ANNENİN kızına ERKEKLER için NASİHATI

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve burcu347 tarafından 21 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Eylül 2010
    Konu Sahibi : burcu347
  1. burcu347

burcu347 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    eşin için en iyi yardımcı ol ki, o da senin en yakın arkadaşın olsun. Bu nasihatlerim senin için en güzel çeyizdir; bitmek, tükenmek bilmeyen ve kendinin, eşinin ve çocuklarının mutluluğunu temin edecek bir çeyiz!

1-Hayatında kanaatkâr olmayı yeğle ve eşini bıktıracak, hayatı her ikinize de zehir edecek ve yerine getirilmesinden aciz olduğu istek ve heveslerden kaçın!

2-Aranızda tam bir anlaşma ve tevafuk olursa, hayatınız tatlı ve anlamlı olur. O halde mümkün mertebe her şeyde ve her yerde beraber ve anlaşarak hareket etmeye gayret edin! Bir itilâf ve anlaşmazlık meydana geldiğinde de, sen fedakârlık göster ve eşinin sözünü dinle!

3-Göz, görmek ve burun, koklamak için yaratılmıştır. İnsan güzel manzaralardan ve güzel kokulardan zevk alır. Dolayısıyla sana nasihatim şudur: Kendinin ve evinin güzel ve düzenli olmasına özen göster ki, eşin sende veya evinde kötü bir manzaraya ve kötü bir kokuya şahit olmasın! Kızım, olur ki kendini süsleyecek malzemeler elinde olmaz, ama ALLAH’ın verdiği temiz su nimeti daima elinin altındadır. Kendinde veya evinde eşini rahatsız edecek bir kirin, pisliğin ve kötü kokunun oluşmasına izin verme!

4-Kendinin, eşinin ve çocuklarının yemek ve istirahat saatlerini düzene sok! Yemekleri zamanında hazırla ki, açlık onları huzursuz etmesin! Unutma ki en ufak bir dikkatsizlik evinizden huzurun kaçmasına sebep olabilir. Eşin evde huzur ve rahatını bulmazsa, evden kaçak düşer, ikinizinde huzuru bozulur.

5-Evi iyi idare et; malınızı ve ev eşyalarınızı iyi bir şekilde kullanmaya ve muhafaza etmeye özen göster!

6-Evinizde ve yakınlarınızda bulunan diğer bireylerin hakkını gözet! Akıllı ve tedbirli bir kadın yakınlarını da kendi yerine kor, onların hakkını gözetir ve kimseye zulüm ve haksızlık yapılmasına izin vermez.

7- Ailenin ve eşinin sırlarını korumaya son derece özen göster! Zira gizli sırları açmak bir türlü hıyanettir. Böyle bir hıyanetten kaçınman, senin de haysiyetini korur.

8-Eşinle iyi geçin ve onun dertlerini, sıkıntılarını paylaşmaya çalış! Eşini sıkıntılı gördüğünde ona teselli kaynağı ol ve asla sevinçli gözükme! Onu sevinçli gördüğünde de sevincine ortak ol ve üzüntün varsa saklamaya çalış aksi takdirde soğukluk ve mutsuzluk baş gösterir.

Ardından şöyle ekledi: Kızım, eğer hayatında mutlu olmayı istiyorsan, daima eşin hoşnutluğunu kendi hoşnutluğuna tercih et!

2. 21 Eylül 2010
  3. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    oldu gözlerim doldu.

4. 21 Eylül 2010
  5. ultravox

ultravox cevapsız sorular Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    41
    "Ardından şöyle ekledi: Kızım, eğer hayatında mutlu olmayı istiyorsan, daima eşin hoşnutluğunu kendi hoşnutluğuna tercih et!"
    kadın kimsenin kölesi değildir...

6. 21 Eylül 2010
  7. Lipgloss

Lipgloss Adige Psashe! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ohh herşeyi kadın yapsın
    Gerikafalılık

8. 21 Eylül 2010
  9. fresa

fresa ...aşktanda öte ... Üye

Beğenildi:
    162
    Ödül Puanları:
    153
    ardından şöyle eklediği lafına kadar iyi hoş fakat nasıl ki karşılıksız sevgi yürümezse karşılıksız fedakarlıkta olmaz hoş olmayan nasıl eşini hoş kılacak ancak hoş kılıyosa eşim beni bende onu hoş kılarım buraya takıldım içimden gelmeyi yaparak eşimi aldatmış kandırmış olmazmıyım sahte olamam hiç bana göre değil

10. 21 Eylül 2010
  11. Dly

Dly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Kadın mutluysa mutluluk verir, değilse kimse mutlu olmaz :KK66:

12. 21 Eylül 2010
  13. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    8-Eşinle iyi geçin ve onun dertlerini, sıkıntılarını paylaşmaya çalış! Eşini sıkıntılı gördüğünde ona teselli kaynağı ol ve asla sevinçli gözükme! Onu sevinçli gördüğünde de sevincine ortak ol ve üzüntün varsa saklamaya çalış aksi takdirde soğukluk ve mutsuzluk baş gösterir.

bu nedir ya?

14. 21 Eylül 2010
  15. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    valla ben de böyle yaparak hayatımda mutlu olabileceğimi sanmıyorum.....

16. 21 Eylül 2010
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Ayy bu maddeler çok komik geliyor bana...
    Ayrıca bir annenin kızını bunları öğütlemesi içler acısı....:nazar:

18. 21 Eylül 2010
  19. burcu347

burcu347 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Aslında Annenin orada hayattan bıkmışlığı bir selzenişi var gibi ben bunları bilemedim sen bi dene der gibi :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.