Annemlerde kalırken, ablamla sorunlar yaşıyorum..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve akidem tarafından 17 Ekim 2010 başlatılmıştır.

17 Ekim 2010
    Konu Sahibi : akidem
  1. akidem

akidem KUZEYİM... Pro Üye

Beğenildi:
    2.992
    Ödül Puanları:
    238
    Merhaba bayanlar .Bu gün üzücü bir olay yaşadım .
    Bir haftadır bebeğimle annemde kalıyorduk.Bebeğim hasta olduğu için evde zorlanıyordum.Ablam bebek doğduğundan beri bana çok yardımcı oluyor .Ama ara sıra laf çarpıtıyordu .Bende alltan almaya gayret ettim sonuçta o kadar emeği var ve resmen oğluma aşık diye.
    Çok huysuz bir oğlum var durduğu yerde durmuyor sürekli her yeri karıştırıyor.Takip ediyorum ama bazen gözümden kaçıyor.Bu gün mutfakta duruyordum oğlumda arkamda küçük bir dolabın çekmecelerini açıp kapatıyordu. ilk defa yaptığı bir şey değil.
    Bende pc de bişeylere bakıyordum .Birden dolabın çekmecesini çekti az kaldı dolap üstüne düşüyordu son anda allah korudu çok pişmanım o an oğlumla daha fazla ilgilenmem gerekti zaten hatalı olduğumu biliyorum .Çığlık atınca ablam koştu yanımıza yanında nişanlısıda vardı.Birden bağırmaya başladı bana çocuğuna nasıl sahip çıkmazsın .Pc ile bozmuşsun kafayı bilmem ne bunları söylemesi zoruma gitmedi .
    Bana öyle bir bakış attı ki baştan aşağı süzdü aşağılar gibi neden öyle yaptı anlayamadım.Zaten o an oğlumu öyle görünce kötü oldum birde onun o şekilde bakması çileden çıkardı beni .
    Kızdım bende ona ne biçim bakıyorsun diye.
    Laflar laflar aman allahım ne laflar.
    Git evimden istemiyorum, seni başımıza kaldın .Aç köpek .Ben burası senin evin değil annemin evi dedim.Bunları konuşurken gelip bana birde okkalı bir tokat attı.İşte o zaman nevrim döndü tuttum saçından indirdim aşağı bunlar olurken bebek kucağımda ay şaka gibi inanamıyorum nişanlısıda yanında .Başımdaki örtü düştü tam rezillik.
    Bebeğim ağlıyor.Yavrum benim ne korktu çok üzüldüm yavruma.Şimdi sizce kim hatalı arkadaşlar haklıyken haksız duruma düşen ablam mı yoksa zaten bin pişman olmuş ben mi ?
    Şimdiden tşk ederim.

2. 17 Ekim 2010
  3. smuwiLa

smuwiLa Mucizem misin.. <3 Pro Üye

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238
    Ya ablanız cok gereksiz tepki vermis yani baya abartmıss. O baska bir seye kızıp, sizden cıkarmıs olmasın sakın??

Son düzenleme: 17 Ekim 2010
  4. 17 Ekim 2010
  5. akidem

Beğenildi:
    2.992
    Ödül Puanları:
    238
    Ya bana da öyle geldi başkasına kızdı hıncını benden aldı diye.Ama düşünüyorum 7/24 gözüm üzerinde olamaz ki illa ki gözümden kaçıyor.
    Anlam veremedim zaten normalde de zor bir insan olur olmadık şeylere trip atar.Ablam diye batmıyor tabi bana o kadar...

6. 17 Ekim 2010
  7. smuwiLa

smuwiLa Mucizem misin.. <3 Pro Üye

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238

Tabiki canım pesinden gezemessiniz tabiki koruyacaksınız ama bazen gözden kacıyor dediginiz gibi. Ablanız cok garip bir insan demek kii olur olmaz seylere de trip attıgına göre..

8. 17 Ekim 2010
  9. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    maalesef abla kardeş arasında oluyo böyle gereksiz tartışmalar,ablanı bence bşka bişeye sinirlenmiş ve acısını sizden çıkarmış,evli barklı çoluğu çocuğu olan bi insanı ne hakla tokatlar ki...
    her ailde de olur üzülmeyin bende 1 hatadır ablamla konuşmuyorum onun da sizin ablanız gibi gereksiz tepkileri çoktur ve uzattıkça uzatır,sanırım iş biz kardeşlere düşüyor,söylediklerini önemsememek...

10. 17 Ekim 2010
  11. AminMellaLle

AminMellaLle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    neresinden tutup yorum yapacağımı şaşırdım..ama çok çirkin şeyler yaşadıklarınız..

haklının yada haksızın ne önemi varki..küçücük bebğin önünde neler yaşanmış..

hele ablanıza diyecek hiç bir şey yok..

Son düzenleme: 17 Ekim 2010
  12. 17 Ekim 2010
  13. zafergamze

zafergamze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ablanın tepki vermesi çok normal senin bebeğin varken pc başına bir kere oturman hata benimde kızım var ama o uyuyunca giriyorum.ablan seni ve çocugunu düşündüğü için tepki vermiştir tamam abartmış olabilir ama senin iyiliğini düşünüp sölemiş.

14. 17 Ekim 2010
  15. akidem

Beğenildi:
    2.992
    Ödül Puanları:
    238
    Canım bebek yanımda arkamda hemen .Hiç ilgilenmiyor değilim o dolapla her zaman oynuyordu.Ne oldu nasıl oldu anlamadım dolap oynadı yerinden.Ya ne olursa olsun benim daha dikkatli olmam gerekliydi o an O dolapla her zaman oynaması beni haklı çıkarmaz..Ama benim bugüne kadar hiç ama hiç bir vukuatım olmamıştır böyle konularda çok dikkatliyimdir.İlk defa böyle bir şey geldi başımıza.Annemde yanımızdaydı oda anlamadı nasıl olduğunu...Tepki vermesine hiç kızmıyorum bende olsam aynısını yapardım.Ama aşağılar gibi bakmak ne demek.Zaten canım yanmış o an.
    Birde üstüne basa basa defalarca aç köpek dedi bana o ne demek ya....

16. 17 Ekim 2010
  17. zafergamze

zafergamze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet haklısın ablan abartmış biraz nişanlısının yanında böle yapmaması gerekirdi ama olan olmuş artık boşver büyüyündür sen alttan al :))

18. 17 Ekim 2010
  19. akidem

Beğenildi:
    2.992
    Ödül Puanları:
    238
    Önemi yok belki ama hatalı olduğumu düşündüğüm bir konuda özür dilemekten çekinmem bu yüzden sorgulama ihtiyacı hissettim.
    Evet daha çok üzüldüm keşke kaçsaydım odadanda bebeğim ağlamasaydı hiç...