Anneme...Bırakma Beni!!!

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve dertli pijama tarafından 12 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Aralık 2008
    Konu Sahibi : dertli pijama
  1. dertli pijama

dertli pijama Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet …Hayattaki en büyük kaybım ANNEM olur..Nerden çıktı demeyin…Neden bu kadar sık düşünür oldum bunu da bilemiyorum.Yani onun hayatımda olmaması,yok olması,tahammül edilir gibi değil..İç geçiriyorum sık sık,varmıyor farkıma kimse...Sadece nasıl dayanabilirim diye düşünmekteyim.Ama başedemiyorum yazık ki..İçim içimi yiyor itirafsa itiraf..Yara gibi oldu bu düşünce kaşıdıkça daha bir kanıyor daha bir yakıyor içerimi.Sevgi ne saçmalıyosun yine diyorum,kendimi dinleyemiyorum bile.
    Yok yani “”olmayacak”” birgün hayatımda biliyorum ama bu kadar erken olmasın yani..Kıvırcık saçlı bir torun istiyodu benden torununu görsün…Bir de damadını tabii…Saraylarda yaşatacağım dedim ya sana yalan…Saray alacak param hiç olmayacak ki ANNE!!!Niye ağlıyorum ki ben şimdi ..Umrumda değil öz ağlarsa göz de ağlarmış..Ona ağlıyorum !!!Yok....Yalan....Yalan anne hayatımda olmayışına döktüklerim .. Senin hayatımda olmayışın düşüncesine..Sana layık bir evlat mıyım ki?Emin değilim.Öyle çok emek var ki üstümde !!Ah be annem biraz da kendine yaşamadın…Ona bütün üzüntüm...Yumruk yemiş gibiyim boğazıma…Hele ki nefes alışım da…Beni bırakma anne…Ben senin gibi değilim bilirsin.Ota boka ağlayan bi kızın var senin anne.İçim acıyor...Zaman akıyor.. ..Anne Unutma!!!Sakın ola beni bırakma...

Lincoln, okuduğu en güzel kitabın annesi olduğunu söylemiş vaktiyle. Brecht, Kafkas Tebeşir Dairesi’ni çizmiş. Gorki koca bir kitap yazmış. Yesenin, “(&#8230:KK66: uyandırma beni sekiz yıl önce / uykumu böldüğün gibi gün ağarmadan” demiş. Bachmann, o yüce kadın, sormuş annesine akşamları, “günleri nasıl yorumlamalıyım / ve nasıl geceye hazırlanayım diye”.

Ve Lorca, “Şaşkın Şarkı”nın sözlerini yazıvermiş bir çırpıda. Ve Ruhi Su düzenlemiş:

Ana, ana,
    gümüş olmak istiyorum,
    gümüş olmak istiyorum.

Oğul, oğul,
    çok üşürsün sonra,
    çok üşürsün sonra.

Ana, ana,
    su olmak istiyorum,
    su olmak istiyorum.

Oğul, oğul,
    çok üşürsün sonra,
    çok üşürsün sonra.

Ana, ana,
    yastığına işle beni,
    yastığına işle beni.

Oğul, oğul,
    olur hemen şimdi,
    olur hemen şimdi.

Ve oğul’un/kızın ın gözlerinden üç damla yaş süzülmüş bu şarkının sözlerini bloguna aktarırken.
    Bir damlası yere düşmüş.
    Bir damlası, yüreğinin içine.
    Bir damlası da, bu yazıyı okuyanların anne ve hayat tasavvurlarına.

""Şiir kısmı alıntıdır""

2. 12 Aralık 2008
  3. sollina

sollina Mendebır Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    lesill ağlattınya beniii senağlamasenağlama eve gidem annişimi bi mıncıram kucaklayam koklayamm.. :1hug:
    teşekkürler...kaydirigubbakcemile5

4. 12 Aralık 2008
  5. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    allah benım omrumu alsın anneme babama versın....

6. 12 Aralık 2008
  7. BEBS

BEBS Guest

cnm ne kadar güzel ifade etmişsin annene sevgini.bazı anneler fedakarlıkları sonsuz şefkat ve sevgileriyle çocukları için tam bir güven kaynağıdır.bazı anneler biraz daha kendine dönük ve cadı huylu olabiliyorlar.ama yinede çok seviliyorlar.içinizde annenizin yaptıklarına yeterli karşılık verememe durumu yaşıyorsunuz sanırım.ama anneniz için bu çok önemli değildir eminim.koşulsuz karşılıksız tek sevgi annenin yavrusuna duyduğu sevgidir çünkü.sizde arayın sorun ilgilenin.küçük süprizlerle mutlu edin annenizi.sonradan keşke şunuda yapsaydım demek çok kötü.Allah hepsine uzun sağlıklı ömürler versin

8. 12 Aralık 2008
  9. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    EVET aynsını ebnde diyorum benim ömrümden alsın anneme versin..

10. 12 Aralık 2008
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bende öyle düsünüyordum, Annemsiz o sisko kadinsiz bir hayat imkansizdir diyordum...

Ama öyle degilmis!! 8 ay oldu annemi gideli sonsuzluga gideli, ve ben hala nefes aliyorum, yemek yiyorum, su iciyorum, kizimin ilk konusma deneyimlerine gülüyorum, hayatin kavgasindayim yine...yasiyorum...:çok üzgünüm:

Bilmiyorum yaradan nasil bir sabir veriyor nasil dayanabiliyor insanoglu böyle bir aciya bildigim tek sey

Annem öldügü günden beri benimde icimde birseyler öldü, ben eski ben olmazasamda hayatima devam etmek zorundayim degistim ama ölmedim daha, birgün bende son yolculuga gidecegim ve beni orda bekleyen bir Annem olucak...Rabbimin cenneti nasipse bize orda görüsecegiz yine Anne...orda bulusacagiz!!:çok üzgünüm:

Rabbim tüm yasayan annelere saglikli uzun ömür versin, ölmüslerede rahmet diliyorum...:Saruboceq:

12. 12 Aralık 2008
  13. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    allah onları başımızdan eksik etmesin...

14. 12 Aralık 2008
  15. ^^gxoxzbebexgxi^^

^^gxoxzbebexgxi^^ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anneeeem.... o benim herşeyiiim....

16. 12 Aralık 2008
  17. DuRu@--'-

DuRu@--'- HAYALİM, AŞKIM VE BEN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Annem herşeyim Allah'ım anneciğime sağlıklı uzuuuuuun ömürler versin:Saruboceq:

18. 12 Aralık 2008
  19. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    annem birtanemdir uzun omurler versin Allahim cilginca askla bagliyimdir anneme

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.