annem

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve aslinda06 tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

16 Eylül 2010
    Konu Sahibi : aslinda06
  1. aslinda06

aslinda06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şuan iş yerindeyim,öylece saf saf etrafıma bakıyorum.gözlerim fırtınalar koparmaya hazır,ama aklım mantığım artık yeter diyor.öncesi çok var ama konuşmak istemiyorum,dün annemle telefon görüşmem oldu.baştan anlatayım,annemler bayramın ikinci günü teyzemlere geldi,teyzemle benim evimin arası 10 dak. 4 gün kaldı ama bana 1 saatliğine olsun uğramadı.hep beni teyzemlere çagrıyor,cahil insanlar dedikodu sürekli canımı sıkıyorlar.öyleki namusuma kadar laf ediyorlar.dün telefonda gitmek istemediğimi söyledim.bana uğramadığı için çok bozulduğumu.ne yerim ne içerim bir derdim varmı topu topu 1 saat çokmu:KK43: durdu durdu bana sarf ettiği kelimeler; ARTIK SEN BENİM EVİME GELMEYECEKSİN BENDE SENİN.GELME GİTME BİTTİ. zaten sen benim evime gelmiyorsunki,demekki benim evine gitmemden rahatsız oluyor.gerçekten beynim bu cümleyi algılayamıyor.maddi durumum çok iyi,anneme babama yedirmek içirmek istemem suçmu.öncesi çok var,dedim ya konuşmak istemiyorum haytım boyunca annem değilde hep kumam oldu.anne sevgisi ne görmedimki!evlendiğimde değişti sandım,gerçek yüzünü gösterdi yine,tek bildiğim artık ayaklarım yere daha saglam basıyor ve her gün güneş benim için doğuyor.hastane odasında sinir krizi geçiren küçük kız değilim artık,annem diyeceğim bir varlığın olmadığını kabüllendim artık.

2. 16 Eylül 2010
  3. korkmaz85

korkmaz85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    88
    Yok ya bır yerlerde bıseyler yanlıs anlasılmıstır acaba öz annenız degılmı?:eek::eek: Bide ben (anneme bagımlılık derecesınde duskunumdur)evlenmeden hemen oncelerı annem baan devamlı evlenıceksın ve ben senın evıne gelmıcem sen kendı evıne alısıcaksın artık senın evın orası olucak orayı benımsıceksın demıstı bende evlenınce depresyona gırdım psıkıyatrıste gıttık ama gormen lazım psıkıyatrıstın odasına bıle annemsız gırmıyorum.Aynı hastanede calıstıgım doktordu ve olayları anlattıgımda bana bebeklıgımde kımın baktıgını onlar arasından en cok sevdıgımın kım oldugunu vs vs yı sordu ama benı goruceksın nasıl aglıyorum annem bana sana gelmıcem artık dedı dıye doktor kızmıstı anneme ''cocugun kac yasına gelırse gelsın bu lafı soylememelısın..Benı buyuten kadınlarda cok sık degısmıs benım hayata daır kaybetme korkum bu yuzdenmıs taaa bebeklıgımden gelen bı durum doktor anneme sunu soylemıstı :kızının evıne gıdıceksın kendı duzenını orda kurucaksın sortunu tısortunu yatagın ustune bırakıcaksın bardagın canagın yerını degıstırıceksın ebru artık senın onun duzenıne mudahale ettıgını dusundugunde aradan cekılıceksın dıye...Şimdi anlattıklarınız bana bu yasadıklarımı cagrıstırdı..

