Annemin internet korkusu...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Noir_Desir tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

18 Eylül 2009
    Konu Sahibi : Noir_Desir
  1. Noir_Desir

Noir_Desir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Günaydın, merhaba!

Üniversite öğrencisiyim ve interneti branşımla ilgili bir forumu ve gazeteleri okumak dışında pek sık kullanmam. Yani günde çok çok bir saat zaman öldürürüm (öldürürüm diyorum zira bilgisayar başında amaçsızca oturmanın, modern tabirle sörf yapmanın ne kadar verimli olduğu tartışılır)

Fakat ne zaman bilgisayarı açacak olsam anneme bir haller oluyor. Sık sık odaya (bilgisayar masaüstü ve çalışma odasında) giriyor, ekrana bakmaya çalışıyor, birlikte dışarı çıkmayı teklif ediyor, neler neler...

Cahil, basit mahalle kızları gibi sohbet odalarında fink atıp koca aradığımı mı düşünüyor anlamadım... Bu arada malum sitelere ya da sohbet odalarına ömrümde girmiş değilim, yani zamanında böyle yerlere girdiğimi görüp içine kurt düşmüş olması imkanı da yok. Messenger dahi kullanmıyorum.

Ona anlattım internette nereleri takip ettiğimi, yanıma oturttum, birlikte baktık.
    Bana güvendiğini söylüyor ancak belli etmemeye çalışsa da tedirgin. Sık sık internette erkeklere kanan saf kızlar (!) üzerine vahim senaryolar yazıyor ya da sohbet odasında tanışıp evlenenlerin ne kadar mutsuz ve pişman olduğundan ve kısa sürede boşandıklarından bahsediyor. Sanırım birilerinin beni kandırmasından korkuyor.

Açıkçası hem üzülüyor, hem de eğitimli bir kadın olan annemin interneti öcü zannetmesine, uzak kalmasına ve beni de uzak tutmaya çalışmasına sinirleniyorum. Anneme internetin öcü olmadığını nasıl anlatabilirim ? :1rolleyes: Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. 18 Eylül 2009
  3. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    anneni KK ya üye yapkaydirigubbakcemile3

4. 18 Eylül 2009
  5. CADISILA87

CADISILA87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    annenin seni tanıyıp güvenmesi lazım

6. 18 Eylül 2009
  7. Sabun

Sabun Yazdım OLACAK ! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Zaten topu topu 1 saat geçiriyorsanız bu meseleyi bu kadar sorun haline getirmesi gercekten can sıkıcı . . . Anlatmışsınız gerçi farkındalığınızı ama ikna olmamış demek ki . . .
    Acaba bahsettiğiniz zaman diliminden fazla mı vakit harcıyorsunuz ?
    Dışarı falan çıkmayı teklif ediyormş çünkü . . . CADIARZU

8. 18 Eylül 2009
  9. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Allah Allah ya 75 yaşındaki anneannem bile internetin iyi bişey olduğunu anladı vallahi :)
    Bilemedim ki nasıl ikna edebilirsiniz :/
    Burada bizi kandırmak için pusu kurmuş kötü insanlar yok :)

10. 18 Eylül 2009
  11. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Annelik paranoyaklıktan ibarettir. Naparsanız yapın anneniz sizin için endişelenmeye devam edicek. Benim annemde Adliye de çalışıyordu. Banyo yaptıktan sonra kollarımızı açar bakardı. Bi bahaneyle tabi "kızımın/oğulumun kollarını bi seveyim, öpeyim vs diyerek :) yada gece uyurken gelir gizlice bakardı. Defalarca anlattık anne saçmalama yapma etme biz asla böyle bişey yapmayız diye ama yaşadıkları duydukları onu endişelendiriyordu.
    Bence değiştirmeye çalışmayın. Siz değiştirmeye çalıştıkça iyice şüpheleri artacaktır.

12. 18 Eylül 2009
  13. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Tek çıkar yol bu bence de :lepi:

14. 18 Eylül 2009
  15. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    basit,mahalle kızı tabirin hiç hoş değil...
    bende mahallede büyüdüm.işe girdiğimde tanıştım pcyle..

16. 18 Eylül 2009
  17. denizaslim

denizaslim Fenomen Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Annenize yeterince güven verememişsiniz benim tavsiyem internetin başına oturduğunuz zaman onuda yanınıza alın mesela örgü örmeyi seviyorsa örgü sitelerine girin birlikte anne kız olmak çok özeldir keyfini çıkarın .
    Mesela biz annemle pc başına çoğu zaman birlikte otururuz ikimizinde hoşlandığı şeyleri bulup eğleniriz.Hanımefendiye en sonunda internet kullanmayı da öğrettim bilgisayarı bozarım diye korktu falan ama çatır çatır çözdü işi

Annenize internetin güzel yanlarını göstermek sizin elinizde.Ayrıca ona güzel bir dille her anlatılan her yazılanın doğru olmadığını söyleyin

18. 21 Eylül 2009
  19. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    annene de bu şekilde anlatıyorsanız size güvenmemesi ve inanmaması gayet normal

buraya girip bunları yazman da bir nevi sörf

bu siteye ne ararken ulaştığın kendi adıma merak konusu:kahve: