annemle ben..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gulbeyaz_31 tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : gulbeyaz_31
  1. gulbeyaz_31

gulbeyaz_31 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    113
    meraba arkadaşlar dünden beri canım o kadar sıkkın ki anlatamam..en sonunda burda yine sizlerle paylaşarak belki hafifleyeceğimi düşündüm.. benim annem çalışıyo ve dün izinliydi..ben nişanlıyım 1.5 ay sonra düğünüm var ve başka bi şehire gelin gideceğim kısmetse.. arada içimde soru işaretleri yaşıyorum nişanlımla ilgili deil bunlar tabi ki oraya uyum sağlayabilecek miyim ? ailesiyle ilişkilerim nasıl olacak ? neler yapabilirim? gibisinden sonuçta benim için yeni bi hayat başlayacak ve ailem yanımda olmayacak .. onlarıda çok özlicem ama bunları düşünmüomuşum gibi davranıorum kimseye anlatmıorum bu solediklerimi .. beni şu aralar bu yüzden bu konuda gamsız görenler bile var.. ama sırf ailem üzülmesin onlarında soru işaretleri oluşmasın die bu şekilde davranıorum..neyse konuya geleyim.. dün annem işyerinden izinliydi ve biz sabah dışarı çıktık annemle geldikten sonra temizlik yaptık günlük temizlik.. zaten normalde annem bana demeden yaparım dağınık evi hiç sevmem çünkü .. bide annem uzun zamandır çalıştığı için ortaokuldan beri ev işleri ve yemeğe ben bakarım.. dün temizlik yapınca zaten yerleri süpürdüğüm için evi ole bi üstünkörü sileyim dedim knedi kendime çünkü zaten önümüzdeki hafta bütün evi temizlemem gerek çeyizim çıkacağı için..tam ben siliodum annem dediki ole mi silceksiin yeri evet dedim bole silme dedi ya şimdilik fln dedim sonrada dedi yapcaksan bole iş yapma istemiorum zorla aldı elimden bezi .. ve bana ileride görürürm seni oraya gidincede bole yap kayınvaliden artık sana napar dedi ( ki kayınvalidemle evlerimiz uzak ) ben bozuldum annem yine solenmeye başladı Allah canını alsın senin falan demeye başladı .. bu sözler beni çok kırdı bu ilk soleyişi de deil bunu 2. oldu .. ondan öncede başka bi mevzu için bana dediki bunu kayınvalidene yap seni kapının önüne koyar dedi sende zaten bunu istiosun galiba deyince sustu bişey demedi.. aradan zaman geçti ve ben akşama kadar konuşmadım akşam artık ağlama krizim tuttu .. çok kötü ağladım yanıma geldi ben başka yere gittim.. o dedi ben senin kötülüğünü istemiorum o yüzden mi bu şekilde konuşuosun dedim anlatış tarzı bu olmamalıydı..sonra bana dedi sen kimlerle beraber yaşayacağını bilmiosun dedim peki sen bilio musun hayır bilmiorum dedi ( bu arada nişanlımla biz sevgiliydik aileler tanışmıolardı 1 yıl önce sözüm oldu ve o zamandan beri tanışıolar ama annemde bilio ki şimdiye kadar ne benim onlara ne de onların bana saygısızlığı fln olmadı hiç sorun yaşamadık kayınvalidem annemi bana hiç yapmadığı şeyleri bile yaptı yani ) biliosan sole dedim bu insanlar bana napcaklar ileride hani kötülerse sonuçta büyükler bizden daha tecrübelidir tanımış olabilirler bitsin dedim ileride sorun yaşıcaksam hayır dedi.. o zaman bu davranışları niye .. annemin derdi hep temizlik olmuştur şimdiye kadar bense keşke dün oturup biraz sohbet etsek biraz dertleşsek die düşündüm hep bu olaydan önce .. anlamıorum artık dün akşam bu konu konuşulduğunda yine bana aynı şeyi soleyip durdu bole yaparsan kayınvaliden napar seni sürekli bu lafı kullanıo ve ben zaten bazı sorular yaşıorum içimde bide kendi bunu soleyince moralim bozuluo hiç mutlu olmayacakmışım gibi gelio ..

kusura bakmayın uzun oldu galiba ama çok kötüyüm hala ..çok üzülüyorum

2. 30 Temmuz 2010
  3. emelsim

emelsim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    üzüldüm ya .acaba annende senin gitcene üzlüyoda ondanmı böle davrnışalr sergiledi acaba.üzüntüsünü bu şekildemi yansıtıyoki.yada belki gitceği kimbilir nasıl insanlar belki sert insanlardır belki kızıma arada böle davranışlar sergilerlerlerse çokda üzlümesin diyemi yaptı acaba

4. 30 Temmuz 2010
  5. gulbeyaz_31

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    113
    bilmiyorum emelsim.. ama bunları düşündüğü halde bu şekilde anlatması ve küçük bi durumdan dolayı bu sorunu yaşatması normal mi sence ?

