Annesiz yavru kedi

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve sermest tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

24 Ekim 2009
    Konu Sahibi : sermest
  1. sermest

sermest hoşgeldin nazlı kelebeğim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar akşam eve dönerken apartmanın önünde terk edilmiş bir yavru kedi bulduk
    annesi meydanda yok etrafta da yok kedicik sürekli ağlıyor anneyi emecek zamanında tam
    gözleri iltihaplanmış daha çok küçük bir yavru çok acı bir haykırışı vardı dayanamadık
    etrafta da çoluk çocuk başka kediler rahat vermiyorlar hiç bıraksam telef olacaktı
    şimdilik geçici bir süreliğine eve aldık ancak anneye muhtac zamanı şimdi
    veterinere sorduk sütü sulandırarak vermemi söyledi bir de mama karışımı önerdi
    ısıtmam için de havlu ve sıcak su torbası falan
    elimden geldiğinde bakmaya çalışıyorum şırıngayla besliyoruz ancak çok iyi ememiyor
    bana göre oldukça az içiyor gibi ağızda yakalaymıyor tam henüz ama sonra zorlayamıyorum kendi de durmuyor çünkü saat başı beslemeye çalışıyorm
    gözlerini ılık suyla sildim açıldı bugun düne göre daha iyi
    fakat sorunumuz şu tuvaletini yaptıramadım hiç
    veternier karnını ılık suya pamuk bandır onunla masaj yap o yapar demişti
    herbişeyi denedim yapmadı karnı da şiş
    açıkcası daha önce hiç kedi bakmadım bilgim de yok
    onu öylece sokakta ölüme bırakamazdım
    şimdi ona annesizliği hissettirmeden hayata tutunmasını nasıl saglayabılırım
    tecrubeli arkadaslardan yardım istiyorum
    beslenmesi yeter mı normal mi henüz çok ememesi
    bir de şu tuvalet işi nasıl yaptırıcam ya çok küçük daha avucum içi kadar
    bir de bakım için elime aldıgımda hiç durmuyor çok korkmuş olmalı
    yanı yapmam gerekenleri yapmakta da çok zorlanıyorm acıkcası
    acil yardım destek arkadaslar bu minik misafiri kendi ayakları üzerinde durana dek misafir edeceğim
    tavsiyelerinizi bekliyorum o bana Allahın emanatı ben de cok ıyı bakmalıyım bu emanete

2. 24 Ekim 2009
  3. Womanizer

Womanizer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim ne güzel bir iş yapmışsın tebrik ederim seni.

gözleri açılmış mı canım bir de lacivert mi gözleri yoksa rengi dönmeye başlamış mı ?

bunu kaç haftalık olduğunu tahmin etmek sordum canım

normalde anneleri tuvalet ihtiyaçlarını gideriyor bebeklerin:KK43:

veterinerin tuvalet için söylediği yöntemi ben de uygulamıştım başarmıştım.bu dönemde 2 günde bir tuvalete çıkıyolar genelde ben de endişelenmiştim ama veteriner 2 günde bir tuvalete çıktıklarını söyleyip endişelenmememi söylemişti.

kaç gündür tuvalete çıkmıyor canım ?

4. 24 Ekim 2009
  5. Womanizer

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    eğer masaj yöntemiyle dışkısını yapamıyorsa ılık suya temiz ve yumuşak bir bezi batırıp genital bölgesine yavaşça masaj yapabilirsin anneleri de normalde dilleriyle genital bölgelerinden bebeklerin tuvalet ihtiyacını karşıladıklarından çişini böyle de yapabilir canım.

6. 24 Ekim 2009
  7. sermest

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben alalı bır gun oldu valla ama sanırım dunden berı actı o yuzden bılemıyorm ama bana geldıgınden berı yapmadı o kesın
    veterınerın dedııgnı yaptım ılık suya pamuk batırıp genıtal bölgesıyle karnını masaj yaptım ama bı sonuc cıkmadı malesef
    sadece yanına koydugum oyuncakta bı yesıl leke gördum ama cok az bı damla bı leke cısı mı acaba
    gözlerı mavıs gıbı lacıvert mavı tarzında ama bı gözu de hafıf yesıle bakıo sankı kucuk daha el kadar bısey ama yuruyor tuylerı tam yanı en fazla bıkac haftalıktır sanırım cok da anlamam acıkcası
    cok içli aglıyordu kıyamadık yoksa esım asla sokmaz eve ben asıgım kedılere ama

8. 24 Ekim 2009
  9. sermest

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ilk aldıgımda gözleri kapalıydı kısıktı önunu zor göruyordu mesela kaseye sut koyduk ıcıne gırıyordu görmuyordu gözlerının ustu capak gıbı doluydu hep
    ılık suyla pansuman yapıp göz merhemı surduk veterınerın önerdıgı sımdı acıldı gözlerı ara ara tekrarlıyorm temızleme ıslemını
    tuvalet ıcın ıkı gunde bırse durum bekleyım bıraz daha bakalım
    beslenme duzenı nasıl olmalı doyup doymadgnı nasıl anlıycam savas yapıyom yedırmek ıcın beceremıyor tam emmeyı bıberonu kacırıyor agzından hep ona göre halbukı bıberonda kucuk sırıngayı da basaramıyor pek zorakı ugrasa ugrasa bıraz ıcırdım sukur saat bası ya da ıkı saatte bır verıyorm bıraz bıraz doyar dıyımı

