Annem ve temizlik off!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve esraa86 tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : esraa86
  1. esraa86

esraa86 benim aşk dolu yuvam... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ya bi insan bu kadar mı takıntılı temizlik hastası olur.dayanamıyorum.en küçük örneği bugün iftara akrabalarımız gelecek diye saat 12 den iftar saatine kadar-yani 8 saat- mutfakta 3 kişi durmadan iş yaptık.off allahım.bişey diyemiyorum üzmemek için diyemeyince de sinirleniyorum oturup ağlıyorum.napıcam ben yaa :KK43: :bbo:kafamçokkarıştı

2. 24 Ağustos 2009
  3. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    niye ağlıyon canım temizlik güzeldir..ohh her taraf mis gibi...
    bende annen gibiyim..

4. 24 Ağustos 2009
  5. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ayy allahıma sukur kı bende annemde severız yada bazen ıkımızden bırı canı cekmez yapmayız..
    helekı ramazanda mısafır gelıcek dıye yapılan temızlık hazırlık gıbısı varmıdır yaa..
    az sabırlı ol bence bunlar zevklı seyler ınankı zevk alarak yapmalısın kı zamanın guzel gecsın..

6. 24 Ağustos 2009
  7. bonibon

bonibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    annenden uzak kalinca ahhhh ah annecigimin yaninda olsam da hergün saatlerce temizlik yapsam dersiniz kaydirigubbakcemile3

bütün derdiniz temizlik olsun.. temiz olmaktan daha güzel dert olabilir mi

8. 24 Ağustos 2009
  9. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Aynı annemi anlatmışsın, sağolsun çok çektirdi bekarlık hayatımda. Hayatı zehir ederdi. Cumartesi pazar dinlemez saat 7,30 da kaldırırdı üstüne de "tatil diye geç kaldırdım sizi" derdi. Sonrada bütün gün temizlik yapardık. Ama memnun olmaz üstüne tekrar kendi temizlerdi. Bazen annemin bu huyundan kurtulmak için evlenmiş olabileceğimi bile düşünüyorum. 70 yaşında hala huyu devam eder. Üstüne içme suyu damlasa hemen soyunur dökünür. Evde ufacık toz görse ev ayağa kaldırılıp temizlenir paklanır. Kendine acımadığı gibi bize de acımaz.
    Evimin anahtarı onda olduğu için her daim kontrole gelir bir sürü kabahat bulur ağzımdan burnumdan getirir.
    Evet arkadaşım seni çoookkk iyi anlıyorum. Ben 43 yaşında, evli barklı, çoluk çocuk sahibiyim ama (Allah uzun ömürler versin) hala çekiyorum, kendi evini bıraktı artık benimkine de müdahale ediyor.

10. 24 Ağustos 2009
  11. baby_dilay

baby_dilay Yok olmak istiyorum!.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Canım walla benim annemde öyle ve çok titizdir.
    Bende annem gibiyimdirr
    Ablamda senin gibi yakınırrrkaydirigubbakcemile3
    Annen yapsın o zaman sen yapmaaa madem hoşlanmıyorsunn

12. 24 Ağustos 2009
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ne güzel tertemiz anneniz var.. ya pasaklı pis bir anneniz olsaydı onu insan içine sokabilmek için siz temizlik yapmaya çalışsaydnız ve sizi anlamasaydı..
    beterin beteri vardır. şükredin.. ve onun bu sevimli telaşına tebessümle bakın... herşey mükemmel olsun diye nasıl da uğraşıyor..

ahh ahh keşke anneniz gibi olsam azıcık içimden gelse şu temizlik:)

14. 24 Ağustos 2009
  15. walker

walker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    anlatmışsınız
    acayip bir tezmilik hastasıdır aynı benim anneme
    anlatamam
    birde yaz temizlikleri yok mudur sanırsınız ki yeni taşındık evi tekrar yerleştiriyoruz
    hergun bir oda yapılır ve odalar tamamen dışarı çıkarılır eşyaları falan snr temizlenerek geri alınır
    bu temizlik 2 ay sürer
    temizlik biter son yerleştirmeler yapılır bir iki haftada offff sormayın yaz burnumuzdan gelir böylelikle
    temizlikten sonrasıda yaşam farklı değildir giydin her kıyafetı çırparsın koyarsın dolabına
    elini her vurdun eşyayı yerine koymadan önce tozunu alırsın koyarsın

Allah uzun uzun ömürler versin annecime alıştık artık ne kadar sinirlensekte kalbini kırmıyoruz

ama evlenince büyük temizlik yapmam ama annem gibi yazları serın serın oturmak istiyorum evimde özellikle :)

16. 24 Ağustos 2009
  17. esraa86

esraa86 benim aşk dolu yuvam... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar forum titiz insanlarla kaynıyor.ya tamam temizlik evet güzel hoş bişey ama abartılmaz ki.herşeyin bi dozu var.benim süpürdüğüm odayı arkamdan 2 kere süpürürse, hergün 4 makine çamaşır yıkanırsa -ki 6 kişiyiz evde- bu normal mi allah aşkına.allahtan bi tatilimiz var onda da kafayı yedirtiyo anneciğim sağolsun benneyaptımki

18. 24 Ağustos 2009
  19. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    tüm anneler öğledir canım..vereliniortak
    bak şimdi ben onun gibi oldum nerdeyse...
    :sinifsinif: