annemin hamileliği hakkında bir kaç sorum var ablalarım :(

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve froqqie tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

2 Şubat 2010
    Konu Sahibi : froqqie
  1. froqqie

froqqie Şafak Gülü :( Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    daha önce yazmıştım okuyan ablalarım bilir annem hamile panikteyim diye. bebeğimiz artık dört aylık ablalarım. ama doktor 15 gün önce kafasında 8 milim tümör var demiş. o şeyi takibe abldılar büyüyecekmi diye.bilmiyorumkismile ama kan testinde %50 özürlü doğma riski çıkmış. :1no2: annemle babam amca çocukları ve annem de 41 yaşında. bunlara bağlı sanırım. annemin karnından su alınması gerekiyomuş ama buna sıcak bakmıyor annem çünkü düşük riski çok yüksekmiş. hastanedeki kadınlar da böyle söylemiş. karasız kaldık su alımında. hamileliği sonlandırmak zorunda kalabiliriz demiş doktor :1shok: senağlama

böyle şeyler yaşamış duymuş görmüş bi fikri olan ablalardan fikir bekliyorum. annemde merakla bekliyor cevaplarınızı ve selamlarını iletiyor.. şimdiden teşekkürler... :gitme:

2. 2 Şubat 2010
  3. mercan76

mercan76 kızımın kızkardeşi geliyo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde başımdan gecti ben 30 yaşındayım ama trizomi 18 li bebeğimi sonlandırmak zorunda kaldım karnımdan su aldılar düşük riski var evet ama 3 saat hastanede yatıyosun ve sonra evde istirahatle ve bol su içerek atlatıyorsun bebek rahatsızsa zaten durmaz düşermiş hem birşey daha var amcamın karısıda 42 yaşında ve hamile kaldı gecen sene ona %100 sakat dediler ama yengem inanmadı oda amniyo yaptırdı ama kötüde cıksa aldırmam dedi bebek şimdi sapasaglam maşallah bu karar sizin yani canım eger her durumda aldıram am diyorsa annen hiç yaptırmayın Allaha dua edin bol bol

4. 2 Şubat 2010
  5. froqqie

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim mercan76 abla. annem korkuyor düşmesinden ama biyandan da test yaptırmak da istiyor. korkuyor amniyosentezden. aldırmayı düşünmüyoruz çünkü kıpırdıyor artıkkafamçokkarıştı

6. 2 Şubat 2010
  7. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    153
    amniyosentezde düşük riski 200 de 1 canım..annen korkmadan yaptırsın...hamileliğinin son 5 ayını en azından kafası rahat geçirir...inşallah bişey çıkmayacaktır..benim ablam da geçen perşembe yaptırdı..sonucu bekliyoruz..bizimkindede down sendromu riski var..allah hepimizin yardımcısı olsun..kuzucuklar sağlıkla doğsun inşallah...

8. 2 Şubat 2010
  9. froqqie

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    nasıl bi risk var bilmiyorum ama kan testinde %50 risk çıkmış. kafasında 8 milim tümör var demişler kardeşime :çok üzgünüm:

10. 5 Şubat 2010
  11. froqqie

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    yok mu hiç böyle bir durumla karşılaşanlar :a015: