annemden cokmu sey istiyorum..

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve didemce tarafından 5 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Kasım 2008
    Konu Sahibi : didemce
  1. didemce

didemce Guest

bugun arkadaşlar aradı ve saat 6,30da sinemaya gidicez dediler 8 gibi evdeolursun dediler.. ama annem izin vermedi ben öle akşam suraya gidim buraya gidim demiyorum ki ayda yılda bir böyle oluyor..ama annem öyle bagırdıki hayır olmaz..iyi bir arkadaş ortamı avukat bankacı..sigortacı vs..kişiler öle kişiligi ne olucak insanlar degil gidicegim insanlar..ama annem bana yok dedi kalbimi çok kırdı gündüz git gez diyor ama akşam cıkması olmaz diyor ben öle 11lere kadar kalıp gezmek istemiyorum ki zeten ben öyle kendime yakıştırmam kişiligim el vermez..çok moralim bozuk şuanda arkadaşlara karşı cok mahcup oldum telefonda gelemiyorum dedimde çok kötü oldum..yalan söyledim misafir gelicek diye..içimden hiç susumadan aglamak geliyor...
    hep annem kendine göre beni yöneltiyor yok toplantı var gidicez yok teyzenlere gidicez yok su akrabaya gidicez kızlar çok sinir oluyorum ben 23 yaşında bir kızım tamam gecmişte hatam oldu ama şimdi o hatalarıma bakıyorum nasıl yaptım diyorum ama ben hata yaptım diye bunları hak etmiyorum..haftada bir yada 2 kez zorla carşıya inerim..gerisi evde hep annemin yanında biryerlere giderim küçük çoçuk gibi.çok moralim bozuk..şuan aglıyorum. bir sarkılar bide sizler anlıyorsunuz beni..
    a.s.a.s.:1hug::nazar:

2. 5 Kasım 2008
  3. incitanem

incitanem Guest

yaşınız 23 olmasına ramen şu an siz çocuk gibi davranıyorsunuz gibi geldi bana.
    Her evin ve ailenin belli prensipleri vardır.Benim babam da akşam yemeğinde herkesi evde görmek ister.
    Ben memleketime ve ailemin yanına tatilden tatile gidiyorum ve memleketimi gezmeye doyamadığım halde babamın ve evimin prensibine saygı duyduğum için kalkar yemek vakti eve gelirim.
    Demek ki sizin aiileniz de belli bir saatten sonra dışarı çıkılmamasını prensip edinmiş.
    Yaşınız bunu anlayabilecek kadar büyük..

4. 5 Kasım 2008
  5. BEBS

BEBS Guest

cnm yaşını küçük zannettim yazını okuyunca 23 yaşında olup hala annenin baskısını yaşadığını öğrendiğimde şasırdım.onbire kadarda kalabilirsin arada sırada insan arkadaşlarıyla vakit geçirmek ister.bunda kötü bir taraf göremedim.yalnız güveni zedelenmiş sanırım.hatalarım oldu diye yazmandan anladım.ne tür hatalar açıklamamışsın.ama ne olursa olsun.heralde affedilmez şeyler değildi.tekrardan annenin güvenini kazanman lazım.aşırı korumacı davranıyor.ama seni çok üzmüş bu durum.konuşup birlikte orta bir yol bulun.anneniz sizin kötülüğünüzü istemez.birde çevre faktörü var tabi.acaba etraftanmı çekiniyor.kızını geç saatlere kadar dışarda bırakıyor demesinler diye sana baskı yapıyorda olabilir

6. 5 Kasım 2008
  7. eates

eates Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Valla ben 30 yaşındayım ama hala her istediğimi yapamıyorum.İstesem yaparım tabii ki ama ailemi üzmek istemem.Önce aile bence,kusura bakmayın da kimse kalkıp da 23 yaşındasın istediğini yaparsın dememeli,bu sorunu yaşayan biz değiliz o,akşam eve dönüp sorun yaşayacak da yine o olacak.

8. 5 Kasım 2008
  9. didemce

didemce Guest

evet akraba görürde söyle der böyle derdiye cekiniyor tamam herkezin bir prensibi vardır.evet aileminde var ama ben kendimi çok ezilmiş görüyorum..benim bir büyük ablamın erkek arkadaşı bize geldi kaldı.okul yıullarında ozamanlar niye bir problem yoktu..bilmiyorum anlamıyorum annemi oturupda konuşarak anlaşacamızda sanmıyorum habire sesler yükseliyor birbirimize bagırıyoruz...offfffffff offffffff

10. 5 Kasım 2008
  11. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım annelerin iç güdüsel olarak koruma refleksleri vardır..bunu anne olunca anlarsın şimdi bilmezsin..herkes arkadaşlarıyla bi yerlere gitmek ister gezmek ister bu normal bekar olunca..hatalar yaptım ama pişmanım diyorsun.. ama kesilen ip bağlanır ama hep izi kalır..ağlama,üzülme gidemediysende bi hayır vardır....annene hak ver sana zarar gelmesini asla istemez..bu dünyada arkadaş bulunurda anne bulunmaz..

12. 5 Kasım 2008
  13. EU2

EU2 Guest

canım sanırım SEN geçmişte annenin güvenini sarsacak birşey yapmışssınki sana sıkı yönetim uyguluyorlar..zaten kendinde bir önceki mesajında belirttmişsin geçmişte hatalarım oldu diye
    :uhm:

14. 5 Kasım 2008
  15. ecitah

ecitah Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynı problem bendede var seni okadar iyi anlıyorumki benimde geçmişte yaptığım hatalar yüzünden aynı tepkilerle karşılaşıyorum bazen senin gibi oturup ağlıyorum bazende isyan ediyorum ama
    şuan kendimi haklı görsemde pişman olsamda güven yıkıldı birkere haklı olan onlardı
    ama arkadaşlara ezilmek sebep yokken yalanlar söylemek çok zor çok utanç verici bilirim
    ben 26yaşındayım belirli insanlar belirli yerler hariç hep evdeyim
    bu 3senedirde böyle kendim ettim kendim buldum diyorum zamanla düzelirsin umarım ve ailene karşı elinden geldiğince güven aşılamaya bak tek çözüm bu

16. 5 Kasım 2008
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Gecmiste ne gibi bir hata yaptin bilmiyorum fakat ben insanlarin hatalarini ömür boyu cekmelerini veya sürekli bu hatalari onlarin yüzlerine vurulmasini yanlis buluyorum...:nazar:.

Beni bilenler bilir Anne Babalari hep hakli bulurum!! Lakin senin konunda Annecigin malesef cok yanlis davraniyor...benneyaptımki

23 yasinda bir genc Bayana böyle cocuk gibi tut elimden Fatma teyzenlere gidicez, suraya gitme buraya gitme diye yasaklar koymak bilmem ne kadar mantikli...
    Mutlaka konusmusundur Annenle ama belkide konusmaktan ziyade onun tekrar güvenini kazanmak icin birseyler yapman lazim...a.s

Bu Yillar bir genc kizin en güzel yillari, umarim annenle anlasir ve ortak bir paydada bulursursunuz...:teselli:

18. 5 Kasım 2008
  19. KapRis

KapRis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ailesinin güvenini zedelemişki böyle konuşmuş annesi birde yaşadığı cevre var kızını gec saatlere kadar dışarı cıkmasına izin veriyor diye ters sözlerde işitebilir ailenın içinde olmadığımızdan bişe diyemeyiz vede aile işlerine karışmayada hakkımız yok bence

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.