4. 16 Eylül 2010
  5. melankoli59

melankoli59 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    Durumuna çok üzüldüm gerçekten :nazar:
    insanın öz annesi bunu nasıl söyler anlamıyorum :eek:lmaz:
    kendini harap etme üzülme eğer anneni sen istemeseydin sana şöyle derdim annedir yapma diye
    tam tersi bir durum var ortada annen seni istemiyor.. annem diyeceğim bir varlığın olmadığını kabullenmek yerine..benim bir annem var ama onunla görüşmüyorum böyle daha mutluyum sadece onun olduğunu bileyim bana yeter desen daha iyi olur..anneler çocuklarının her zaman yanında olması gerekiyor ihtiyaçları olduğu zaman..sen ne kadar istediğin halde gelmiyorsa ve sana birde laf söylüyorsa başka yapacağın bir şey yok (öncesi var dedin onları bilemem tabi) üzülme kendini harap etme bir gün olur hatasını anlar inşallah annen :teselli:

6. 16 Eylül 2010
  7. aslinda06

aslinda06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sizinle deridmi paylaşmak istedim,doldum yine.evet benim anne dedğim biri var ama şöyle içten annem diyebileceğim kimsem yok.hayat çok tuhaf demi,bazen kadın poragramlarında bakıyorumda,annem bana şöyle yaptı böyle yaptı deyince herkes ayaklanıyordu,hiç unutmam müge anlı artık inanıyorum hayat çok tuhaf demişti.ona karşı ne bir kinim var nede öfkem,zaten inançım gereği silip atamam.ALLAH ÇOK BÜYÜK,bakalım belkide benim sınavımda budur.

8. 16 Eylül 2010
  9. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    bilmiyorum ben olsam ugrardim sanirim teyzeme
    sonucta bayram öncesinde neolmussa olmus
    o sizin anneniz
    kin tutamam hic hele anneme hic tutamam

10. 16 Eylül 2010
  11. melankoli59

melankoli59 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    canım insan derdini paylaştığı zaman rahatlıyor iyi olmuş..evet bende sana bunu anlatmak istedim..Biliyorum dolmuştursun annen senin bulunduğun yere kadar geliyorda teyzende oturuyor sana uğramıyor çok üzücü bir durum gerçekten..4 gün içersinde sana bir iki saat uğrasa iyi olmazmıydı sende o zaman teyzenede gidebilirdin..ama yapmamış işte o yüzdende çabuçak toparlan gün gelir işler tersine döner canım.. bazen herşey yolunda gitmiyor işte herkesin başka bir derdi var , öyle düşün canım..Kk ye üye olduktan sonra ne hayatlar okudum ama beni en çok üzen konular annelerinin çoçuklarının yaptıkları oldu..Ben tam tersi bir anneyim hayatım tamamen çocuklarım..o yüzden ilk başları okuduklarıma inanamıyordum.ama sonra o kadar çok böyle anneler aileler olduğunu görünce müge anlı gibi bende hayat benim bildiğim gibi değil greçekten tuhaf diye düşünmeye başladım ne yazikki..Canım artık sende hayatın tadını çıkarmaya çalış mutlu ol maddi sıkıntında yokmuş ne güzel..insanın kendi ayaklarının üstünde durması kadar güzel bir şey yok bence..her şey gönlünce olsun opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

12. 16 Eylül 2010
  13. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Şimdi ben bu cümleyi anlamadım. bilmiyorumkismile

İyi de neden????? Konuşmak sıkıntını paylaşmak için açmadınmı konuyu arkadaşım.

Durduk yerde annen böyle davranmadı herhalde vardır bir sıkıntısı. Ama sen konuşmak istemediğinden!!! yorumda yapamıyorum.benneyaptımki

14. 16 Eylül 2010
  15. aslinda06

aslinda06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    uğramadığımı kim söledi iki defa gittim.

16. 16 Eylül 2010
  17. varda

varda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    biz sanssiz azinligiz arkadasim.azinligiz diyorum ya iyi ki azinligiz.takma onlarsiz da yasaniyor.

18. 16 Eylül 2010
  19. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    cok pardon arkadasim benim arada müsterim geliyor kafam dagiliyor
    konuyu yaridan okumaya devam ediyorum sonra birbirine kariisiyor

annenle aranda gecenler icin üzüldüm gercekten
    insanin haayatinda annesi cok büyük rol oynuyor