anneme nasıl yardım ederim lütfen akıl verin

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve elosh tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    18 Kasım 2008
    Konu Sahibi : elosh
  1. elosh

elosh Guest

annem ve babam 18 yıldır evliler babam annemi internetten tanıştığı bi kadınla 1 yıldır aldatıyodu annem de bunun farkındaydı fakat babamı inanılmaz seviyodu. nasıl olduğunu bilemiyorum bu aldatmalara göz yumuyodu ya da çok sevdiğinden bırakamıyodu babama soruyodu beni sevmiyomusun diye fakat babam ben seni seviyyorum diyodu. babam çok nefret edilesi bi insan doğdum doğalı annemle hep kavga ederler anneme çok çektirdi 1 mutlu günümüz olmadı ama hiç boşanamazlardı. olaya aldtma karışınca annemin psikolojisi iyice bozuldu. ve dün babam o kadına araba almaya gitti annem sinir krizleri geçirdi. dün adliyeye gidip boşanma dilekçesini verdi . ve ben ve kardeşimi karşısına alıp konuştu artık yalnızız birbrimze destek olmammız lazım dedi. bu zamana kadr sizin için katladım siz bni anlayamassınız dedi. ve sonra beni kenara çekip özellikle senden yardım istiyorum bana yardım et dedi. Annemin yalnızlıktan korktuğunu tek kalmaktan korktuğunu düşünüyorum şuan psikolojisi çok bozuk ona nasıl yardım edeceğimi nasıl davranacağımı bilmiyorum. 17 yaşındayım onu anlayamıyorum ne yapmalıyım lütfen bana yardım edin lütfen akıl verin annemin o halini gördükçe dayanamıyorum. ha yazdığınız şeyleri geç yanıtlayabilirim çünkü sürekli annemin yanında duruyorum... şmdiden tşkkür ediyorum.

2. 18 Kasım 2008
  3. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    canım her zaman annecine destek ol
    doğru yaptığını söyle
    boşanması zaten hayırlı olanmıs
    insallah bundan sonra daha mutlu olursunuz

4. 18 Kasım 2008
  5. elosh

elosh Guest

teşekkür ederim zaten hep söylüyorum anne en doğrusunu yaptın diyorum çok iyi oldu diyorum bi de yüzünü güldürebilseydm :KK43:

6. 18 Kasım 2008
  7. elisaa

elisaa Minik Serçe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    annen fazla bile tahammül etmiş olaylara
    olması gerekeni geçte olsa yapmış nihayetinde
    şimdi sizin için yeni bir hayat başlıyor
    çevresinde güçlü ve ona destek olacak insanlar görmek isteyecektir
    güçlü ol ve doğru olanı yaptığı için yanında olduğunu hissettir
    Allah yardımcınız olsun..

8. 18 Kasım 2008
  9. onuseviyorum

onuseviyorum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım annen haklı...
    daha fazla nasıl kırılır ki insan
    şimdi sıfırdan başlamak için
    annenizin arkasında olduğuzu belli edin.

10. 18 Kasım 2008
  11. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    annene hep yanında olduğunu hissettir canım dünyanın babanın etrafında dönmediğini anlasın.offfffff sudan çıkmış balık gibi hisseder şimdi anneciğin .Allah yardımcınız olsun

12. 18 Kasım 2008
  13. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim ya
    allah babana doğru yolu göstersin
    annene hep destek ol onu hi yanlız bırakma
    nasıl destek olucam dıye sormuşşun,babanla konuşmayı denedin mi hiç
    babanla,babaannenle,ddedenler dalan hayatdaysa onlarla konuş
    belki hep birlikte bir çözüm yolu bulabilirsiniz,babana sert bir tavır koy bence
    annen sıkıldıkca al dısarı falan cıkar,kadını mutlu etmeye calıs suan psıkolojısı
    emınım kı cok kotudur..allah yardımcınız olsun

14. 18 Kasım 2008
  15. elosh

elosh Guest

evet yakında anlyacak doğru olanı yaptığını şöyle 1 hafta geçsin herşey daha iyi olacak inşallah ben hep gülüyorum onun yanında mutlu olduğumu gösteriyorum ve gerçektende hiç üzülmüyorum en azından artık eve içkili gelip evi kıran döken hayatı bize zindan eden ve annemi döven birisi olmayacak gecenin 3 lerine kadar sır babam anneme bişey yapmasın diye uyukusuz kalıp beklediiğim o lanet adam olmayacak. benim annem hemşire durumumuzda gerçekten çok iyi annem sosyal kültürlü gerçekten süper bi insan ama o adamı nasıl 18 yıl nasıl çektiğini hala aklım almıyo. şuan da üzülmesine bi anlam veremiyorum ama çok yakında o da anlayacak güzel olanı yaptığını ..cvplarnz için çok teşekkür ediyorum

16. 18 Kasım 2008
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bak ablacim, senin annen baban 18 yil sonra ayrildi, benim annem babam 30 yil sonra bosandi!! Seni cok iyi anlayabiliyorum!!

Annem ile babamin evliligide tam bir fiaskoydu aslinda ilgisiz, sevgisiz, sefkatsiz bir koca ve sorumsuz bir babaydi benim babam....Maddi hicbirseyimizi eksik etmeyen fakat maneviyat vermeyen bir baba....Bunlarin hepsini annem yine sineye cekiyordu fakat birgün onu 8 yildan beri aldattigni ögrenince icinde herseyi bitirdi!!

Bosandi, biz hep anneme destek ciktik, moral verdik elimizden geldigi kadariyla yardimci olduk, en dogrusunu yaptigni söyledik ki bizim icinde kolay degildi, düsünsene 30 sene sonra torun torba sahibi insanlar bosaniyor!!

Lakin babamizida hicbir zaman atmadik iliskimizi kesmedik hale gelir gider konusuruz, ne olursa olsun sen ona annenin baktigi gözle bakamazsin, o onu bir koca bir es gözünle görüyor, sen onu daima bir baba gözü ile göreceksin!

Ben annemi kaybettim 8 ay evvel, bosandiktan 3 sene sonra vefat etti annecigim, ama hic olmazsa o 3 yili mutlu huzurlu bir sekilde yasadi!! Saglik ve huzur bunlar kadar önemli hicbirsey yok hayatta canim, Annene her zaman yaninda oldugnu söyle onun simdi sana cok ihtiyaci var!!

Ve ne olursa olsun güzelim sakin ama sakin babanla iliskini kesme, ölümlü dünya bugün varsak yarin yokuz...

Allah yardimciniz olsun....

18. 18 Kasım 2008
  19. elosh

elosh Guest

konuşmazmıyım hiç babamla defalarca konuştum annenizi seviyorum diyo ve bu laf beni deliyo sevgiymiş ne sevgisi ya... dedem ve anneannem var onlarda anneme çok destek oluyo kızım aç deilsin açık deilsin biz hep yanındayız kimse seni üzemez senin hiç bi eskiğin yok sakın kafanı takma üzülme diyolar anneme zaten en çok onlar destek oluyo bende hep yanında olmya çalışıyorum

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.