anneme nasil soyleyebilirim...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nazli26 tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

10 Ekim 2009
    Konu Sahibi : nazli26
  1. nazli26

nazli26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaslar,

2 yildir tedaviyle hamile kalmaya calisiyoruz ama henuz sonuc alamadik. 5 iui ve 3 ICSI'den sonra artik ailemin bilmesini istiyorum.
    Sorun su ki, ailemden kimseye soyleyemiyorum. Herkes cok uzulecek ve bazi seyler degisecek diye cok korkuyorum. Vede cok utaniyorum. annemle daha cok anne kiz iliskimiz var ve arkadas gibi degiliz.
    bana yardimci olabilirmisiniz? Siz nasil paylastiniz??
    cok sagolun yardiminiz icin

2. 10 Ekim 2009
  3. msms

msms 09/09/09 hoşgeldin kuzum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bende uzunsüre tedavilerimi ailemden sakladım. bilinsin istemedim. denediğim yöntemler cevap vermeyince gittim anneme ve tüplerimin tıkalı oldugunu soyledım. rahim filmi ni geç çektırdım cektırdıgım gun aradım annemı ve soyledım. çok fazla kişi bilmeden birilerinin bilmesi senı rahatlatacaktır. ayrıca bu bir hastalık gibi düşün utanacak bişey yok.

4. 10 Ekim 2009
  5. meryem42

meryem42 ALLAHIM SANA EMANETIZ Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    slm arkadasim bende senin gibiyim annemler akarabalar kimse bilmiyor
    bende 3 asilama 2 tup bebek oldu ama negatif sonuclar bende annemle arkadas gibi degiliz bende cok utaniyorum
    bende artik soylemek istiyorum bende bilmiyorum nasil soylicegimi
    ama soylersem bu negatif sonuclari soylemek istemiyorum biliyorum ki cok uzulecek onun icin soylemicem
    19 ekimde dr da randevum var o zmn soylemeyi dusunuyorum dicemki testler yapmistik onlarin sonucunu almaya gidicem bakalim ne dicekler dicem sonrada sorunumuzu soylerim

6. 10 Ekim 2009
  7. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Benim eşim azospermi
    biz onu ilk öğrendimiz gün ikimizinde ailelerine söyledik..
    saolsunlar tedavi ücretlerinde gerek gerek transfer sonrası hep yardıma koştular..
    2.tedavimde hamile kaldım ben .. aşılama falan yapılmadı direk tup yapıldı bize aşılama olmuyor.. bence sende paylaşmalısın birşeyler saklandıkca önem kazanır .. benim şuanda neredeyse bütün akrabalarım tup bebekle hamile kaldımı biliyolar amcamlar halamlar teyzemler ve eşimin teyzeleri tedavi sırasındada biliyordu onun dışındaki 2.kuşak akrabalarda hamile kalınca öğrendiler biz hepimiz aynı yerde oturuyoruz yunanistandan geldik türkiyeye odnan dolayı hep birbirimize baglıyız önce düşük riski var ondan yatıyor dediler ama ben böyle bişi olmadı için rahatsız oldum kimisine tup bebek kimisine tedaviyle hamile kaldım dedim ve rahat bıraktılar beni..
    akrabalardan 2 kişide bize başvurdu onlarında olmuyormuş yol göstermemiz acısından.. bence saklanacak birşey yok

8. 10 Ekim 2009
  9. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    buarada bi takım insanlara sırf bana söyledikleri sözler için söyledim.. da hamile kalamadın yokmu bebek vs ulan manyak insanlar siz istiyorsunuz yedi tak el olarak ben istemiyormuyum sırf utansınlar diye söyledim.. ve ekledim kimse bilerek kanser hastaası olmak istemez buda böyle bişi dedim kimin başına geleceği belli olmaz herkezin kızı cocu var mana bulmaya gelmez diyede ekleyince suratları renkten renge giriyor

10. 10 Ekim 2009
  11. nrcnxoxzbk

nrcnxoxzbk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizim tedavi gördüğümüzü baştan beri herkes biliyor anneme hemen söyledim aşılamalarımda tüp bebk tedavilerimde hep haberleri vardı bence bilmelerinde hiç mahsur yok nasıl insanlar hasta oluyor dr gidiyor iyileşmek için buda öyle bişey napalım bizimde bu dünyadaki sınavımız bu en azından dualarıyla yardımcı oluyorlar hele bir tüp bebek denememde sonuç ne gatifti sabaha kadar benimle ağladı canım annem benim

12. 10 Ekim 2009
  13. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    selam annene slemıcen de kıme solıcen canım ya..............o senı anlar senınle aglar kımse bılmesın ama annnen bılsın...............basklarına gerek yok bazen sıkıntı bıle oluyolar...........annen anlıcaktır hatta duaları cok onemlı....................o sana yetr ...........

14. 10 Ekim 2009
  15. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba kızlar hepimiz aynı sorunlarla uğraşıyoruz demek ki nazlıcım insan ilk başta çekiniyor ama sonra rahatlıyorsun artık el muallimin dediği gibi sadece annene söyle çok fazla kişinin bilmesine gerek yok insanı tamamen strese sokuyorlar ben ilk tedaviler zamanı söylemedim doktora ne için gittiğimi biliyorlardı ama tüp bebekte başka şehire gittiğim için kalmam da gerekiyordu daha önce gidip geliyorduk eşimin anne babası ve 3 görümcem biliyordu ben istemedim ama eşim söylemişti benimde annem babam biliyordu ağbim tesadüf öğrendi soru sormasalar tedavi sonuna kadar iyi de onlarda merak ediyor üzülüyorlar işte
    arkadaş gibi olmasanız da olsun yine annene söyle çünkü onların rahatlatması bir başka oluyor

16. 10 Ekim 2009
  17. EU2

EU2 Guest

canim sorun nede utaniyorsunki bence madem bugune kadar olani soylmeiycen dr a gittim artik tedavi basliycakmis bana falan de neden utancanki bencede gayte normak artik gunumuzde insanlar o kadar zor cocuk sahibi oluyorki hemen hemen her ailede boyle bi zorlanan var

hos bizimde hic kimse bilmiyor bi esim bi ben o kadar zor oluyor ki destek alamamak ve sakli gizli yurutmek herseyi daha fazla stres oluyorsun

18. 10 Ekim 2009
  19. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bende anneme direk söylemiştim tedavilerimi hiç saklama gereği duymadım sağolsun annecim hep destek verdi bana benimle üzüldü benimle sevindi canım sende saklama bence anneler o kadar iyi anlıyoki seni çünkü sende anne olmak için uğraştığın için onlar destek oluyo herzaman bitanem çevreyede pek söyleme derim tedavi aşamasında sadece ailen bilsin bitanem bencede çevre insanı çok yoruyo canım