Annemden nefret ediyorum ve evi terkediyorum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dilek_88 tarafından 4 Eylül 2008 başlatılmıştır.

4 Eylül 2008
    Konu Sahibi : dilek_88
  1. dilek_88

dilek_88 ayaklı astroloji kitabı Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    daha önceden ben bu annemle ne yapacağım diye bir başlık açmıştım.ama konu çok uzadı ve artık annmle aramı düzeltmek gibi bir derdim yok sadece bu evden kurtulmak istiyorum

o başlığın linki:
    http://www.kadinlarkulubu.com/ben-bu-anemle-ne-yapacagim-t195513/index.html

bayanlar size gene haberlerim var.hani kardeşiimn okulu yüznden sorun çıkartmışlardı ya annemde babamda çözdüm.dün kardeşimi üniversitee yazdırdım.ve allahıma şükürler olsun devlet yurdu çıktı.ayda 87 ytl verip halletim yurt parasını.yani kardeşimin çok ağır masrafı olmayacak kız bizimkilerden azar laf işitmeden rahat rahat okuyacak diyordumki.....
    akşam eve geldim bizimkilerde bir tavır bir surat...
    neymiş kızkardeşim mis gibi kasiyerlik(markette kasiyer) işini bırakıp taa cehenmein dibine sürünmeye gidiyormuş..
    ama yakın kardeşimin okulu 22sinde açılıyor ve kız gidecek kurtulucacak ama ben gene annemle kalıcam.ve dün postaneden havale işi gerekmişti ve ailevi sorunlarımı rahatça anlattığım can yoldaşım sevda annemle konuşmak istemiş.kız dileğin üstüne çok geliyorsunuz kız hem okuyup hem çalışyor hemde eve para veriyor.hangi evlat bu kadar fedakar demiş.annemde aaa öle ama bi ev işi bilmez.terbiyesiz,saygısızdır.hep ders ders bir ev işi öğrenmedi,bir temizlik bir yemek yapmasını bilmez demiş.oda teyze yani herşey ev işimi?ev işini bilipte her haltı yiyen o kadar kız varki??siz dileğin ev işi yapmasa bile ne kadar uğraştını görmüyorusunuz demiş.yok!başmalmış gene ev ii ev derdi yok efendim ben aneyim bnm lafıma karşımı gelinirmiş.annem köyünde böylemi görmüşmüş.50 yıl önce ne güzel terbiye varmış...:eek:klava:

ama bana böyle anlatmıyor eve geldim dediği şu:sevdada senin ne mal olduğunu öğrendi.hemen sevdaya msj attım ne oluyor diye.oda bana haklsınız sizde kendinizce ama bakın bölr böle diye anlatmaya çalıştım ama berecemedim çünkü annen bir türlü susmadı dedi(!).
    artık burada yuhh oldum.şizorfrenliğe kadar sardırmış kadın...

bana diyorki evin sırrını anlatıyorsun o kıza defol git o zaman senin annen o olsun.bende bu sefer öle bi kızdımki artık..
    2-3 yıl öncesine kadar beni her komşuya çkeiştiren teyzelerim gelince beni hep küçük düşüren aşağılayan kimdi!sen beni ezdikçe ben böyle anlatmaya başladım dedim..
    bir bok diyemedi.(hatta şuan bile içeride odadadn bağırıyor..neti kestircekmiş ama bnm kurtulşum yakındır..)

ama artık bir karar aldım!evden ayrılıyorum..bunu çok kere istedim ama arkamdan bak bak kim bilir hangi erkeğe kaçtı diyecekler ailem benden utanacak diye istemiyordum ama artık yok gidiyorum..
    artık o........... desinler arkamdan ama ben gene bu evden gideceğim!hani anlatmıştım tanıtım yaptım market (hoşlandığım kişininde çalıştığı yer).oraya girerse düzenli bir maaaşım olacak inş.o zaman bir yurt olmadı öğrenci yanına eve ama bir şekilde gideceğim.şimdilik sadece ayın 15 ini okular açılmasını bekliyorum..
    ondan sonra gidiyorum bu evden...
    eğer gerçekten akılnır pişman olurlarsa bnm arkamdan gelirler ama yok aadım evden kaçan fahişeye çıkarsa adım zaten diyecek bir laf bulamam zaten onlar bnm annem babam değilmiş,demekki içlerinde zerre his yokmuş derim.......

birde sayfa 4 bakın.son düşüncelerimi oraya yazdım..[/B]

Son düzenleme: 5 Eylül 2008
  2. 4 Eylül 2008
  3. seydack

seydack Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim benim ben önceki olaylari bilmiyorum ama yazdiklarina cok üzüldüm, anneni tanimiyorum ve dedigim gibi önceki olanlari da bilmiyorum o yüzden hic bisey söyliyemiyorum da, umarim kendin icin en dogru olan yolu bulursun, hakkinda hayirlisi neyse o olsun, insallah bundan sonra cok mutlu olursun. Ben yinede son kez konus anlasmaya calis derim ama tabiki evdeki durumlari sen bilirsin. Hersey gönlünce olsun insallah canim.

4. 4 Eylül 2008
  5. melek.acar

melek.acar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hakkında hayırlısı ne ise o olsun, ama iyi düşün. mantıklı adım at. öfkeyle kalkıp zararla oturmanı istemem. ilk etapta madem evden ayrılmak istiyosun en azından amca-teyze vs gibi, seni anlayacağını düşündüğün bir akrabana git derim. herşey gönlünce olsun...

6. 4 Eylül 2008
  7. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım bak sen haklı olabilirsin ama pişman olacağın hiç bişey yapma sakın.benimde dayımın kızı evden kaçtı bi kez bütün herkesin dilinde.yok o.........gitti.yok kocayamı kaçtı çok laf söz oldu.söylesinler demeyle olmuyor.sen namuslu aklı başından biri olabilirsin ama senin bu hareketinle herkesin fikri değişecektir.mesela istemeye biri gelse birileri bu kız evden kaçmıştı der mutlaka.allaha dua et hayırlı bi insan çıkarsın karşına evlenir kurtulursun.azcık daha sabret olurmu..kaç yaşındasın bilmiyorum ama benden tavsiye sen sabırlı bi insansın belli yanlış bişey yapma sakın...

8. 4 Eylül 2008
  9. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Slm canımcım durumun daha kötü olduğuna gerçekten çok üzüldüm. İi düşün ve yanlış kararlar verme gideceğin yerde Allah Korusun kötü niyetli insanlar olabilir, kendini emniyete alman gerekir. Sakın yanlış bişey yapıp daha sonra ailenin yanına tekrar dönme o zaman daha kötü olur...

10. 4 Eylül 2008
  11. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Canım ben daha önce yazmış olduğun konuyu okumadım. Kaç yaşındasın olay tam olarak ne bilmiyorum. Ama bence ne kadar seni anlamasalarda, ne kadar senin yanında olmasalarda onlar senin annen ve baban, seni bu güne, bu yaşa getirmiş olan insanlar. Niye hem kendini hem onları üzecek şeyler yapmayı düşünüyorsunki? yazık insanlara hastada olsalar ne olursa olsun onlar senin ailen bence kalplerini kırma, şu mübarek günlerde; ilerde evlendiğinde yada onlardan bir şekilde ayrıldığında vicdan azabı çekme. pişman olursun. Ama tabi karar senin

12. 4 Eylül 2008
  13. EU1

EU1 Guest

Ben de bi zamanlar snin gibiydim....annemle öyle kavgalar ederdik artik psikoljik olarak çökmüştüm.saçlarimi kesmiştim erkek gibi kafayi yemiştim resmen.evden ayrilicam dedim.annemde ne halin varsa git diye dünden merakli bi tavirla kovardi.ben hep göçebe gibi bir arkadaşimdan diğer arkadaşima sürünüp durdum.sülalemden kimseye de gidemezdim bi de onlarin dirdiri..
    En sonun da mecbur annemlerin tamam kizim gel yeni eve geçelim sözleriyle döndüm.büyük ev tuttuk ve kendime büyük odayi aldim.kapiyi kitledim tv buzdolabi soba herşey koydum...bir oda kiralamiş gibi...ha çok mutlu olmadim ama idare ettim.sonra neyseki eşim beni kurtardi...ama sabret derim bende çokkkkkk çektim, hemde çokkkk...

14. 4 Eylül 2008
  15. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    canım benim, inşallah daha ağır sonuçları olmaz umarım allah sana keşke evden kaçmasaydım dedirtmez. çünkü önceki konunu da biliyorum ve sana yapma bir daha düşün diyemiyorum yada konuşmaya çalış diyemiyorum çünkü hepsini fazla fazla yaptın. kardeşininde tebrik ederim kurtarmışsın ne güzel

16. 4 Eylül 2008
  17. BenDerin

BenDerin Allah'ım şükürler olsun. Eski nick DERİNNN Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    Canım yaşadıklarına çok üzüldüm. yanlış birşey yapmamanı temenni ederim. bak sen ne güzel ailene destek oluyorsun çok güzel bir iyilik yapmışsın kız kardeşine. senden ricam hayatını mahvedecek bir yanlış yapmaman benimde bir arkadaşımın durumu aynı böyle idi oda iyi bir işe girdi ev tuttu kendisine namusuyla edebiyle çalışıp kendisini geçindiriyor. Canım doğru karar alman dileğiyle. Allah'a emanet ol.

18. 4 Eylül 2008
  19. circassian

circassian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya allah aşkına okumuş insansın annen kendi ağzıyla söylemiş.Bizim zamanımızda diye ilim cehaleti alır canım belliki okumuşsun ve hala öğrencisin?????? annen için ne olursa olsun bu tarz konuşmanı kınuyorum...Hee nedenlerin olabilir ama dua et seni okutuyorlar kardeşini okutuyorlar....Çooookkk görüyoruz bu zihniyetteki insanların evlatlarını daha çocukken evlendirdiklerini...Sabret zamana bırak okulunu bitir bekle.Hem sen okumuyormusun da evden kaçınca bilmem ne olacağım yazmışsın......Tamam varsayalım evden kaçma eğilimin var insanın bir planı olmmaz mı allah aşkına hem çalışırım hem okurum demiyoda bilmem ne bilmem ne.......YOK BEN KIZDIM SANA....
    O arkadaşında çok yapıcıymış sana noktasına virgülüne herşeyi anlatmış bravo ona ne diyim madem yapıcı olamk için annenle konuşuyo sana niye olunsuzlukları yansıtıyo.....Sen kendine çeki düzen ver önce .......silkelen.......annemden nefret ediyorum demişsin ya bir gün ANNE olacaksın....bunu unutma.......Herkes aynı hayatta
    kendini bir şey sanma..
    ne kadar çok bilirsen(düşünmeden)
    o kadar başa bela........