10. 24 Ekim 2009
  11. Womanizer

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım bebeği yedirirken başının altına elini koyup başını hafifçe yukarı kaldır.

yavaş yavaş içmesini sağla genelde yavaş içecektir mamasını.

doyduğu zaman patisiyle biberonu iter ya da ağzının kenarlarında minik baloncuklar oluşur ve daha fazla emmek istemez.

sen yine tuvaleti için ılık suya batırdığın pamukla genital bölgesini hafifçe sil bu sırada senin üzerinde kağıt havlu bulunsun ki dışkısı üzerine gelmesin cnm.

bir de ılık suyun içine çok az bir miktarda bir iki damla zeytinyağı döküp pamuğu batırıp kullanabilirsin bir yandan genital bölgesini yavaşça pamukla silerken diğer yandan karnına çok hafif masaj yaparsın

kullandığın biberon kedi biberonu mu canım bir de belki biberonun deliği yeterli değildir sterilize ettiğin bir iğneyle biberonun emziğine minik bir delik daha açabilirsin

eğer yürüyorsa 3 haftalıktır tahminen saat başı beslemen gerekmez canım 3-4 saate bir de besleyebilirsin

karnındaki şişlik de doyduğunu da belirtebilir ama gazı olduğunu da gösterebilir

yedirdikten sonra göbek kısmına kuru bir pamukla hafifçe masaj yaparsan gazını da çıkartmış olur canım ya da omzuna alarak çok hafif birkaç kere sırtına vurursan tıpkı insanlardaki gibi gazını da çıkartmış olur.

Son düzenleme: 24 Ekim 2009
  12. 24 Ekim 2009
  13. sermest

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    az önce çişini yaptı sanırım hihoyyyt ılık pamukla genital kısmı siliyordum bir durdu şöyle sonra pamukta oyuncaktakı gıbı bi yesılımsı sarı renk belırdı cok yapmadı ama birazcık da olması beni cok mutlu etti hayatımda hiç bir kedinin çişine bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi açıkcası:lepi:
    havlu kagıt yerıne normal havlu koyuyorum kucagıma zaten ona özel kıyafetım var her mama saatınde onları gıyıp cıkartıyorum bır de ay ne zahmetlı işmiş yahu annesiz bebeğe bakmakakannehir
    dedğin gibi çenesi altına elimi tutuyorm karnının altından da kolumu destek yapıyorum ama o kadar hareketli asla durmuyor resmen savaş yaptık gene karnı da aç kokluyor biberonu falan ama işte ugrasıyoruz baya şırıngayla zar zor iteledim yavas yavas agzına iki bucuk sırınga yedırebıldım şükür:Saruboceq:
    tabi bu arada ne karın kalıyor ne yüz heryerimiz süt cok haylaz ya ama cok da tatlıopuyorumnanaktan
    karnına masaj yaptım karnı şiş biraz saırım doydugundan gaz olayını zaman zaman yapıyorum ama öyle bi rahatlayış sesi duymadık henüz
    iki üüç saat demişsin ama çok ağlıyor acıkınca mamaya saldırıyor resmen ondan ben hep acıktıgını düşünüyorum bir bucuk ıkı saate cıkardım zaten
    ama çok yorucuymuş sanki insan evladı bakıyorum herbişeyi özen istiyor bir de sana muhtac olunca canın gidiyor valla umarım memnun edebiliyorumdur paşayı
    sanırım erkek miniğimyerimseniben

bu arada teşekkur ederım canım yardımcı olmaya calıstıgın için ekleyecegın bişeyler oldukca yazarsan sevınırım:asigim:

14. 24 Ekim 2009
  15. sermest

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    biberon yakında petshop olmadıgından yenıdogan bıberonu oldum insan bebekler için olandan damaksız olan delıgınden ıyı gelıyor delmeyı dusundum ama sanırım gerek yok sımdılık buna
    bu arada gece nasıl beslemem gerek netıcede uyuyacagız kac saatte bır kalkmam lazım acaba gece de acıkır herhalde ınsan gıbı uyucak degıl hep sımdı balkondan ıcerı aldım uzerını ınce bır battanye ıle örttum uyusun dıye

16. 24 Ekim 2009
  17. Womanizer

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    anam çok yaramaz afacan bir şeymiş bu:asigim:

çişini de yaptı ohhh :ecrin_bebek:

canım geceleri istersen odanıza yakın bir yere yap yerini bir karton kutunun içine yanına da sıcak su torbası ya da bir pet şişenin içine koyduğun sıcak suyu havlu veya bir beze sararak koy.

gece de 3-4 saatte bir besleyebilirsin. zaten uyanıp miyavlar çağırır seni benimkiler öyleydi gerçi sesleri çok gür çıkmıyo ama :) yerinin sıcak olmasına dikkat et canım.

18. 24 Ekim 2009
  19. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Selam,

Kedinin yanında mutlaka sıcak su şişesi olsun ve bir tavsiye bir tık sesi yüksek saat varsa onuda yanına koyun, annenin kalp atışları sanacaktır.

2-3 saatte bir besleyin, az içiyor demişsiniz.

Beslendikten 10-15 dakika sonra mutlaka çişini yapmalıdır.

Bu 10-15 dakika sonra karnına baş ve işaret parmağınız işe hafifçe bastırarak ileri geri masaj yapın.

Çiş çıkacaktır.

O yavruyu kurtardığınız için sizi gönülden kutlarım.

Not: Sulu süte yumurta sarısı biraz ve az da şeker karıştırın çünkü anne sütü tatlıdır. DAha çok içmek iteyecektir.