6. 30 Temmuz 2010
  7. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    canım öncelikle hayırlı olsun evliliğin şimdiden
    bana göre annen senden ayrılacağı için bu şekilde yansıtıyor içindekileri
    tabi bunu yaparken de seni kırdığının, üzdüğünün farkına varamıyor maalesef
    sen onun suyuna git
    ben de evlilik arefesinde annemle sürekli kavga ederdim ki aynı şehirde olmamıza rağmen
    ama şimdi çok iyiyiz :nazar:
    evlenince kıymetimizi anladık birbirimizin sanırım :)
    al karşına konuş
    neden bu şekilde davrandığını sor
    bu hareketlerinin, sözlerinin seni üzdüğünü belirt
    tamam başka şehre gidiyor olabilirsin ama o senin annen
    dünyanın neresine gidersen git bu gerçek değişmeyecek
    evlilik öncesi hassas olman çok doğal
    inşaallah herşey gönlünce olur canım a.s.

8. 30 Temmuz 2010
  9. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    cnm düğün öncesi normal bunlar hem ikinizinde canı yanıyo birbirinize karşı ne deseniz batıyo belki o da böl yapmak istemiyodur.rabbim huzurlu geçim versin takma bunları

10. 30 Temmuz 2010
  11. bengisu82

bengisu82 İki Cennet kuşunun annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım anneni suçlama. O sadece seni sevdiğinden böyle yapıyor.Şimdi sen başka bir şehre gitcen ve ailenden uzakta olcan. O da kendince senin iyi olmanı düşünüyor. Ama kayınvaldeni daha çok sevceğin korkusu içini kaplamış. Benden sana abla tavsiyesi. Ailenin kıymetini bil. Evlendiğin zaman başkasının annesi babası sana annen baban kadar yakın olamaz. Onlar için hep gelin olacaksın. Gün gelecek eşinin ailesinin söyledikleri yaptıkları canını sıkcak üzecek.Hiç kimse evlenmden iç yüzünü göstermez. Ben de evlenmeden önce eşimin annesi o kadar melek bir kadındı ki anlatamam. Ablaları, yengeleri hep iyiydiler. Evlendikten sonra herkes iç yüzünü gösterdi. İnsanlar dışarıya karşı kendilerini iyi göstermeyi meziyet zanediyorlar. Bol bol annenle vakit geçir. Gez. Son zamanlarını onun gönlünü yaparak geçir.Anneni hiç üzme. O senin tırnağına zarar gelsin istemez.Ne demişler ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar.....

12. 30 Temmuz 2010
  13. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Allah canını alsın mı..?
    Anne mi bunu söyleyen ben bunda zerre iyiniyet göremedim.
    Burada bu forumda anneleri okuyorum evlatları için canlarını verecek durumdalar ama sizin anneniz size bu bedduayı ediyor.
    Ya tutarsa..? Ferahlayacak mı..?
    Hizmetçisi gidiyor diye üzülüyor hepsi bu..

14. 30 Temmuz 2010
  15. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    bence annen de üzgün ama duygularını doğru şekilde dışa yansıtamıyor... bence annenin bu davranışları sana mutsuz olacağını filan düşündürtmesin... sonuçta sen kayınvalidenle birlikte yaşamayacaksın... kendi evin kendi düzenin ayrı olacak... kimse seni kapının önüne koyamaz... ve şimdiye kadar da problem olmadı diyorsun...

istersen annene bunu söyle... eğer başka söylemek istediği birşey varsa açık açık onu söylemesini iste... seni annen yetiştirdin ; yanlış yapacağını düşünüyorsa bunda onun da payı vardır elbet... bence derdi senin gidecek oluşun... çok takılma bence...

16. 30 Temmuz 2010
  17. gulbeyaz_31

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    113
    tşk ederim arkadaşlar yorumlarınız için.. biliorum strestendir ama ben daha fazla belki yaşıorum yansıtmamaya özen gösteriorum sırf kalpleri kırılmasın die.. tamam oda haklı evladı uzağa gidio belki ama bu şekilde davranmamalıydı .. anlam veremiorum hala kırgınım ona sabah aradı gönül almaya çalışıo ama belki bikaç gün aynı olcak sonra yine aynı bilmiorum ki

18. 3 Ağustos 2010
  19. inCiCiceqiMuge

inCiCiceqiMuge Hayatımın anLamı MeLeğiM. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bizde hemen hemen her zaman temizlik yüzünden kavga ettiğimiz oluyor ama evleneceğime yakın daha da kırıcı oluyor nedense sözler. ben aslında temizliğe pek kalkışmam öyle sadece yardım ederdim anneme temizlik yaparken bir iki kere annem calışıyorken temizlemiştim evi öyle :)) ama normalde yardım ederdim temizlik yaparken.. gecenlerde işte bunun kavgasını yaptık bizde işte temizlik falan yapmıomuşumda gölgemde oturcakmışda.. bazen yapım diyorum yaptığımı beğenmiyor kızıyor öylemi yapılır böylemi yapılır. sen evlenince napıcaksın ben mi gelicem evini temizlemeye diyor. kayınvaliden hiç görmicekmi seni böyle vs vs laflar tabiki insanın gücüne gidiyor. ama şimdide diyorum ki haklı hiç bir anne evlatlarını bilerek kırmak istemez sadece evlatlarının iyiliğini düşünüyorlar. ben mesela şimdi işteyim annem anneannemde ona bakıyor ben eve gidip temizlik yapmayı düşünüyorum.. bence bu kadar takma herkesin ağzından istemediği laflar çıkar ama annen sadece senin iyiliğini istiyor..