Annem

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve m.melek tarafından 28 Aralık 2009 başlatılmıştır.

28 Aralık 2009
    Konu Sahibi : m.melek
  1. m.melek

m.melek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    annesiyle geçinemiyenler ama onunla anlaşma yolu ara yanlar varmı ben bu durumdayım canım yanıyor veartık içinden çıkamıyorum. artık bu konuda kendimi suçlama derecessine geldim.bunalımın eşigindeyim.yalnız bir annem var babamla boşandılarki nerdeyse15 yıl oldu.yanlızlıgıylan ilgili oldugunu düşündügüm baskıları artk beni deli ediyo bende evliyim ve çocugum var o kadar yoruldum ki beni yanlış anlamasından ne yapmalıyım bilmiyorum

2. 30 Aralık 2009
  3. Glorya

Glorya SıkıLdımmı ne? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnmbenim anlıyorum,benimde başıma geliyordu..

4. 30 Aralık 2009
  5. sezgi67

sezgi67 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben evlı degılım ama senın annenle olan sorunları ben yasıyorum o kadar sorunlarkı anlatsam gunler alır
    herseye bahaneler bahanelr sukretkı evlısın ve avın ayrı gorus

6. 31 Aralık 2009
  7. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    canım annen tam olarak ne yapıyo seni bunaltacak biraz açıklarmısın
    öyle daha çok yardımcı olabiliriz belkifisfisfis
    yinede zor bir durum karşındaki annen herhangi biri değil ki sana uzak dur ondan diyeyim

8. 6 Ocak 2010
  9. alkim

alkim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    birde kendinizi annenizin yerine koyarak onun konumu durumunu düşünerek onun ruh haliyle bakarak deneyin belki boşlukları doldurursunuz

10. 7 Şubat 2010
  11. felidae35

felidae35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayır..annenizin yerine kendinizi falan koymak yok..o anne sen çocuksun..sen onun hayatından sorumlu değilsin arkadaşım..sen sadece kendi hayatından sorumlusun..bize bu suçluluk duygularını bindire bindire ağzımıza ettiler..bir evlat getirdiler dünyaya ve tabiki sorumluluğunu alacaklardı..tabiki bakacaklar büyütecekler tabiki bazı fedakarlıklar yapacaklardı..bunları bize karşı suçluluk duygusu uyandırmak için açık vey aörtülü kullanmalarından bıktım..sanki lütfetmişler gibi..iyi be bari cami avlusuna bıraksalardı oldu olacak..bak senin çocuğun varmış..benim yok ama ben diyorumki annelik demek,çocuğunu hayata en güçlü en doğru şekilde hazırlamak ve zamanı geldiği zaman yuvadan itip kendi sorumluluğunu almasını becermesine yardımcı olmak demek..bizim annelerimiz hasta hasta..iyice kafayı yemişler..en cahilinden en doktoralısına kadar hepsi sıyırmış..en fenasıda haklı çıkma pahasına kendi öz çocuklarını harcamaları..sen orda geber önemli değil..yeterki haklı çıksın...hayata karşı bu güvensiliklarinden bıktım..ne korkuymuş arkadaş..bizede bindire bindire bu korkuları panik atak oldum ben ya..senin gene evin barkın varmış..ben evden çıkamıyorum..anne bağımlısı oldum iyice..sana ilişkini kes diyen yok..at kapıya diyende yok..ama içinde ruhunda ilişkini bitir..suçluluk duyma bişe için. unutmaki sen yalnış konuştuğun için o yalnış anlamıyor..dünyanın en güzel sözlerinide etsen o yine yalnış anlayacak çünkü senin canın acıdıkça o sevildiğini ve önemsendiğini hissediyor.negatif yoldan besleniyorlar..arkadaşım benim annemde böyle..bizim sınavımız buymuş ..kendi içinde rahatlamayı öğren ki daha kolay başa çıkabilesin..yat kalk dua et ki evin ayrı.

Son düzenleme: 7 Şubat 2010
  12. 10 Eylül 2011
  13. mimiland

mimiland Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    .negatif yoldan besleniyorlar. cok dogru bir tespit

14. 11 Eylül 2011
  15. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ahhhhhhhhhhhhh ahhhhhhhhhhh dertli dertlinin halinden anlar ancak...bende evliyim ve en iyisi görüşmeyi kesmek....böylesi onlar içinde kendim içinde en iyisi..en azından canım daha fazla yanmaz..hamile hamile.....allah islah etsin......bizler öbür boyu annesiyle geçinenlere hayranlıkla bakacağız..tek canımı yakan bu..insanlar gülüyor artık yaşadıklarıma nasıl olur diye.....off offf allah yardımcımız olsun..inş düzelirler geç olmadan....:KK14:

16. 11 Eylül 2011
  17. nees

nees Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Katılıyorum.:nazar:

18. 13 Eylül 2011
  19. landly

landly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Ne güzel demişsiniz elinize sağlık.Tam olarak demek istediklerimi siz yazmışsınız.dünyanın en güzel sözlerinide etsen o yine yalnış anlayacak çünkü senin canın acıdıkça o sevildiğini ve önemsendiğini hissediyor.negatif yoldan besleniyorlarKesinlikle böyle.Benim annemle olan ilişkimi ancak bu sözcük tanımlayabilirdi.Onlara ne kadar sevgi göstersek ne kadar değerli olduklarını hissettirsek bir o kadarda sevgisizlikle karşılıyorlar.Ne yapalım Allahta bize böyle bir kader çizmiş.Tek bildiğim, ben annem gibi bir anne olmayacağım.