Annemin Ramazanları

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve BenTulis tarafından 11 Eylül 2007 başlatılmıştır.

11 Eylül 2007
    Konu Sahibi : BenTulis
  1. BenTulis

BenTulis KURŞUN KALEM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Markette alışveriş yaparken etraftaki insan kalabalığına baktım.Market arabaları,silme doluydu ve herkes yanındakini,sağını solunu görmeden,çılgın gibi,arabadaki son boş kalan yerlere,çorba,makarna,yufka tıkıştırmakla meşguldü.
    Eşime gösterip gülümsedim,
    -Makarna ve yufka yağması var yine,savaşa falan mı girdik acep?
    Ikimiz de biliyoruz oysa,Ramazan telaşesi bu...
    YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLA>>>

2. 11 Eylül 2007
  3. Mahbile

Mahbile Acem Kızı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Ramazanlar çocuklugumda hatırlıyorumda pide sırasında az kafa göz patlatmamışıdır iftara yetişim diye :Roflol:
    Herşeyin zamanında güzel tülinim ben bile bu yaşta çok degerin özünü arar oldum. Hep diyorum bu kadında beni çeken bişey var ama ne diye .... Hayırlı ramazanlar olsun ellerinden öperim...

4. 11 Eylül 2007
  5. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Gerçektende çok güzel bir yazı olmuş benide dalıp götürdü çocukluğuma ne günlerdi diye ahlandım bir anda o kuyrukta geçen sıcacık mis gibi pide kokuları sahurda uyandırılmayı sabırsızlıkla bekleyen çocukluğumuz ve merak ettiğimiz davulcu amca ahh daha neler neler bunları özlemle anmak bile güzel ama artık dediğin gibi tüketim toplumu olduk daha doğrusu tüketim canavarı herkeste bir korku aç kalıncakmış gibi halbukı ramazan açın halınden anlama ayı değilmidir peki nedir bizdekı bu doyumsuzluk

6. 11 Eylül 2007
  7. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu O Bir Dadas Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Biz hep burdayız tuliş güzel bir nostalji yasadık sağol...
    Puanlamayı unutmuyorum bu arada :KK66:

8. 11 Eylül 2007
  9. BenTulis

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Acem Kızım,Arzum,Oğulcan.
    Güzel yorumlarınıza içten teşekkürler.
    Benim teknoloji düşmanı bir maynah olduğumu artık az çok biliyorsunuz.Şimdilerde,akşamları herkesin bir dizisi var.Komşularda akşam oturmaları nostalji oldu.Baksanıza komşuluğumuzu bile sanaldan yapıyoruz.
    Güneşin müthiş vitamin desteğiyle kurutulan o güzelim gıdalar,derin dondurucularda hapsedildi.Yüreklerimizin en sıcak anıları gibi donduruyoruz onları da.Demlik çayları kettle lara,bakır cezvelerdeki köz kahveleri neskafelere devretti yerini.
    Her şey kirleniyor,konsantre oluyor,sıkıştırılıyor,donduruluyor.Pratiklik adı altında hayatlarımızı ambalajlayıp duruyor,sonra naylon dünyamızda,bu naylonları doğadan nasıl temizleriz diye dövünüyoruz.Alışveriş fileleri naylon poşetlere,bakkal amcanın çekirdek leblebi tarttığı kağıt külahlar,alimünyum poşetlere dönüştüğünden beri,hayatlarımız janjanlı ambalajlar içindeki sahte lezzetlerden başka bir şey değil artık.
    Sabaha kadar yazsak,konuşsak nafile.Bir şeyler çoktan kaçtı ama nerede kaçırdık bilemiyorum.

10. 11 Eylül 2007
  11. BenTulis

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Puanlayan ellerini öperim kıs ben senin.

12. 11 Eylül 2007
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Çok güzel bir yazı olmuş ellerine,yüreğine sağlık canım benim!!!a.s.

Ezan sesleriyle hurmayı unutarak kana kana su içtiğim günler! Çocukken oruç tutmanın sadece susuzluk olduğunu düşünürdüm. Benim annemin pişirdiği mis gibi tarhana hala burnumda tulicim.Annemin pişirdiği o nefis börekler ama yanında illa ki hoşaf da olacak ki ağzımız tatlansın

Biz de ramazan ayı bayram şeklinde geçer hala.. O kadar güzeldir ki iftar için yapılan emekler ve yemekler...

14. 11 Eylül 2007
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Yav kardeşim bu kadar da olmazki bu kadarı da yapılmazkisengözlerimebaksanab

16. 11 Eylül 2007
  17. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Inan oyle guzel anlatmissinki sulugoz beni aglattin,gercektende o gunlerin tadini artik hicbirsey vermiyor,simdiki cocuklarin sansli oldugunu soyleyen herkese kizarim ben,simdiki cocuklar cok sanssiz,hayatlari bilgisayar yada televizyon karsisinda akip gidiyor,bizim yasadigimiz o guzelim gunleri,ramazanlari,bayramlari onlar yasayamayacak maalesef,kendi ellerimizle tuglalardan kale yapip ezan okundugu anda o kaleyi yikip eve iftar etmeye kosardik,mahalledeki belediye cesmesindeki o guzel sudan kapmak icin aksam saatlerinde siraya girerdik,butun gun oyun oynayip oruclu oldugumuzu bile unuturduk,hatirlarim ilk oruc tuttugum gun rahmetli annem beni sirtinda tasimisti,nerde o gunler allahim.ellerine saglik tuliana,gecmise yolculuklar guzel oluyor ama cogu zamanda acitiyor insani.

18. 11 Eylül 2007
  19. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    tüllü ağlattın beni akşam akşam yaasenağlamaçizim yapıcam diye kaldım ofiste,sayende gitti bütün konnsantrasyonkafamçokkarıştı