annişler yesin bebişler mutlu olsunnn

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve çokoprens tarafından 10 Eylül 2007 başlatılmıştır.

  10 Eylül 2007
  Konu Sahibi : çokoprens
 1. çokoprens

  çokoprens iki prens annesi Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.776
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  106
  Uzmanlar, bebeklerin, hamileliğin 28. haftasından itibaren annenin psikolojik durumunu algılayabildiğini ve annenin yediği bir çikolatayı bile fark edip mutlu olabileceğini belirtiyorlar.
  23.12.2005
  Selçuk Üniversitesi (SÜ) Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çolakoğlu, bebeğin, hamilelik süresince annenin duygu ve davranışlarından olumlu ya da olumsuz yönde etkilendiğini belirtti.

  Çolakoğlu, "Anne üzüntülüya da sevinçli olduğunda bebeğin hareketleri de değişmektedir. Anne üzüntülüyken hareketsiz kalan bebek, sevinçliyken harekete geçer. Her türlü algı yeteneği gelişen bebekler, annenin yediği bir çikolatayı bile fark edip mutlu olabilir" diye konuştu.

  Çolakoğlu, bebeğin annesiyle sevinmeye ve üzülmeye henüz anne karnındayken başladığını belirterek, bebeğin bu durumunun, anneler tarafından dikkatli bir gözlem sonunda kolaylıkla fark edilebileceğini anlattı.

  İki kişi olduğunuzu düşünün

  Bu durumun özellikle stresli iş ortamında çalışan anne adayları için önemli bir risk olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Çolakoğlu, şunları belirtti:

  "Hamileler, gebeliğin ilk gününden itibaren kendilerini iki kişi gibi düşünebilirler. Yani, sigara içerken, yemek yerken, hatta gülerken ve ağlarken bile sadece kendilerini değil karınlarında taşıdıkları bebeği de düşünmeleri gerekir. Çünkü, bebekler annenin psikolojisini yakından paylaşırlar. Sanılanın aksine bulunduğu ortamıngergin ya da huzurlu olduğunu anlayabilirler. Bebekler doğuma 2 ay kala annesinin, kucağına bir başka bebeği alarak sevmesine tekmeyle tepki verebilir. Ancak bu tepkinin neden verildiği henüz net olarak bilinmiyor."

  Anne karnında mutlu bir dönem geçirmiş bebeğin doğumdan sonra güçlü reflekslere sahip olduğunu kaydeden Çolakoğlu, sıkıntılı hamilelik dönemi geçirmiş annelerin bebeklerinin ise doğumun ardından,çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşma riski taşıyacağını vurguladı.

  Çolakoğlu, bebeğin ilerleyen yaşlarda bile anne karnında yaşadıklarının etkisinde kalabileceğini ifade ederek, "Çocuğun karakteri, doğumdan değil gebelikten itibaren oluşmaya başlar. Bebek henüz anne karnında, annenin psikolojik durumuna göre neşeli, üzüntülüveya içine kapanık bir çocuk kişiliğine bürünür" dedi.
   
 2. 10 Eylül 2007
  Konu Sahibi : çokoprens
 3. Mev*Can

  Mev*Can Yeni Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  7.380
  Beğenildi:
  72
  Ödül Puanları:
  0
  evet canım gerçektende bebekler annenin psikolojisinden mutlu veya mutsuz olduğunu anlarlarmış onlarda aynı psikolojiye girerlermiş..bellki güleceksiniz bana ama arada eşimle tartışıp üzüldüğüm zaman bebişim üzülmesin diye başlıyorum kızım şaka yaptık cee seni kızdırmak için kavga ettik bak babada karşımda gülüyo bize diyip şarkı felan söylüyorum...napıyım her şey onun için...
   
 4. 10 Eylül 2007
  Konu Sahibi : çokoprens
 5. EU1

  EU1 Guest

  yiyin kızlarrrrrr yiyin dert etmeyin 30 a yakın kilo aldım ve 17 si gitti bileeeeeeeee
   
 6. 11 Eylül 2007
  Konu Sahibi : çokoprens
 7. kuzeyyy

  kuzeyyy kaan'ım diğer yarımsın Üye

  Katılım:
  14 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  640
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  ilahi güldencim :) inşallah senn kadar rahat verebilriz süper ya bu kadar kısa süre de 17 kilo darısı başımıza :)