Annem..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve emiNn tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Nisan 2010
    Konu Sahibi : emiNn
  1. emiNn

emiNn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Mrb arkadaşlar..
    Aslında nasıl başlıcamı bilmiyorum.. Ama artık içime atmaktan çok yoruldum.. artık öyle yoruldumki kalbim sıkışıyo nefesim daralıyo..dayanamıyorum..Buraya konu açmak istemezdim ama artık yeter...
    Sorun annem..
    Ben onunla hep anne-kız olmaya çalıştım.. bazen bi dediğine of desemde elimden gelen her işi yapıyorum. Ama o herşeyde bilgisayara laf söylüyo. Oysa eskisi gibi o kdr çok geçmiyrm..
    O kadar çok yalnızımki..kendimi öyle değersiz hissediyorumki.. Herkes üstüme geliyo..
    Babam..annem..abim.. Ben mutlu olmak istedikçe mutsuzluğa itiyolar beni..
    Hani annesi babası olmayanlar derlerya değerini bilin falan diye.. Ben onların bilsem ne olrki? Onlar biliyolarmı.. Aslında abimi geçtim..babamı geçtim..en çok annem yaralıyo beni..Zaten babamla konuşmuyorum..abimlede muhattap olmamaya çalışıyorm. Haksızlık karşısında susmayan biriyim.. ama o kadar susmuşumki.. herkes alışmış susmama.. konuşamıyorum.. ya yanlış anlaşılıyorum yada hiç.. zaten eninde sonunda ikiside aynı yola çıkıyo..Ben anneme her sorunumu anlatabilmeyi, onun omzunda ağlayabilmeyi o kadar çok isterdimki.. Sanki nefret ediyolar benden.. Aslında ne yazıcamıda bilmiyorum..sadece içimdeki sıkıntıdan birazda olsa kurtulmak istedim..
    Yalnız değilim biliyorum.. Rabbim beni hep korucak.. Rabbim hep yanımda..kimse olmasın O olsun yeter zaten..Nolursa olsun ona sığınıyorum.. çünkü ondan başka kimse anlayamaz beni.. kimseye anlatamam derdimi.. anlatmasamda ondan başkası anlayamazki.. anlayamaz...

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Nisan 2010
  2. 5 Nisan 2010
  3. feen

feen Sporcu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    yasınız nedir?

4. 5 Nisan 2010
  5. tüm aile üyeleriyle problemin var. hiç sende sorun olabileceğini düşündün mü?
    annene hiç dedin mi: omzunda ağlayabileceğim dertleşebileceğim bir anne istiyorum diye?ailende problemler olabilir ama emin ol ki senden daha fazla hayat tecrübeleri var , sadece bu bile çokça saygı hakediyor..

6. 5 Nisan 2010
  7. emiNn

emiNn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Hayır problemim yok. Takışmaktan bahsediyorum şuan biraz kötüyüm o yüzden karışık yazmış olabilirim.. Abimle aramızda zaten kardeş tartışmaları oluyo..Ama hep beni gıcık ettiğinden onunla muhattap olmuyorum pek.. Babamda hep takılır bana..düşkündür çünkü.. Ben annemle yakınımdır ve annemin bana herangi kötü bişey demesi yada kızması hemen kendimi yalnız hissetmeme neden oluyo.. Yoksa bende bi sorun yok..
    Hayır öyle bişey demedim.. Çünkü geçen sene anneme aşık olduğum çocuktan bahsederken şu sıralar pek bişey paylaşmıyorum.
    Benden daha fazla hayat tecrübeleri olabilir ben yok demiyorm ve ailede problemler olması bunun çocuklara yansımasımı gerekir?..
    Ben saygısızlk etmiyorum.. hep alttan almaya çalışıyorum.. Ama bi iki saat önce sudan bi sebepten,yanlış anlaşılmadan annemle tartıştık o yüzden düzgün yazamadım.
    Şimdi iyiyim şükürler olsun.. o yüzden kendimi daha iyi ifade ettiğimi düşünüyorum..

Yaşım 15..

8. 5 Nisan 2010

9. ben 27 yaşındayım canım annemle hergün deli gibi tartışırız .ama ayrıda kalamayız. ben annemle iletişim kurma konusunda çok geç kaldım. 23 yaşıma kadar annemle fazla konuşmazdım. şimdi herşeyi konuşuyorum ve inanılmaz huzurluyum. ona kırılmam bilirim ki oda bana kırılmaz.tartışmalarımız bizim iletişimimizi geliştirir.
    ne kadar üzüldüğünü bize anlattığın gibi annene anlatırsan emin ol çok büyük bir adım atmış olursun.anne bir bayan için en iyi dosttur seni koşulsuz sever, korur kollar. kardeşler arasında tartışmalar zaten bitmez. babalarsa bebekleri genç kız olduklarında garip bir hüzüne bürünürler.soğuk görünseler bile kızları her an akıllarında kalplerindedir.

konuşmak kendini en doğal halinle ifade etmek en güzeli. konuş hep ailenle kaydirigubbakcemile5

10. 5 Nisan 2010
  11. emiNn

emiNn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yorumundan sonra konuyu editlemeye karar verdim.
    Silinseydi silecektim..
    Haklısın ya ÇOK SAĞOL CANIM..Allah razı olsun senden..içimi rahatlattın..
    Umarım bende şu konuşmayı başarabilirim..hiç sanmıyorum ama..

12. 6 Nisan 2010
  13. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Her insan elbette ir değildir, umarım annenle konuşabilirsin. Gerçi yazdıklarından anladığım kadarı ile öyle bir ihtimal çok zayıf. Oku, mesleğini al, kendi paranı kazan. Kimseye muhtaç olma. Maalesef hepimiz hayatta yalnızız.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.