Annemle 2 yıldır küsüz

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve zergi tarafından 12 Mart 2009 başlatılmıştır.

12 Mart 2009
    Konu Sahibi : zergi
  1. zergi

zergi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar burada bir çogumuz anneliği yaşamış.Benimde 2 çocugum var.Ne özverili ,ne mutlu doyumsuz bir durum.Ya çocuklar büyüğünce?evlenince?Herşey bu şekilde gidecek mi yoksa annemle benim gibi yabancıdan kötüde olunur mu?
    Bizim ilk küslüğümüz 7 yıl önce erkek kardeşime evlendiği için ve aynı şehirde oturmalarından bir ev parası (satıp harcadılar)harcayıp benim hakkımı sormaya başlamamla başladı.Zaten yeni gelin beni kendisini dışlamamla suçlayıp annemide inandırmıştı aslında annem ona inanmıştı yani.(ki tam tersi bi durum vardı)Bu nedenle bir gerginlik vardı ve 3 ay küstük.
    Yıllarca bu olaylar temelde aynı sebeplerle devam etti.En son benim eşimle aramın bozulup yanlarına dönmemle daha da kötüleşti annemler kardeşimin beni milyarlarca dolandırmasına istismar etmesine seyirci oldular hatta namusuma iftira başladı ki hemen kuyrugumu sıkıştırıp eşime döndüm.Ayrılık sebebimse alkoldü.Allah tarafından eşim bir nebze akıllanmıştı.Bu arada 6 ay kadar annemlerle küs kaldım.
    Babamın ölümcül hastalığı sebebi ile barıştım hatta maddi manevi koşturdum.Babam öldü.Sabahına gelin babamın telefonunu eşine erkek evlat olduğu için verdiğini söyledi.Daha önce kendi telefonları borc dolayısıyla defalarca kapatıldı.Anneme şikayetlerimi duymamazlığa geldi en son sorun çıkarmam nedeniyle beni kovdu.Başka şehirden geldiğim için gidemedim,barıştık.Fakat telefona 3 ay sonra....

2. 12 Mart 2009
  3. EU3

EU3 Guest

esasında anneye küsmek dıye bişi anlayısıma sığmaz evladım var ne zorluklarla buyutuyorum.bana yapsa yıkılırım dıye ters bakarım böle konulara..ama hayatta herkez sorumluluklarının farkında olamıyo ne yazıkkı..hak sa hak kıme aıtse verılmeli dıye düşünuyorum..

4. 12 Mart 2009
  5. zergi

zergi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Fakat telefonda 3 ay sonra annemle yine tartıştık ve bu sefer 2 senedir görüşmüyoruz.Bu arada babamdan kalanların zerresine dokunamadım.Araya akrabalar girdi çözüm bulamadık.Kiraları topladıkları için onların keyfi yerinde.Olur olmaz sebeblerle cayıyorlar bende annemin oturduğu evde olduğu için vicdanımdan izalei şuraya vermiyorum.

6. 12 Mart 2009
  7. zergi

zergi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    En çok ne koydu biliyormusunuz ben riskli bir doğum yaptım bu arada oğlum şu an 1 yaşında.Eşim annemi ve teyzemi davet etmesine ragmen annem ne aradı ne geldi fakat çicek yolladı Pardon bide biraz para.Daha ufak çocuğumu hiç görmedi.

8. 12 Mart 2009
  9. annemcim

annemcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    ben olsam 2 dakika beklemem, hakkımı alırım, bir anne asla evlatlarını ayırmaz, ayıramaz, ayırmamalı!!!!
    eğer bana bunu yapan annemse bende sonuna kadar kanunlar çerçevesinde hakkımı ararım, madem 2 çocuğun var, maddi olarak bu onlarında geleceğini ilgilendirir

10. 12 Mart 2009
  11. EU3

EU3 Guest

annem oğluma hasta oluyo resmen bı gun ayrı kalamaz..bılmıyorum bana ters geldi annenız..
    allah kolaylık versın

12. 12 Mart 2009
  13. zergi

zergi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu arada kardeşim dışında annem rahmetli babam ve ben üniversite mezunuyuz.KEŞKE
    köyden cahil bir kadın olsaydıda sadece beni sevmesini bilseydi.

14. 12 Mart 2009
  15. annemcim

annemcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Yahu, okumakla ne ilgisi var bunun. Annelik farklı birşey..

Bu yazdıklarınız gerçek mi?

askim66 bunu beğendi.
  16. 12 Mart 2009
  17. zergi

zergi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İlk çocuğumda hem teyzem hem annem gelip 45 gün baktılar bize.İlkini sormadığı gün olmadı uzun zaman.
    ikincide "bana ihtiyaç varsa geleyim" diye msj çekti.Zaten eşim davet ettiği için içimden bu soğuk msja cvp vermek gelmedi.
    Sonra kardeşleriyle tatile çıkmış.

18. 12 Mart 2009
  19. zergi

zergi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Şaka gibi değilmi?