakmayın biraz kızdım ailenize ama böyle şeylere hiç katlanamıyorum, 3 günlük dünya ne gerek var bunlara!

12. 9 Ocak 2010
  13. DeNtiN

DeNtiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    88
    haklısın canım. ben de kızıyorum bazen aileme. ablamın fakültede doktor sevgilileri de oldu ama mutlu olamadı hiç biriyle. eşiyle çok mutlu çok seviyorlar birbirlerini. insan kimi seveceğini seçemiyor ki işte. ailem çok farklı hayaller kurmuşlardı ablam için sanırım şimdi onlar olmadı diye deliriyorlar. maddi durumları iyi olmadığı zamanlarda ablam istemediği halde para veriyorlar sonra dediğim gibi kavga edince bunu yüzlerine vuruyorlar "biz sana o kadar para verdik sen hala bize nankörlük yapıyorsun kocan sana ne verdi evde oturuyor senin sırtından geçiniyor" diye. mağdem böyle yapacaksınız kesin ilişkinizi vermeyin bir şey diyorum ama beni dinleyen yok. kaset yine başa sarıyor...

14. 9 Ocak 2010
  15. mmeerrwee

mmeerrwee Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anneniz ve babanız sadece kendi doğrularına inanan afedersiniz bencil insanlar bence en iyisi alın karşınıza konuşun neden diye ama kırmadan üzmeden sorun
    soruna çözüm bulana kadarda bu konuşmayı uzatın bu arada
    ablanızda yanınızda olsun

16. 9 Ocak 2010
  17. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    866
    Ödül Puanları:
    203
    bir kızları doktor bir kızları diş hekimi olmuş..
    nedir yani beklentileri anlamadım ki?
    bazı anne babalar ellerine verilmiş şekillendrecekleri madde gibi görüyorlar evlatlarını..

mesele ablan,enişten,sen vs değil mesele ailenin hayata bakışındaki sorunlar..
    bu da çözülemez şu vakitten sonra..
    hayırlı evlatlarım var diye şükür edeceklerine bu kadar mesele yapmaları bence pek normal olmadıklarını gösteriyor..

18. 9 Ocak 2010
  19. SEYDAFERHAT

SEYDAFERHAT bєn∂є уєяin &# Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

Gerçekten çok sinir bozucu bi durum arkadaşım Allah sanada ablanada eniştenede o küçücük yiğeninede sabır versin..

Aileni sen tanıyorsun ve çıkış yolu bulamıyorsun valla bende bulamadım okudum ama yani yapıp yapıp sölemeleri çok ayıp bişey..

Tamam içlerinde kötülük yoktur kızlarının mutlu olmalarını istiyorlardır fakat dediğin gbi bunun kawgası 1 kez 2 kez yapılır 6 yıldır neyin kawgası bu?

Ablan mutluysa onun mutluluğuyla sewinmeleri gerekir artık belirli bi yaşa gelmişler madem konuşcaklarsa yapmasnlar başa kakılan iyilik insanın gözüne gelmezmiş diyin ailenizi sölediğinz için belkide iyilikleriniz gözümüzde küçülüyordur ne dersinz diyin belki böyle anlarlar valla bende patlardım dayanamazdım..

Bu arada Allah kavuştursun eşinizle.. :Saruboceq: