annemin mağdur olmaması için ne yapmalıyız

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve yasmynsu tarafından 10 Mart 2010 başlatılmıştır.

10 Mart 2010
    Konu Sahibi : yasmynsu
  1. yasmynsu

yasmynsu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    avukat arkadaşlar annemle evlenmek isteyen biri var ve biz hayatını güvenceye aldığı takdirde evlenmesine izin veriyoruz. evlenmek isteyen bey annemin üzerine bi daire yapacağını fakat annemi çok iyi tanımadığından ya da boşanır korkusundan heralde yarı yarıya olacağını söyledi. biz de adama bişey olması halinde annemin adamın çocuklarıyla başı belaya girmemesi için pek sıcak bakmıyoruz. bu durumda biz ne yapabiliriz,adama bişey olması halinde annemin mağdur olmaması ortada kalmaması için nasıl bir anlaşma yapılabilir.mesala evlilik süresince yarı yarıya adama bişy olması halinde de tamamen annemin üstüne geçme gibi bi sözleşme yapılabilir mi? ya da başka bişey off biz aslında evlenmesini istemiyoruz ama karşı taraf çok ısrarcı nolur yardım edin..

2. 14 Mart 2010
  3. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Siz annenizin evlenmesini istemiyorsanız, anneniz de evlenek istemiyorsa karşı taraf ne kadar ısrarcı olursa olsun evlenmek zounda değil anneniz...
    Ayrıca annenizin evlenesini istemiyorsunuz, ama adam annenizin üzerine ev alırsa istiyorsunuz. Bu nasıl bir mantık anlayamadım....
    Ben de adamın çocuğu olsaydım, daha 2 gündür tanıdığı ve evlenmek istediği bir kadının üzerine babam ev yapmaya kalksan ben de tepkimi koyardım....Ve babamın sadece ev için kandırıldığını düşünürdüm....

Anneniz evlendiği taktirde adama bişey olursa zaten evin yarısına sahip oluyor, artı birde adamın emekli maaşı kalıyor... Daha ne olsun...
    ılla ev istiyorsanız ve adam da bunu kabul ediyorsa, bir evlilik sözleşesi yapar.. 1 evin tapusunun sadece ölüm halinde kadına kalmasını kabul ettiğine dair bir madde eklenir ve sizin istediğiniz gerçekleşir....
    Ama ben adamın yerinde olsam ev için benle evlenecek bir kadını istemezdim, ve adamın çocuklarının yerinde olsam una elimden geldiğince engel olmaya çalışırdım....

4. 15 Mart 2010
  5. yasmynsu

yasmynsu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bizim istediğimiz ev deil annemn geleceği sadece onu düşünüyorm adamı ev için kandırdığımız falan yok biz böle insanlr deiliz yazdıklarınızı okuyunca gerçekten çok üzüldüm dışarıdan böle anlaşılması beni gerçekten üzdü belki ben derdimi anlatamadım yeteri kadar ifade edemedim ama ortada sizin anladığınız gibi bi durum yok eğer benim ya da annemin böle bi derdi olsaydı 11 yıl boyunca beklemezdi babamı kaybedeli tam 11 yıl oldu annem 11 yıldır haftanın yedi günü çalışıyor biz de ona yardımcı olmaya çalışıyoruz benim üçay sora düğünüm war ve annemiin benimle gelmesini istiyorum ama annem bu şekilde düşünmüyor nereye kadar diyor hepiniz gittikten sonra ben yalnız kalıcam diyor bunun böle olmadığını bi türlü anlatamıyoruz ona madem evleniceksin ileride kimseye muhtaç olmayacak şekilde anlaşma yaparak ewlen diyorum benim bu işten ne bi beklentim ne de bi çıkarım war kimsenin kimseyi kandırdığı falan yok ewet adamda daha iki günlük insana güvenemez biz de güvenemeyiz işte ben de tam burda yardım almak için yazdım onları her ikisi de birbirlerine nasıl güvenip bişey yapabilirler nasıl bi anlaşma yapılabilir anlaşma diyorum annem aşk ewliliği yapmıyor tabiki bunlara bakarak karar wericek!

6. 15 Mart 2010
  7. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım kendince sende haklısın, ama annenin zaten bir evi yokmu?? Yani bunca yıldır kirada mı oturuyor???

Kendinizce haklı olabilirsiniz... Ama birde karşı tarafın yerine koyun kendinizi empati yapn...

Babanız hayatta olsaydı ve bir kadınla evlenmek isteseydi, ve evlenecek olan kadın babanızın evini yarıyarıya paylaşak değilde endi üzerine yapılmasını istese ne düşünürdünüz???

Babanızın sahip olduğu evi anneniz dişinden tırnağından arttrıp yemeyip içmeyip giymeyip sizlerin ihtiyaçlarından da kısarak biriktirmiş ve bi ev sahibi olmuş olsa... Ve hakkın rahmetine kavuştuğunda babanız evlenmek istese ve annenizin endinden ve sizden kestiği rızıkla alıan evi 2 gün önce tanıştığı kadının üzerine yapmak istese ne hissederdiniz....

Valla ailemin 1 evi vardı, o da kooperatif... Ben 5-6 yaşlarında kardeşim 2-3 yaşlarında yeni konuşmaya başlamışken bişey alamadıklarında tek sebep kızım biz kooperatifçiyiz alamayız... KArdeşim yeni yeni konuşmayı öğrendiinde daha koperatifin ne olduğunu bilmezken "biz kootarifçiyiz" demeyi öğrenmişti....
    Ve o eve taşındıktan 5 yıl sonra o ev depremde yıkıldı....
    Devlet bir ev yaptı bize 20 milyar değer biçildi hala onu ödüyorlar... Babam 60 annem 50 yaında..
    Allah gecnden versin.. Anneme bişey olsa babam evlenmeye kalksa hayatta o evi yeni evlenecceği kadına vermesine izin vermem.. Bırak tamamını yarıyarıya bile paylaşmam.. O ev annemin gözyaşları bizim giyemediklerimiz yiyeediklerimizle alınmışken 2 günlük kadının gelip eve kurulmasına asla ama asla müsade etmem... HAaaevlenir.. Babam yaşadığı müddetçe oturur evde... Allah gecinden versin babama da bişey olursa döner kendi çocuklarının yanına, babamın da maaşını alır... Daha da başka bir hakı oktur benim gözümde...

8. 16 Mart 2010
  9. yasmynsu

yasmynsu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    siz de kendinize göre haklısınız ben de böle bişeye asla müsade etmem babamdan bize hiçbişey kalmadı ne bir maaş ne de bir ev hiçbişey annem üç çoçukla ortada kalıverdi en büyükleri benim ben de daha 22 yaşındayım en küçüğümüz 12 yaşında yani babamı kaybettiğimizde daha 1 yaşındaydı.Diyorum ya annem zaten 11 yıldır pzar günleri de dahil hergün çalışıyor atlattığımız badireleri az çok tahmin edersiniz. Annem bu saatten sora evlenicekse eğer rahat etmeli ya da rahat etmicekse evlenmemeli zaten kendi başının çaresine bakmayı bi şekilde öğrenmiş ayrıca biz kimseden yıllarca dişinden tırnağından arttırıp güç bela aldığı evini istemiyoruz adamcağız varlıklı çocuklarına da vermiş zaten vereceğini yani kendi öle söylüyor hepsine birer daire vermiş kendine bıraktığı iki evden birini paylaşıcak he paylaşmak zorunda mı tabiki deil ama yarın bigün ne olacağını hiçbirimiz bilemeyiz seni boşuyorum dedi adam napıcak annem bütün düzenini bozup ona güvenip gitmiş bulunacak o saatten sora napabilecek bu şekilde en azından güvencesi olacak ve herkes ayağını denk alacak ben bütün bunların olmaması için uğraşıyorum her zaman arkasındayım yine sölüyorum evlenmesine de razı değilim yanımda kalmasını istiyorum ama o bu şekilde de rahat edemiceğini söylüyor yani anlayacağınız hiç bişey dışarıdan göründüğü gibi deil sadece annemin rahat edecekse evlenmesini istiyorum o kadar..