annemı ben doktora gotursem?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve elefera tarafından 28 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : elefera
  1. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Son zamanlarda ne zaman uzulsem, buraya yazıyorum. Gelen yorumlar rahatlatıyor benı.

Sımdıkı derdım cok daha farklı. Canım annem hasta ): Hamdolsun, olumcul ya da onu sakat bırakacak turden degıl. Ama acı cekıyor. Ve ben buna dayanamıyorum. En kotusu ne bılıyor musunuz? Ondan uzakta olmam, yardım edememem, elınden tutup doktora goturememem.

Uzun zamandır bır takım sorunları var. Fakat benım aılem saglık sorunlarına onem vermedıgı ıcın annemle ılgılenen kımse yok.

Dun aksam annecıgımın sesını duyayım dıye aradım evı. Abım cıktı telefona, ıkı dk konustuk, annemın hasta oldugunu ve ona ınanmadıgını! soyledı. Annemı ıstedım telefona. Sesı kotu gelıyordu ):

Gece bır ara uyandım ve saatlerce ne yapabılırım dıye cok dusundum. En cok da abımın 'annemın hasta olduguna ınanmıyorum' demesını dusundum ve cok uzuldum. Canım annem, bosuna harap etmıs ogulları ıcın kendını.

Sımdı dıyorum kı, esıme soyleyeyım, ben gıdeyım Bursa'ya ve doktora gotureyım. Bır yandan da dıyorum kı esım haklı olarak sormaz mı 'abın, kardeslerın, baban neden goturmuyor?' dıye.

Kafam karıstı, ne yapacagımı bılmıyorum. Aklım annemde, canı acıyor ve kımse onunla ılgılenmıyor.

2. 28 Mayıs 2010
  3. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    yanına çağırsan cnm buraya gelde seni doktora gösterelim desen daha iyi olmaz mı. abinde vicdansızın tekiymiş nasıl inanmıyorum demek yaa. eşinede düzgünce anlat cnm yaa anlayışlı olacağına eminim. abimler doktora bile götümemişler aklım onda gideyim yada o gelsin de. sonuçta seninde annen. allah yardımcın olsun annenede acil şifaalr dilerim...

4. 28 Mayıs 2010
  5. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    böyle bir abiyi koruyacak değilsiniz herhalde kocanıza karşı. söyleyin götürmemişler diye... anneniz gelmek istemeyebilir, siz konuşun eşinizle, çalışmıyorsanız bir süre gidin annenizle ilgilenin.

benim anneannemler istanbuL'da yaşıyor. annem her yaz 1 ay onları görmek için gider kalır. sizin ki özel bir durum. eşiniz katlanabilir bence bir süre....

6. 28 Mayıs 2010
  7. areen

areen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    113
    ah canım benim ne varsa kız evlatlarında var, erkek evlat büyüdükten sonra el oluyor resmen aynı evde yaşasalar dahi bu böyle... annen gerçekten çok şanslı kızı olduğu için.
    canım anneni ne yap ne et yanına çağır emin ol sen bu şekilde daha rahat ve detaylı ilgilenirsin annenle...
    annanemde rahatsızlandığında annemler, istanbuldan yanımıza getirirlerdi onu hem tatil yapardı hemde hastaneye gider kontrollerini yaptırırdı annemler...
    eminim annen ve senin içinde böylesi daha iyi olacak........
    çok geçmiş olsun canım...

8. 28 Mayıs 2010
  9. CaNFeZaM

CaNFeZaM Sen Gidnce Üşüyor Ellerim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Erkek evlatla kız evlatla alakası yok bence Her erkek evlat hayırsız değildir, Her kız evlat hayırlı değildir. Allah hakeden herkese hayırlı evlatlar nasib etsin...

Öncelikle geçmiş olsun canım. Eğer eşin anlayışlı biriyse seni gönderecekse hiç durma git annenin yanına ilgilen onunla böyle diyen bir abinin eline bırakma. ınanmıyorum ne demek ya inanmasa bile onun gönlünü hoş tutmak için yine götürmesi lazım. Allah yardımcınız olsun..

10. 28 Mayıs 2010
  11. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Kim ne derse desin.
    Sen git ve anneni doktora götür.
    Eğer götürmezsen ve eşim ne der diye düşünürsen abinden bir farkın kalacağını sanmıyorum.
    Üzülmekle bişiy geçmiyor elimize. ıcraat lazım.
    Biran önce gidin derim.

12. 28 Mayıs 2010
  13. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Kesinlikle arkadaşlara katılıyorum.Hemen annenin yanına git canım ne olup bittiğini gözlerinle gör.Yaşam o kadar kısa ki sonradan "keşkeler" olacağına henüz vakit varken annenin yanında ol.Önemli bir şey değilse bile o senini annen .Eşinin bu konuda söz söyleme hakkının olduğunu hiç düşünmüyorum.Neticede onun da bir annesi var değil mi ?

14. 28 Mayıs 2010
  15. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    ıslerım yogundu, yorumları yenı okudum.

Hepınıze cok tesekkur ederım. Gozlerım doldu okurken.

Zaten annecıgımı cok ozledım, bır de hasta olusuna dayanamıyorum. Calıstıgım ıcın ıstedıgım zaman gıdemıyorum. Esım Allah'ıma sukur anlayıslı, sadece aılemın anneme karsı bu kadar duyarsız kalmasını bılmesı dogru olur mu dıye dusundum, sanırım mahzuru yokmus, yorumlara gore.

Ne yazık kı abım cok bencıldır, zavallı annem onu mutlu etmek ıcın az caba sarf etmedı oysa. Hala evde bır gelın gıbı butun ıslere annem kosar.

Esımle aksam konusayım o zaman. Aslında cekınıyorum. Cunku bızım maddı durumumuz cok da ıyı degıl su aralar. Abımın ıse bıze gore cok cok ıyı. Babamın! emek harcayıp yaptıgı evde oturuyor, (ayrı ev tabıı kı) yeme-ıcme yıne babamın evınde, evet bıraz borcu var. Ama sanırım bızım yerımızde olsa ıntıhar eder. Sukretmek ne kadar onemlı oysa.

16. 28 Mayıs 2010
  17. elefera

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Ayrıca hepınıze dualarınız ıcın cok tesekkur ederım. ınsallah annecıgım bır an once ıyılesır, hıc bır yerı bır daha agrımaz! ):

ıyı fıkır verdınız bana. Cagırayım annemı yanıma, gelsın dınlensın bıraz. Gercı kadıncagızı bırakmıyorlar da, kım yapacak onların ıslerını. Ah annem ah, cennetlık kadınsın valla.

18. 28 Mayıs 2010
  19. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ıstanbulda oturuyosunuz sanırım bursa ıle aramız 71 dakka..kı ben buraya konu acmak yerıne gtmısdım bıle gunu bırlık bıle gıdıp halledıp donebılırsınız benım en hassas konumdur annem allah korusun o hasta olcak abım bole dıcek basıp gıderım gozumle gormeden ıcım rahat etmez dunya 3 gunluk olunca..
    kendınıze bukadar dert etcenıze uzulcenıze gıdın abın ayrı sız ayrısnız sız kız evladısınız annemle daha rahat ılgılenırım dıyebılırsınız acıl sıfalar dılerım..