Annemi bu bunalımdan nasıl çıkarırım? Ne olur yardım...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve minish 21 tarafından 23 Ocak 2009 başlatılmıştır.

23 Ocak 2009
    Konu Sahibi : minish 21
  1. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    :1no2:merhabalar kızlar yakın bi zamanda annemden duyduğum sözlerle resmen şok oldum.annemin kalbinde çok uzun zamandır rahatsızlık wardı.annem geçenlerde bana kalbindeki rahatsızlığın çıkış sebebini anlattı.okadar üzüldümki.sorun şu ki babam annemle evliliğinin ilk yıllarından beri yengeme ilgiyle bakıyormuş.ben inanmadım ama annemin anlatııkları yaşadıkları çok üzücü.annem ilk başlarda bunu farketmemiş taki evliliğinin 2 yıl sonrasına kadar.annemin dediğine göre babamlar annemi istemeye geldiklerinde yengemi görmüş ilk başta ve aa ne güzel hayalimdeki kız demiş.ve bunlarıda çok sonraları anneme anlatmış ne büyük hata yaa insan karısına böyle dermi?sonraları babamla bakışmalar...gülüşmeler annemin kalbinde sorunlara yol açıcak kadar üzmüş onu.yine babamın sözleri şöyle annme "sen bana onun kadar hizmet etmiyorsun"....."bu fotoğrafta o melek gibi çıkmış sen cadı gibi"....annem geçenlerde o fotoğrafı gördü ve yemin ederim tirtir titreyerk anlattı o günleri bana.şimdiyse aile toplanıp biraraya geldiği zamanlar geçmiyo anneme kaç düğünde hayranlıkla yengeme baktığını görmüş.bu aralar iyice takıyo kafasına rüyalarına giricek kadar.annemin diyoki kızım yabancı olsa diyo söker atarsın hayatından taşınır gidersin başka yere ama insanın abisin karısı olunca silemezsin ki görüşmek zorundasın diyo.annem artık nefret derecesine gelmiş yengemden herşeyi batıyo ona.yengem de kendini göstermeye meraklı ilgi çekmeyi seven bi kadın ve anneme göre de babamın ilgisinden haberdar ve bunu kullanıyo.bilerek isteyerek kur yapıyo kızlar nolur yardım edin anneme nasıl yardımcı olabilirim beyninden bu yaşanmış şeyleri silmesi mümkün değil ama kendi kendini mahvediyo.ne söylesem bilemiyorum onun için..çok zor durumda.

2. 23 Ocak 2009
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çok üzüldüm.. zaman bu tür şeylere ilaç değil zehir gibi acısını dozunu arttırıyor işte..

artık babanız ağzıyla kuş da tutsa yaşanmış günler anneniz içine oturmuş o yangın pek kolay sönmez...

annenizde imaj değişikliği yapın annenizi motive edin sen daha güzelsin sana şunu alaım şunu yapalım güzelliğin ortaya çıksın diyin.. belki sizin ilginiz onu değiştirebilir. e haytınızda yeni konular çıkarın mesela yoğun bir faliyet içine girin. yadımsevenler gibi derneklere üye olsun. çocuk esirgemeye ziyarete gidin koruyucu aile olun bu tür şeyler hayatınıza girince annniz dünyada neler oluyormuş dercesine kendi sorunundan uzaklaşacaktır.

ve yengeniz çok canınızı sıkıp abartıyorsa eşinin yanında sizde onu bozun. babamında kalbini fetettin gibi bir söz diyi gitsin. herkes bak nasıl bozuluyo bir daha yüzyüze bakmaz dikkat ederler.

4. 23 Ocak 2009
  5. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    annem herkesin imrenerek baktığı incecik fizikli 2 kızının da annesi değil de ablası gibi gösteren alımlı asil duruşlu bi kadındır.aslında yengemden kat kat da güzel ama o aynaya baktığında neler görüyo onu hiç bilmiyorum...kendini öyle çirkin görüyo ki bu aralar sürekli yengemin kendisinden güzel olduğu için bütün bunların olduğu düşüncesinde...aslında annem karakteri kültürü inceliğiyle başlı başına mükemmel bi kadın...ah bide kendi görebilse...

6. 23 Ocak 2009
  7. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım böyle zamanlarda hissettiği o aldtılmış kandırılmışlık gibi çeşitli duygularla baktığı için kendini dünyanın en şanssız en çirkini hisseder.. bu yüzden imaj değiştirsin diyorum saç sekli rengi giyim tarzı bunlar değişince babanında dikkatini çekecektir kii belki biraz da olsa kendini iyi hisseder...

ve dediğim gibi sosyal etkinlikler yapmalısınız.

8. 23 Ocak 2009
  9. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    çok sağol canım yaa deniycem emin ol.ama istermi bilmem hiç içinden gelmiyo ki.bu aralar çok kötü...bakalım elimden geleni yapıcam bu konuda.

10. 23 Ocak 2009
  11. Gokkusagi_1988

Gokkusagi_1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bencede biraz evin icinde acik sacik giyinsin yani benim dusuncem imaj degisikligi insana cok iyi geliyo sacinin rengini degistirsin kestirsin mayja falan bambaska insan olur , saten annen kendini iyi hissettikden sonra babanin ona bakmamasi tabikide kotu ama yinede kendini iyi hissetmesini saglar :) diye dusunuyorum cok uzuldum bu duruma :KK43: ne kadar kotu bisi:KK43:

12. 23 Ocak 2009
  13. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    annem dediki eğer bunları bilmseydim evliliğim bambaşka olabilirdi
    bu ne kötü bir durum.ve hiç kimseye anlatamıyor anlattığı sadece benim.içine atmaktan mahvolmuş.her kadın beğenilmek güzel olduğunu hissetmek ister kocası tarafından...annem bunu hiç yaşayamadı.ve buna sebep olan da benim yengem.ve biz bi aileyiz kime neyi anlatabilirsinki böyle bi durumda...

14. 23 Ocak 2009
  15. melo_16

melo_16 Guest

cnm bu duruma çok üzüldüm annen çok güçlü bir kadın ve ona bunu hatırlat uafak tefek değişiklikler yapsın kendisinde
    yazdıklarına göre yengen durumun farkında üstü kapalı iğmalarda bulun ve anneni yengenin yanında mükemmel bir kadın (iyi bir anne ,iyi bir eş ,iyi bir ev kadını gibi )olarak anlat arasıra
    bence en önemlisi babanım yanında da aynı tutumu sergile anneni bulunmaz hint kumaşı gibi tanımla
    bunlar çok acı ama yapcak başka bişi gelmiyo aklıma

16. 23 Ocak 2009
  17. SevgiDamlasi

SevgiDamlasi ·˙●•٠ Acer Gelin &#967 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ay allahımmmmm ne irenç bir düşünce eşinin kardeşine kur yapmak...Allahım görüyor Annenin sabrının mükafatını verir elbet kolay hazmedilecek bi durum değil

18. 23 Ocak 2009
  19. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    annen niye çekiyor bu adamı???
    iğrenç, mide bulandırıcı bir durum
    yengene de diyicek laf bulamıyorum, ne kadar hafif bir kadınmış doğrusu :kahve: